NEV-DAMA a.s.

Ponuka oblastí Nemecko

Nemecko: zimná rozprávka nielen v blízkom Bavorsku

Nemecko je síce najväčšia alpská zem, ale Alpy sem zasahujú len svojou zanedbateľnou časťou do južného Bavorska. Reprezentantov nemeckého lyžovania pre náš katalóg sme teda zákonito hľadali práve v najjužnejšej oblasti Bavorska. A samozrejme tiež na nemeckej strane Šumavy, v Bavorskom lese.

Benefity

  • svetoznáme horské strediská mimoriadnej prestíže a tradície doplnené menšími rodinnými rezortami za priaznivejšie ceny
  • vynikajúca infraštruktúra, všadeprítomná príslovečná nemecká dokonalosť
  • kvalitné umelé zasnežovanie eliminujúce chýbajúce metre nadmorskej výšky
  • pohostinnosť a vynikajúca lokálna kuchyňa
  • veľmi dobrá dopravná dostupnosť
Německo
Německo

Defilé svetoznámych horských stredísk

Bavorsko má skutočne čo ponúknuť, však sa len pozrime, o ako zvučné mená ide: Oberstdorf, zasvätený klasickému lyžovaniu, kde sa už tri krát, v rokoch 1987, 2005 a 2021, konali majstrovstvá sveta, Garmisch-Partenkirchen, dejisko Zimných olympijských hier 1936, Ruhpolding ako nemecká biatlonová Mekka a štvornásobné dejisko svetového šampionátu v tomto športe. Takto je možné pokračovať ďalej, veď tu neďaleko od seba nájdeme ďalšie zvučné pojmy a pravidelné dejisko Svetových pohárov a svetových šampionátov v príslušných športoch, nech už ide o Inzell ako raj rýchlokorčuliarov, Reit im Winkl lyžiarov bežcov a skokanov, alebo Königssee sánkarov, bobistov a skeletonistov.

Úplne dokonalá infraštruktúra

Na relatívne malom priestore nemeckých Álp sa premieta nesmierny ekonomický potenciál osemdesiatmiliónového štátu a výsledkom sú svetovo preslávené športoviská a takmer dokonalá infraštruktúra celej oblasti, kedy z oboch pochopiteľne nemôže neprofitovať i bežný návštevník. Ovšem i v turistických rezortoch v Bavorskom lese nájdete perfektné podmienky, ktorým nie je čo vytknúť.

Bavorské svahy liahňou olympijských víťazov

Južné Bavorsko je vďaka svojmu hornatému charakteru logickou zjazdárskou veľmocou a liahňou nemeckých šampiónov, ako boli olympijské víťazky Maria Rieschová, Viktoria Rebensburgová, Katja Seizingerová či Hilde Gergová, majster sveta Felix Neureuther, dvojnásobný olympijský víťaz Markus Wasmeier, alebo trikrát na Olympiáde strieborná Martina Ertlová. Tých všetkých môžete stretnúť napríklad práve pri svojej lyžiarskej návšteve Bavorska na tamojších svahoch.

Pohodové lyžiarske terény v prekrásnej prírode

Na svoje si pri lyžovaní v Nemecku príde každý, snáď s výnimkou lyžiarskych extrémistov, ktorí vyžadujú stovky kilometrov tratí a nekonečné voľné terény. To Nemci vzhľadom k charakteru svojich hôr ponúknuť nemôžu, napriek tomu však bodujú najmä komplexnou kvalitou a dôkladnosťou služieb. 

Nemecko je však zároveň pravou voľbou pre tých, ktorí si okrem lyžovania radi vychutnajú i krásy prírody, historických pamiatok a pochutnajú si na miestnych špecialitách za ceny, ktoré nie sú až tak vysoké, ako by ste sa mohli domnievať.

Rozumné ceny a typická bavorská pohostinnosť

Nami zvolené alpské stredisko Berchtesgaden, rovnako ako šumavské rezorty Grosser Arber a Sankt Englmar, sú ukážkou, že zimnú dovolenku si je tu možné vrátane skipasu obstarať za cenu až prekvapivo konkurencieschopnú. Pozoruhodná je tiež typická pohostinnosť miestnych obyvateľov, s nimi môžete jednoducho naviazať priateľstvo napríklad pri dupláku dobrého bavorského piva.

Veľmi priaznivé dojazdové vzdialenosti

K výhodám Bavorska môžeme pripočítať i fakt, že našich kolegov z Európskej únie je možné navštíviť už za niekoľko málo hodín pohodlnej cesty autom. To všetko nás vedie k záveru, že Bavorsko je v zime destináciou šitou na mieru predovšetkým tým z Vás, ktorí si nadovšetko cenia pohodového trávenia dovolenky. Určite k tomu prispeje i fakt, že zjazdové trate bývajú spravidla vynikajúco upravené, prepravné zariadenie moderné a s frontami sa takmer nestretnete.

Kraj medzi Zugspitze, Watzmannom a Veľkým Javorom Vás určite po všetkých stránkach príjemne prekvapí a je preto našim tipom pre Vašu spokojnú zimnú dovolenku.

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?