NEV-DAMA a.s.

Popis strediska

Ischgl, Galtür, Kappl a See sú špičkové horské strediská nachádzajúce sa v údolí Paznaun v Rakúsku na západe spolkovej zeme Tirolsko v okrese Landeck. Oblasť prezentujúca sa pod marketingovým názvom Silvretta Arena leží na hraniciach Rakúska so Švajčiarskom a zahŕňa i švajčiarsku bezcelnú oblasť Samnaun.


V tomto aktívnom regióne medzi pohorími Silvretta a Verwall je možné zvoliť medzi nesčetnými spôsobmi trávenia prázdninového času. Nech už je to pri pešej turistike na najpôsobivejšie vrcholky, pri jazde na bicykli po pohodových i tých najnáročnejších chodníkoch alebo pri skákaní do osviežujúcej chladnej vody horského jazera, každý deň vašej letnej dovolenky tu môže byť neuveriteľne rozmanitý. Krišťálovo čisté potešenie z plávania vás čaká nie len pri vonkajšom bazéne v Ischgle, ale najmä pri mnohých horských jazerách. V kombinácii s krátkou túrou si vodnú zábavu užijete ešte lepšie. Kde inde máte šancu spojiť vodnú zábavu s horskou turistikou? V Silvretta Arene môžu deti všetkých vekových skupín nájsť aktivity perfektne zodpovedajúce ich preferenciám. Od detského klubu Paznaun cez túry, ktoré sú ideálne pre rodiny s deťmi, až po adventure park.


Nech už ste príležitostný cyklista alebo vášnivý biker, objavíte v regióne Paznaun doslova neuveriteľné cyklotrasy. Môžete si vybrať z 37 trás rozličnej náročnosti, od jednoduchých klasických až po náročné zjazdové, vždy však zaisťujúce úžasné vzrušujúce horské zážitky. Stovky značených kilometrov trás pre horské bicykle v Silvretta Arene doplňujú požičovne bicyklov a elektrobicyklov, ako aj špecializované obchody. Veľké množstvo trás a kilometrov na horských bicykloch je rovnako vhodných pre e-bicykle, ako pre štandartné horské bicykle.


Cestu hore spríjemnia peším i cyklistom vysoko moderné a rýchle lanovky. Za zmienku stoja 3 obrovské kabínové lanovky, z ktorých tá pre 180 osôb v Samnaun je svetovým unikátom – ide o prvú dvojposchodovú lanovku sveta, postavená bola v roku 1995 a dodnes patrí k najväčším na svete. Početné reštaurácie v pôvodných horských chatách rozosiatych po svahoch ponúkajú vynikajúce tradičné tirolské špeciality.


Najmä v súvislosti s Ischglom je potrebné zmieniť i tepajúcu atmosféru živého centra, koncerty a ďalšie kultúrne akcie, stručne povedané nespočet doplnkových aktivít športovej odpočinkovej povahy kompletujúcich luxusnú profiláciu Ischglu a zameraných na prevládajúci charakter návštevníkov – veľmi aktívne a dobre situované. Kľudnejšiu rodinnú klientelu skôr priťahujú priľahlé okolité lokality údolia Paznaun, kde tiež nájdete v priemere nižšie ceny, než aké ponúka skutočne VIP stredisko Ischgl.


Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?