NEV-DAMA a.s.

Popis strediska

Saalbach / Hinterglemm v údolí Glemmtal v Salzbursku patrí po nedávno realizovanom lanovkovom spojení s tirolským Fieberbrunnom medzi najväčšie prepojené skiareály v Európe. I v letnej sezóne má toho však v ponuke veľa.


Za zmienku stojí napríklad jedinečný chodník v korunách stromov s 200 metrov dlhým visutým mostom alebo Flying Fox XXL, čo je adrenalínový let v závese na lane s dĺžkou 1,6 km strmhlav rýchlosťou až 130 km/h nad špičkami stromov.


„Za kopcom“ vo Fieberbrunne je možné zasa vyskúšať 1.160 metrov dlhú bobovú dráhu Timoks Coaster.


Za pestrú paletu ďalšej zábavy a čulejším spoločenským ruchom je možné zájsť do neďalekého prestížneho strediska Zell am See pri jazere Zeller See.


Ale vráťme sa späť do údolia Glemmtal. Ráno vás tu privítajú zlaté slnečné lúče a dych berúce výhľady na hory. Hneď budete mať inšpiráciu dať si batoh na chrbát a vyraziť na niektorú z viac než 400 kilometrov turistických chodníkov, ktoré na vás čakajú. Vyberete si, nech už hľadáte športové či nenáročné túry, zdolávanie najvyšších vrcholov alebo príjemnú panoramatickú prechádzku. Až šesť kabínkových lanoviek, ktoré sú v prevádzke v lete, umožňuje rýchly nástup na trasu a privedie vášnivých turistov priamo na najkrajšie turistické chodníky. Tí, ktorí dávajú prednosť sedlu bicykla, nájdu v Glemmtale cez 400 km dobre značených cyklistických trás a chodníkov. Freerideri a zjazdári môžu tiež využiť až 9 lanoviek prepravujúcich bicykle a vybrať si z viac než 70 km zjazdoviek. Vďaka tejto rozmanitosti je Saalbach / Hinterglemm pravdepodobne tou najúžasnejšou cyklistickou oblasťou v Rakúsku.


Rodiny s deťmi tu ovšem tiež v lete nájdu celé množstvo atrakcií – tematické turistické chodníky, dobrodružné hry, zábavu pri kúpaní a množstvo aktivít v celom údolí Glemmtal, ktoré neponúkajú žiadny priestor pre nudu.


Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?