Popis strediska

Katschberg je vysokohorské stredisko ležiace na samých hraniciach Salzburska a Korutánska aj národných parkov Kärntner Nockberge a Hohe Tauern, do ktorých je vstupnou bránou. Vyhľadávané je nielen športovcami hladnými po náročnej pešej alebo cyklistickej turistike vo vysokej nadmorskej výške, ale aj priaznivcami klasickej rodinnej dovolenky na zdravom vzduchu. Nájdete tu však aj golfové a tenisové ihriská, alebo možnosť rybárčenia v okolitých riekach a potokoch oblasti Lungau rozkladajúcej sa v údoliach pod Katschberg; pre deti potom ihrisko, rôzne parky aj kuriózny miestny vláčik "Tschu-Tschu-Bahn".

V lokalite Katschberghöhe (1.640 m n. M.) Poskytuje väčšina ubytovacích kapacít nezabudnuteľné výhľady na prekrásnu horskú krajinu pohoria Vysoké Taury, ktorého hrebeňa je Katschberg súčasťou.

Minimum alergénov prítomných v tunajšej vysokej nadmorskej výške (až 2.220 m) predurčuje toto krásne miesto aj pre ozdravné pobyty pri respiračných ochoreniach. Poloha na slnečnej strane Álp garantuje nádherné vyhliadky do všetkých svetových strán. Katschberg sú však predovšetkým rodinné hory - parametre tunajšej infraštruktúry aj cien sú doslova šité na mieru rodinám s deťmi. Je tu množstvo chodníkov vhodných pre kočíky, rovnako ako perfektný wellness v celej rade rodinne zameraných hotelov.

Energiu možno na Katschbergu doslova tankovať snáď na každom kroku. Pešia turistika, cykloturistika, ako aj moderný nordic walking sú v alpskom prostredí v tejto výške obzvlášť zdravé.

Katschberg ponúka na 100 kilometrov turistických chodníkov, skúsených horských vodcov aj útulné cenovo ústretové horské chaty priamo na svahoch. A do tohto prírodného raja je nadmieru ľahké sa dostať: z diaľnice je to až na vrchol sedla Katschberghöhe len 7 kilometrov.

Bez ohľadu na to, či sa zameriate na kulinárske skvosty, prvotriedne kúpeľné zázemie alebo turistiku, Katschberg Vám dodá poriadnu porciu duševnej energie a mentálnej pohody pre každodenný život.

hlavná ponuka oblasti

pešia, cyklistická a vysokohorská turistika, paragliding, bowling, golf, tenis, rybárčenie, vláčik Tschu-Tschu-Bahn, verejný krytý bazén v Tamswegu, wellness centrum v Mariapfarr


Doporučené trasy:

Plzeň, Rozvadov, Regensburg, München, Salzburg 


České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Salzburg


a ďalej

diaľnica smer Villach, Bischofshofen, diaľničný výjazd St. Michael, Katschberghöhe

alebo

Brno, Mikulov, Wien, Wiener Neustadt, diaľničný výjazd Seebenstein, Gloggnitz,

Bruck a.d. Mur, Leoben, Judenburg, Murau, Mauterndorf, St. Michael, Katschberghöhe


Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?