NEV-DAMA a.s.

Popis strediska

Klopeiner See - najteplejšie jazero Korutan na slovinskom pomedzí

Klopeiner See je rozsiahla vodná plocha rozkladajúca sa pri juhokorutanskom mestečku Völkermarkt neďaleko slovinských hraníc v nadmorskej výške 446 m n. m. Najväčším sídlom priamo pri jazere je Sankt Kanzian am Klopeiner See (slovinsky Škocjan v Podjuni), dvojjazyčná obec s významnou slovinskú menšinou.

Príjemný kúpeľ v krištáľovo čistej vode

Povrch tyrkysové hladiny jazera činí 1,1 km², dĺžka 1,8 km, šírka 800 m a maximálna hĺbka je 48 metrov. Kvalita vody je excelentná, dosahuje parametrov vody pitnej. V jazere žije 15 druhov rýb. Klopeiner See je najteplejším jazerom Korutánska, teplota vody v lete dosahuje až 28 ° C, čo je na rakúske pomery neobvyklá hodnota. Jazero je vyhľadávané aj vyznávačmi windsurfingu, pre začiatočníkov je tu k dispozícii windsurfingová škola.

Pestrá ponuka športov a aktivít pri jazere aj v okolitých horách

Hornaté okolie jazera ponúka 1246 kilometrov trás pre cyklistov v prekrásnej krajine ponúkajúcej divoké skaly aj fascinujúce výhľady na jazerný región. Zabudnúť však nemožno ani na chodníky pre peších turistov v nadmorských výškach od 440 až po 2.139 metrov, alebo napríklad krásne 18 jamkové golfové ihrisko. Možno si dopriať aj tenis, rybárčenie alebo jazdu na koňoch. Veľmi populárna je pešia promenáda pozdĺž jazera. V okolí možno navštíviť niekoľko stredovekých hradov, kláštorov a kostolov, alebo napríklad známe kvapľové jaskynné oberá.

Skôr pľúcne kúpele, dnes turistickým rajom

Oblasť je dnes turisticky značne frekventovaná, o čom svedčí hustota hotelov a pláží v rezortoch okolo celého jazera. Väčšina pláží je hotelových, niektoré sú však komunálne, prístupné pre verejnosť za poplatok.

Keď v roku 1885 zavítali prví turisti do St. Kanzian, predstavovala hotelová ponuka 40 lôžok, zameraných v tej dobe na liečbu pľúcnych ochorení. V roku 1920 bola otvorená prvé "nekúpeľné" ubytovacie zariadenie. Turistický ruch prudko vzrástol od roku 1970. Sústredil sa na tri letoviska - Klopein (sever), Seelach (severozápad) a Unterburg (juhovýchod). V súčasnej dobe už strediská okolo jazera de facto urbanisticky zrástli.

Nespochybniteľnú výhodou tejto oblasti je ľahká dostupnosť z diaľnice A2.

UŽITOČNÉ ODKAZY:


www.klopeinersee.at
www.carinthia.at

ČO OBLASŤ PONÚKA:

Kúpanie, potápanie, windsurfing, rybárčenie, bungee jumping, výlety na bicykli alebo pešo po stovkách kilometrov chodníkov rôznej náročnosti, vysokohorské túry, bohatý kultúrny program (galéria vo Völkermarkt alebo Bleiburg, divadelné predstavenie na letnom juhokorutanskom festivale Südkärntner Sommerspiele, ktorý sa koná v Eberndorf), golf, jazda na koni


Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?