NEV-DAMA a.s.

Popis strediska

Atraktívne mestečko Lofer leží v údolí Saalachtal v regióne Pinzgau v Salcbursku, blízko hraníc s Tirolskom a Bavorskom. Dvojtisícovými mestami s kľukatými uličkami je položený uprostred majestátnych hôr Loferer Steinbergen. Ide o veľmi malebný región slnkom zaliatych horských pastvín. Na náhornú plošinu Loferer Alm sa pohodlne dostanete lanovkou. Miestne hospodárstvo je založené predovšetkým na poľnohospodárstve a turistike. V zime sem láka hlavne 58 kilometrov upravovaných zjazdoviek areálu Almenwelt Lofer. Rieka Saalach je potom vďaka atraktívnej divokej vode tým najpopulárnejším cieľom v letnej sezóne. Na kajakoch tu zdolávajú športovci jedny z najnáročnejších perejí na svete, zatiaľ čo rodiny si môžu užiť vzrušujúci výlet na kánoi kúsok ďalek proti prúdu rieky a potom sa ponoriť do krišťálovo čistej vody v tiesňave Vorderkaserklamm.


Okolie Loferu je klenotom alpskej radosti zo života uprostred nedotknutej prírody, miesto, kde ľudia môžu vypnúť, zabudnúť na každodenné starosti a načerpať novú energiu. Úchvatné alpské panorámatá objavujú návštevníci pešo či zo sedla svojích (často elektrických) horských bicyklov. Saalachtal ponúka cyklistom ideálne podmienky. Takmer 100 elektrobicyklov k zapožičaniu a 24 nabíjacích staníc je distribuovaných po celom regióne. Jednoduchá preprava bicyklov hore je možná na lanovke Almenwelt Lofer a predovšetkým 480 km značených cyklistických chodníkov vytvárajú vynikajúce zázemie. Preto si tu každý nájde niečo – od hobby cyklistov až po tých nejambicióznejších. S elektrickým bicyklom sa môžu i priemerne zdatní dostať na miesta v horách, kam sa v minulosti mohli vyšplhať len vrcholoví športovci.


Osviežujúce kúpanie ponúka v lete jazero Roter Marmorsee. Z peších trás zaujme romantická cesta pozdĺž vodopádov (Wasserfallweg) alebo cesty v Naturparku Weißbach, v idylickom Heutalu a na náhornej plošine Almenwelt Lofer. 


Množstvo ďalších atrakcií potom ponúkne susední bavorský región Berchtesgaden v krásnom prostredí Chiemgauerských Álp s treťou najvyššou horou Nemecka Watzmann (2.713 m n. m.), hlbokým ľadovcovým jazerom Königsee a Berchtesgadenským národným parkom.


Po náročnej túre prídu vhod atraktívne kúpele Rupertus Spa v bavorskom Bad Reichenhallu.


Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?