NEV-DAMA a.s.

Popis strediska

čo oblasť ponúka

pešia, cyklistická a vysokohorská turistika, zaistené cesty (Klettersteig), horolezectvo; kúpanie v jazere, vodné športy, paragliding, horská železnica, Air Rofan (zjazd v závese na lane), jachting, kitesurfing, windsurfing, plavby loďou po jazere, požičovne bicyklov, 18 jamkové golfové ihrisko, rybárčenie pri jazere Achensee, jazda na koni a lekcie jazdy na koni, nordic walking, kanoistika, letné lyžovanie na ľadovci Hintertux

Achensee je najväčšie prírodné ľadovcové jazero Tirolska, je dlhé 9,4 km a široké 1 km, dosahuje maximálnu hĺbku 133 m, leží v nadmorskej výške 929 m na polceste medzi Kufsteinom a Innsbruckom blízko hraníc s Bavorskom. Svojim pretiahnutým tvarom a očarujúcou panorámou okolitých vápencových dvojtisícových štítov hôr evokuje škandinávsky fjord. Z východnej strany ho obklopuje masív hory Rofan, západný breh tvorí hranicu chráneného prírodného parku Karwendel.

Ide o nadmerne príjemnú destináciu, kde sa turisti cítia pohodlne po celý rok - okolo jazera sa v zime ponúka 58 km zjazdoviek všetkých náročností v skiareáloch Christlum, Rofan a Karwendel (tiež označovaný ako Zwölferkopf).

Letná dovolenka pri Achensee uspokojí ako vysokohorských turistov, tak aj pohodlnejších návštevníkov preferujúcich opaľovanie pri azúrovo modrej hladine krištáľovo čistého jazera, ktorého voda je pitná. Udržiavané trávnaté pláže, piesočnaté dno, mierny vstup do vody a detské ihriská vytvárajú optimálne podmienky pre rodiny s deťmi. Najkrajší pohľad na modrú jazernú hladinu sa ponúka z kamennej pyramídy ostrého chrbta Seebergspitze vypínajúcim sa nad mestečkom Pertisau. Dobytie okolitých štítov uľahčuje niekoľko lanoviek v letnej prevádzke, ako aj atraktívne horské chaty rozosiate po kopcoch a servírujúca poctivú tirolskú kuchyňu.

"Vláčkari" zase iste ocenia vyhliadkovú jazdu historickou parnou lokomotívou po ozubnicovej úzkokoľajke z Jenbach až k brehu jazera pri prístavisku Seespitz.

Ubytovaní hostia dostanú zadarmo kartu AchenseeCard, ktorá umožňuje neobmedzene a zadarmo cestovať autobusmi medzi letoviskami pri jazere a Jenbach ležiacim pri diaľnici a hlavné železnice v údolí Inn. Celá oblasť je preslávená dokonalosťou poskytovaných služieb, pričom cenová hladina je tu relatívne rozumná. Samozrejmosťou sú kvalitné hotely aj ubytovanie všeobecne. Ponúka sa mnoho ďalších doplnkových aktivít od zaistených horských trás, tzv. Klettersteig, cez adrenalínový kitesurfing, až po "Air Rofan", čiže 200 m dlhý zjazd v závese na lane na špeciálnom klzáku rýchlosťou až 80 km / h. Výpočet aktivít však nekončí - užiť si môžete plavbu loďou po jazere, kolesá si možno prenajať v početných požičovniach, golf si zahráte na 18jamkovom ihrisku, môžete rybárčiť na jazere alebo absolvovať lekcie jazdy na koni, nordic walkingu alebo kanoistiky. Achensee je tiež perfektným východiskom pre výlety do okolia, možno odtiaľ navštíviť bavorskú metropolu Mníchov, olympijský Innsbruck, krištáľové svetové značky Swarovski vo Wattens, pôvabný Kufstein alebo svetoznámy Skiresort Kitzbühel so svojím Hahnenkamme. Návštevu protiľahlého údolia Zillertal si možno spestriť letným lyžovaním na tamojšom ľadovci Hintertux.

Achensee a jeho okolie je preto doslova synonymom pre pohodovú a pritom veľmi aktívnu rodinnú dovolenku, dobre dostupnú z diaľnice, dokonca s možnosťou "skratky" od Mníchova bez nutnosti kúpy rakúskej diaľničnej známky.

užitočné odkazy:

achensee.info/aktivurlaub/sommerurlaub/

www.rofanseilbahn.at/sommer/


Doporučené trasy:

Plzeň, Rozvadov, Regensburg, München, Kufstein, diaľničný výjazd Wiesing, Maurach

České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Salzburg, Kufstein, diaľničný výjazd Wiesing, Maurach

Brno, Mikulov, Wien, Linz, Salzburg, Kufstein, diaľničný výjazd Wiesing, Maurach

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?