NEV-DAMA a.s.

Popis strediska

Schladming-Dachstein: extrémne široká ponuka letných aktivít pre každého


Schladming-Dachstein nie je len rajom lyžiarov v zimných mesiacoch pod hlavičkou konzorcia Ski Amadé, ale aj čistá príroda, zábava, relaxácia a skvelé športové zázemie počas letnej dovolenky v tomto prekrásnom kúte Štajerska. Krajina je tu doslova a do písmena ideálna pre pešiu turistiku, horolezectvo, cestnú cyklistiku aj tú na horskom bicykli. Oblasť Schladming-Dachstein je miesto zasvätené pohybu a aktívnym hosťom, vrátane rodín s deťmi. Nezáleží na tom, či ste skôr "pohodármi" alebo extrémnymi športovcami, rekreačná oblasť Schladming-Dachstein má pre každého ponuku letných aktivít šitú na mieru.


ČO OBLASŤ PONÚKA:


pešia, cyklistická a vysokohorská turistika, horolezectvo, paragliding, Mountain go-carts, nordic walking, jazda na koňoch, golf, minigolf, vodný a kúpeľný komplex Grimming Therme v Bad Mitterndorf, vodné centrum v Schladmingu, vonkajšie kúpalisko, canyoning, rafting, lanové parky , detský park Ramsau Beach, tenis, squash, letná bobová dráha Rittisberg Coaster, lukostreľba, požičovňa e-bicyklov, bowling, letné lyžovanie na ľadovci Dachstein, Dachstein Sky Walk a ľadovcové jaskyne


Raj turistov aj milovníkov zábavy


Mohutné vápencové steny večne bieleho Dachsteinu s jeho ľadovcom, nespočetné horské vrcholy pripomínajúce vzdúvajúce sa vlny kamenného mora a medzi nimi temne modré horské jazerá a sviežo zelené pastviny - tak vyzerá pozemský raj v Schladmingských Taurách. Nekonečné kilometre trás pre horské bicykle čakajú na milovníkov horskej cyklistiky, k nebu sa týčiace vrcholy čakajú na svoje dobyvateľa a vyše 300 horských jazier sa teší na to, až budú môcť osviežiť telo aj myseľ peších turistov. Nedozretné sú potom možnosti večernej zábavy a relaxácie, k návšteve nabádajú bary, reštaurácie a celé do rána žijúce centrum mestečka Schladming.


SommerCard – jedna z najlepších zľavových kariet v celých Alpách


So zľavovou kartou Sommercard získate rad služieb a prístup k najzaujímavejším miestam regiónu za znížené ceny. Do horských výšin Vás vyvezie rad lanoviek v letnom povoze, golfisti môžu vyskúšať niektoré z 5 miestnych ihrísk. Zabudnúť nesmieme ani na vodný a kúpeľný komplex Grimming Therme v Bad Mitterndorf alebo vodné centrum v Schladmingu. Adrenalínovú zábavu poskytnú Mountain go-carts v Hochwurzen, canyoning, rafting, lanové parky alebo letná bobová dráha Rittisberg Coaster.


Masiv Dachsteinu a jeho ľadovec – nám najbližšie skutočné veľhory


Na Dachsteinskom ľadovci Vás zaujme Dachstein Sky Walk, nová panoramatická vyhliadka umožňujúca dohliadnuť až na vrcholky Šumavy, visutý most a ľadovcové jaskyne, je tu aj možnosť letného lyžovania. Dovolenka uprostred najkrajšie horskej oblasti Štajerska, zeleného srdca Rakúska, Vám prinesie rad naozaj vzrušujúcich zážitkov.


UŽITOČNÉ ODKAZY:


www.schladming-dachstein.at/de/urlaubsthemen/sommer


www.ramsau.com/sommerurlaub/sommer-card


www.skiamade.com/de/sommer


Doporučené trasy:

České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Spital am Pyhrn, diaľničný zjazd Liezen, Schladming, Ramsau am Dachstein

Brno, Mikulov, Wien, Wiener Neustadt, diaľničný zjazd Seebenstein, Gloggnitz, Bruck a.d. Mur, Leoben, diaľničný smer Linz, diaľničný zjazd Liezen, Schladming, Ramsau am Dachstein

Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?