NEV-DAMA a.s.

Popis strediska

Čo oblasť ponúka

pešia, cyklistická a vysokohorská turistika, lyžovanie na ľadovci, horolezectvo; vodné športy; letná bobová dráha, kúpele Tauernspa, pamiatky, golf

Kaprun - Zell am See je medzi Čechmi a Slovákmi jednou z najobľúbenejších oblastí Rakúska. Mestečko Kaprun a Zell am See leží v regióne zvanom Pinzgau v prekrásnej prírode medzi Zellským jazerom na úpätí hory Schmittenhöhe a Kitzsteinhornským ľadovcom.

Nad centrom Zell am See sa až do výšky 2000 metrov šplhajú lanovky na horu Schmittenhöhe.

Hora Maiskogel, týčiaca sa priamo nad centrom Kaprunu, láka celoročne otvorenou bobovou drahou Alpine Coaster.

Najväčším lákadlom oblasti je však bezpochyby jeden z najpopulárnejších rakúskych ľadovcov Kitzsteinhorn s nadmorskou výškou hornej stanice lanovky 3.029 m n. m. Garantujúci kvalitný prírodný sneh nielen v klasickej lyžiarskej sezóne, ale pre nezdolných milovníkov snehu až do mája. Pred pár rokmi postavené, moderné lanovky Gletscherjet l a ll potom zaisťujú rýchlu a pohodlnú dopravu z údolia k ľadovcu. V tomto historicky prvom ľadovcovom areálu v Rakúsku nejdete ponuku 41 km prevažne stredne náročných a miernejších tratí. Pre freeriderov sú tu k dispozícii rozsiahle možnosti lyžovania vo voľnom teréne, predovšetkým v dolnej časti ľadovca, teda v oblasti Langwied.

Zaujímavá je aj "jarná" ponuka pre snowboardistov a bežkárov, na Kitzsteinhorne nájdete snowpark a tiež dobre pre bežkárov upravené (hoci náročné, vysokohorské) stopy na klasiku aj korčuľovanie.

2 dokonalé 18 jamkové golfové ihriská umiestnené medzi Kaprunom a Zell am See sa už niekoľkokrát stali dejiskom Majstrovstiev sveta v neobvyklom dvojboji - ski & golf. Z ďalších významných športových podujatí možno spomenúť ešte slávny "polovičný Ironman", čiže triatlon 70.3 konaný v Zell am See.

V Zell am See, hlavnom a najstaršom meste oblasti Pinzgau, Vás na každom kroku sprevádza elegancia, romantika, šarm a kúpeľná atmosféra. V historickom centre navštívte najstaršiu pamiatku celej oblasti, krásny románsky kostol Sv. Hypolita s 36 metrov vysokou zvonicou, dominantou mestečka. Peší turisti si zamilujú promenádny okruh okolo Zellského jazera, tí pohodlnejší sa len prejdú po promenáde Esplanade pozdĺž jazera s lavičkami neustále obsadenými zamilovanými pármi.

K mimoriadnej obľube strediska prispieva aj rozsiahla škála apartmánového ubytovania aj kvalitných hotelových izieb, ponúkajúce romantiku, pokoj a hlavne priaznivé cenové relácie.

Nevídaná je ponuka zábavy a relaxácie v čele s celkom novým wellness centrom Tauern Spa v Kaprune, Freizeitzentrem v Zell am See (bazény, sauny, parné kúpele, masáže), ďalej s tenisom a squashom, jazdiareň, kolkáreň, vyhliadkovými letmi, tandemovým paraglidingom alebo ponukou vodných športov a kúpania na Zellskom jazere. Celú oblasť potom prechádza preslávená, pohodlná a skvele značená cyklotrasa Tauernradweg.

Užitočné odkazy

www.zellamsee-kaprun.com


www.tauernradweg.at


Doporučené trasy:

České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Salzburg, diaľničný výjazd Bad Reichenhall, Lofer, Saalfelden, Maishofen, Zell am See, Kaprun alebo Bruck an der Großglocknerstraße

Brno, Mikulov, Wien, Linz, Salzburg, diaľničný výjazd Bad Reichenhall, Lofer, Saalfelden, Maishofen, Zell am See, Kaprun alebo Bruck an der Großglocknerstraße

Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?