NEV-DAMA a.s.

Popis oblasti

Južné Francúzsko: blízke nielen pri mori

Južné Francúzsko je fantastickým miestom nielen pre pokojné rodinné prázdniny alebo romantické potulky v dvoch, ale aj pre akčnú dovolenku s partiou priateľov. Poďte s nami na pobrežie Stredozemného mora a na francúzsky vidiek do malebnej Provence. Zážitky z okúzľujúcich prírodných a kultúrnych krás tu strieda gurmánske nadšenie v miestnych reštauráciách a bistrách a zážitky pri nákupe dobrôt na provensálskych trhoch.

Languedoc-Roussillon s dlhými piesočnými plážami, rozmanitými scenériami a výbornou stredomorskou kuchyňou alebo Azúrové pobrežie s divokými zátokami, kúzelnými prístavmi alebo nenapodobiteľnou atmosférou známych prímorských letovísk. Že by ste radšej na bicykli prechádzali medzi levanduľovými lány a popíjali Côte du Rhône v tieni cyprusu? Nechajte sa inšpirovať v rámci jednotlivých oblastí.

Rozmanitý Languedoc-Roussillon je jeden z 27 francúzskych regiónov, nachádzajúci sa na juhu Francúzska. Prímorské letoviska languedockého pobrežia, ktoré tvoria 220 km pláží s jemným pieskom, nabáda k slastnému ničnerobeniu a kúpaniu v mori. Do mora je vždy pozvoľný prístup, takže je kúpanie vhodné aj pre tých najmenších. Obľúbenými turistickými cieľmi v tomto kraji sú aj veľkolepý akvadukt Pont du Gard najlepšie dostupný z našej ponuky ubytovania v Le Grau du Roi alebo na západnej strane regiónu obľúbené rozprávkové stredoveké mestečko Carcassonne s najlepšie zachovaným opevnením tohto typu v Európe. Carcassonne je dobre dostupné napríklad z prímorského letoviska Narbonne Plage.

Côte d'Azur (čítaj kot dazýr), Azúrové pobrežie známe tiež pod názvom Francúzska riviéra je jedna z najznámejších rekreačných oblastí Stredozemného mora. Azúrové pobrežie sa tiahne od Marseille až po Menton, ktorý leží už na dosah talianskych hraníc. Côte d'Azur je nielen miestom odpočinku na rozpálenej pláži, ale aj miestom mnohých výborných reštaurácií so špecialitami z čerstvých rýb a všemožných plodov mora. S pohárom vína v ruke si budete na kolonáde pri západe slnka pripadať ako filmová hviezda.

Provence sa rozkladá na juhovýchode krajiny galského kohúta a jej krajina je naozaj veľmi rozmanitá a premenlivá. Tiahne sa od Stredozemného mora cez rovinatý Camargue až k masívom tzv. Južných Álp. Návšteva tohto kraja je vzhľadom k príjemnejším teplotám, pučiacej prírode a predovšetkým aj najpriaznivejším cenovým reláciám ubytovania najvhodnejšie v máji a v júni. V septembri, teda po hlavnej sezóne, kedy sú už ceny ubytovania opäť na zostupe a opadnú aj davy turistov, je čas pre pešie alebo cyklistické výlety po rozprávkovom provensálskom vidieku tiež ideálny.


Strediska

Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?