NEV-DAMA a.s.

Ponuka oblastí Švajčiarsko

Popis zeme

Švajčiarsko – to najlepšie z Álp

Švajčiarsko, tradične neutrálna konfederácia, sa v priebehu rokov stalo synonymom vysokého štandardu, kvalitných služieb a komfortného servisu. Pre mnoho ľudí je bezpochyby právom skutočnou top lyžiarskou destináciou. Nenechajte sa zmiasť slovami typu: „Švajčiarsko je drahé.“ Toto tvrdenie je pravdou len sčasti. Áno, tie absolútne najlacnejšie ponuky tohto katalógu pod švajčiarskymi stránkami nenájdete, ale často budete prekvapení, ako málo sa Švajčiarsko cenovo líši od iných alpských krajín. O niečo drahšie je tradične azda len stravovanie v miestnych reštauráciách. Stačí však letmý pohľad do cenníka ubytovacích kapacít a vaša predstava o príliš drahej krajine sa doslova rozplynie. Budete veľmi príjemne prekvapení našou cenovo dostupnou a lyžiarsky atraktívnou ponukou, ktorá ľahko konkuruje ostatným alpským destináciám.

Perfektné služby sú jednotiacim prvkom jazykovo členitej krajiny

Švajčiarsko má celkovo 20 kantónov a 6 polokantónov, z ktorých sa žiadny v miere autonómie nijako výrazne nelíši. Oficiálne sa vo Švajčiarsku hovorí 4 jazykmi (nemecky, francúzsky, taliansky a rétorománsky). V našej ponuke nájdete oblasti frankofónne aj s nemeckým jazykom, a tento faktor môže byť pre vás vodidlom pri výbere destinácie. Ak viete niektorí z týchto jazykov, Švajčiarov na príslušne hovoriacom území určite potešíte, ak prehovoríte práve ich jazykom. Univerzálnym jazykom pre komunikáciu na celom území je však angličtina. Na horách sa tradične stretávate s milými a príjemnými ľuďmi, ktorí si svojich hostí vážia, a verte, že poskytnuté služby budú tej najvyššej kvality, na ktorej si miestni obyvatelia celé generácie naozaj zakladajú.

Lyžovanie skutočne vysokohorské

Švajčiarsko je krajinou nesmierne členitou. Na jej území nájdete najviac štvortisícoviek a nachádza sa tu najvyššia koncentrácia ľadovcov na území kontinentálnej Európy. Vďaka umiestneniu zjazdových tratí vo vyšších nadmorských výškach a spravidla veľmi slušnému systému umelého zasnežovania sa určite nemusíte báť navštíviť Švajčiarsko aj v okrajových termínoch sezóny.

Pre švajčiarske veľhory všeobecne platí, že čo vrchol, to svetový pojem. Pohľad na najznámejšie štíty vám doslova vezme dych. Neuveriteľnú panorámu, ktorú poznáte z propagačných obrázkov, si môžete vychutnať „naživo“. Zistíte, že ľadovcové vrcholky sú skutočne také žiarivo biele, jazerá blankytne modré a kravy pasúce sa na lúkach v údolí majú naozaj tie typické zvonce. Podľa červených ozubnicových vlakov, ktoré sa šplhajú do závratných výšok, si naozaj môžete nastavovať hodinky a celá krajina je doslova synonymom čistoty. Švajčiarsko je oživený reklamný prospekt, ktorý je zároveň všadeprítomnou realitou každého všedného dňa.

Dokonalosť vo všetkých ohľadoch

Kúzelné scenérie, majestátne horské masívy a známe lyžiarske strediská vybudované v podhorských dedinkách a mestách v súlade s tradičnou miestnou architektúrou a rázom krajiny – to všetko je Švajčiarsko. Ak hľadáte dych berúce zážitky na perfektne upravených bielych svahoch, tak práve táto krajina sa pre vás stane rajom. Jednotlivé ponúkané strediská poskytujú veľmi vysoký športový štandard. Skiareály, ktoré zahŕňajú viac ako 200 km tratí, sú vo Švajčiarsku skôr pravidlom, než výnimkou, a to v našej ponuke nájdete aj oblasť 4-Vallées, ktorá je dokonca štyristokilometrová. Vychutnajte si výrazné prevýšenie, spanilé zjazdy do údolí či extrémne a dobre vybavené snouparky. Mimoriadne pestrá ponuka voľných terénov a zjazdov navyše bezpochyby nadchne pokročilejších lyžiarov aj snoubordistov.

Pestrá ponuka aktivít na dosah

Je ťažké tomu čokoľvek vytknúť. Švajčiarsko je krajinou, ktorá má čo ponúknuť úplne každému. Na odpočinok a relaxáciu po lyžovaní sú tu termálne kúpele, vyhliadkové jazdy na saniach ťahaných koňmi či panoramatické výlety vlakmi, napríklad svetovo známymi vyhliadkovými súpravami Glacier Express a Bernina Express s nesmierne bohatou tradíciou. Extrémy vyhľadávajúcich športovcov nadchne heliskiing. Rodiny s deťmi potom ocenia typickú miestnu pohostinnosť, špeciálne rodinné balíčky či kluby pre deti so službou stráženia.

Stále ešte váhate? Hovoríte si, že Švajčiarsko je ďaleko a cesta cez horské priesmyky je príliš riskantná a obchádzkové trasy dlhé? Máme pre vás elegantné riešenie bez kompromisov. V tohtoročnom katalógu ponúkame prevažne oblasti v kantóne Graubünden, ktoré sú z SR veľmi ľahko dostupné. Napríklad do obľúbeného strediska Flims/Laax idete takmer celý čas pohodlne po diaľnici a cesta z Prahy trvá o trochu viac ako 6 hodín!

Pevne veríme, že sa Švajčiarsko, na ktoré lyžiari doteraz trochu zabúdali, veľmi skoro zaradí medzi najžiadanejšie „zimné“ destinácie. Nazrite preto do nasledujúcej ponuky a s chuťou ju vyskúšajte! Vynikajúce služby a úchvatné zjazdové trate v tých najkrajších prírodných amfiteátroch dozaista premenia vašu dovolenku na nevšedný zážitok.

Lyžiarske strediska

Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?