NEV-DAMA a.s.

V tejto chvíli pre Vás zájazdy pripravujeme.

Zadajte Váš e-mail a dostanete upozornenie ihneď po spustení do predaja.

Popis strediska

Severotirolská oblasť Kaiserwinkl medzi jazerom Walchsee a pohorím Kaisergebirge pri hraniciach s Bavorskom poskytuje v léete naozaj dokonalý odpočinok pre celú rodinu. Pohodová atmosféra tirolského podhoria vytvára ideálne podmienky pre mnohé športy. Krajina má malebný vidiecky charakter s malými mestečkami v údolí a rostrúsenými statkami v kopcoch. Priaznivé ceny a vrelá pohostinnosť miestnych obyvateľov – to je letná realita údolia Kaiserwinkl. Užite si dovolenku, na ktorej sa budete cítiť ako doma.


Hory pretkané chodníkmi všetkých stupňov náročnosti a lanovky v letnej prevádzke


Hory obklopujúce Kaiserwinkl ssú pretkané chodníkmi všetkých stupňov náročnosti a vy ich môžete do sýtosti objavovať obutí do pohoriek alebo v sedle svojho bicykla či e-bicykla. Cestu hore vám usnadní lanovka obľúbeného rodinného lyžiarskeho strediska Hochkössen rozprestierajúceho sa na svahoch 1.800 m vysokej hory Unterberghorn nad horským mestečkom Kössen, konkrétne kabínka k tradičnej chate Bärenhütte vo výške 1.500 m n. m. Obdobne je možné využiť sedačkovú lanovku neďalekého strediska Zahmer Kaiser. Pri nej je možné sa zviesť i na atraktívnom tobogáne. Z atrakcií okolia je možné zmieniť napríklad Lochnerský vodopád alebo vyhliadkový vrchol Wandberg (1 454 m n. m.), obľúbený a jednoducho dostupný cieľ, odkiaľ je nádherný výhľad do údolia rieky Inn, na pohorí Zahmer Kaiser a za ním vykukujúce štíty horského chrbáta Wilder Kaiser. V diaľke sú zasnežené Vysoké Taury s najvyššou horou Rakúska Grossglocknerom, Kitzbühelské Alpy a Zillertalské Alpy. Na sever je výhľad na vrcholy nemeckých Chiemgauských Alp.


Prehriate jazero a golfové odpaly z Tirolska do Bavorska


V prírodnej lezeckej aréne vo Walchsee si poriadne pretiahnete svaly vy aj vaše deti a relax si môžete dopriať hneď vedľa v jednom z najteplešjích jazier Rakúska – Walchsee (v letných obdobiach až 24 °C teplá voda). Toto menšie jazero kruhovitého tvaru s rozlohou 96 hektárov má maximálnu hĺbku 21 metrov. Pri jazere sa nachádza rovnakomenná obec Walchsee s takmer 2 000 obyvateľmi položená v nadmorskej výške 658 m. Hodiď sa vám bude letná Kaiserwinkl Card, s ktorou si okrem množstva iných zliav zahráte lacnejšie i golf na jednom z troch miestnych ihrísk. Zaujímavosťou jednoho z nich je, že loptička, ktorú odpálie v Tirolsku, doletí až do Bavorska.


Pokľudná atmosféra a ponuka tirolských špecialít


V údolí Kaiserwinkl na vás čaká komfortné ubytovanie tradičného charakteru i delikatesná typická kuchyňa. Mlieko tunajších kráv je vyhlásené a vy si pochutnáte na syroch, ze ktorých ucítite vôňu tunajších pastvín. Neodoláte ani tirolskej slanine, domácim rezancom, alebo ručne zbieraným bylinným čajom a likérom.


Celkovo tu vládne vládne v porovnaní s inými väčšími tirolskými strediskami pokľudná atmosféra a veľmi priateľská cenová politika. Poloha neďaleko hraníc Bavorska zaisťuje jednoduchú dostupnosť pri jazde cez Mníchov bez nutnosti kupovať si rakúsku diaľničnú známku.


×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?