NEV-DAMA a.s.

Popis strediska

Hochkar je najvyššie položené lyžiarske stredisko spolkovej zeme Dolné Rakúsko, vyhľadávané v zime našimi lyžarmi nie len vďaka veľmi krátkej dojazdovej vzdialenosti. Moderné lanovky tu vedú až do výšky 1.808 m n. m. Hochkar však i v lete ponúka niekoľko peších trás, a hlavne úplne nezabuduteľné zážitky.


Vysokohorský ráz tunajšej krajiny najlepšie oceníte z najvyššej vyhliadkovej platformy Dolného Rakúska „Skywalk“, ktorá vyčnieva 8,5 metrov do vzduchoprázdna. Táto „prechádzka po nebesiach“ vám otvára 360° výhľad na viac než sto dvojtisícových vrcholov. Naozaj spektakulárny zážitok pre milovníkov ďalekých výhľadov. Dostanete sa sem lanovkou k vrcholu Hochkar Vorgipfel vo výške 1.760 metrov nad morom. Tu na vás čaká 60 metrov dlhý visutý most a 900 metrov dllhá okružná trasa až k vyhliadkovej platforme.


180 kilometrov trás pre horské bicykle a tématické trasy garantujú zaujímavú dovolenku rovnako v sedle bicykla.


Vzrušujúce dobrodružstvo sľubuje rafting na rieke Salze.


K nezabudnuteľným zážitkom patrí i občerstvenie na horských chatách v Göstlingských Alpách.


Po túre máte atraktívnu možnosť návštevy kúpeľov Ybbstaler Solebad v Göstlingu s príjemne teplou slanou vodou v štyroch bazénoch. Nájdete tu i šmýkľavku, parný kúpeľ, tri sauny, masáže, terapie, či vodnú gymnastiku.


V lete je daľšou možnosťou kúpania jazero Lunzersee a kúpalisko v Göstlingu. Na jazere Lunzersee je tiež plávajúce pódium, na ktorom sa pravidelne konajú divadelné predstavenia i vystúpenia hudobných kapiel.


Pozoruhodnou hračkou prírody je jednoducho dostupná Palfauská rokla blízko Göstlingu so svojími piatimi mohutnými vodopádmi s celkovou dĺžkou 152 metrov. Leckermoos je jedným z najkrásnejších horských rašelinísk v Dolnom Rakúsku. Návštevníkou ním prevedie naučný chodník s 11 zastávkami. Svet zážitkov Mendlingtal „Na ceste dreva“ je jediným funkčným zariadením pre plavenie dreva v strednej Európe.


Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?