Ponuka oblastí Slovinsko

Popis zeme

ZemeNeaktivniVyberte si na stránke Destinácie

Slovinsko – malý zázrak pod Triglavom

Slovinsko zatiaľ stojí trochu nezaslúžene na okraji záujmu slovenskej lyžiarskej obce, ktorá každoročne mieri do Álp za snehovými radovánkami. Po odmlke sa táto sympatická krajina vracia aj do ponuky nášho katalógu.

Zjazdárska veľmoc postkomunistického bloku

Slovinsko je so svojou dvojmiliónovou populáciou po Lichtenštajnsku najmenšiu alpskou krajinou, ale je vďaka svojmu hornatému charakteru najväčšou zjazdárskou veľmocou medzi slovanskými štátmi. Mená slovinských šampiónov, ako boli Bojan Križaj, Jure Franko, Rok Petrovič, Mateja Svetová či Jure Košir, alebo ako je aktuálne Tina Mazeová, sú dobre známe aj slovenskými priaznivcom lyžovania.

Krvavec – dobre ukrytý diamant Julských Álp

Z najznámejších slovinských stredísk sme tento rok do katalógu zvolili to, ktoré disponuje zrejme najzaujímavejšou a lyžiarsky najvyváženejšou ponukou zjazdoviek, vysoko nad historickým mestom Kranj posadený skiareál Krvavec. Zjazdovky Svetového pohára tu síce na rozdiel od známejšej Kranjskej Gory nenájdete, ale po väčšinu sezóny prašanom pokryté pisty v podmanivom prostredí uchvátia tak náročnejších jazdcov, ako aj pohodových lyžiarov bažiacich po pokoji rodinných areálov. Na svoje si príde každý, azda s výnimkou lyžiarskych extrémistov, ktorí si vyžadujú stovky kilometrov tratí, nekonečné voľné terény a dvojkilometrové prevýšenie prekonávané superrýchlymi lanovkami. To Slovinsko vzhľadom na charakter svojich hôr ponúknuť nemôže.

Ceny ako doma

Zato je však pravou voľbou pre tých, ktorí si okrem lyžovania radi vychutnajú aj krásy prírody a historických pamiatok alebo si pochutnajú na miestnych špecialitách za ceny, ktoré môžu aj po prijatí eura smelo súťažiť s našimi. Nižšia cenová hladina Slovinska nech je všeobecne ďalším neopomenuteľným dôvodom, prečo sa do tejto očarujúcej krajiny vybrať.

Medzi starými priateľmi

Pozoruhodná je aj typická pohostinnosť miestnych obyvateľov, s ktorými navyše môžete konverzovať pri pohári miestneho dobrého piva či vína príbuzným jazykom. Slovinci sú nám veľmi podobní svojou mentalitou, veď s nimi tiež zdieľame dlhú spoločnú habsburskú históriu. Svojou čistotou dnes pripomína táto hrdá krajina azda skôr Rakúsko.

K výhodám môžeme pripočítať aj fakt, že našich kolegov z Európskej únie možno navštíviť už za pár hodín veľmi pohodlnej cesty autom. To všetko nás vedie k záveru, že Slovinsko je v zime destináciou šitou na mieru predovšetkým tým z vás, ktorí si nadovšetko cenia pohodové strávenie dovolenky. Iste k tomu prispeje aj fakt, že zjazdové trate nebývajú spravidla príliš zaplnené a že nami ponúkaná, mimochodom, cenovo veľmi prívetivá ubytovacia kapacita leží priamo pri lyžiarskej ponuke.

Krajina pod Triglavom vás určite po všetkých stránkach príjemne prekvapí, najmä ak k pozitívnemu vnímaniu dovolenky napomôže aj počasie. Slovinské hory majú v zime nadpriemerný počet slnečných dní, ale často tiež kvôli blízkosti mora v rámci celých Álp ojedinelé snehové prívaly. Slovinsko je naším staronovým zaručeným tipom pre vašu spokojnosť!

Lyžiarske strediska

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?