NEV-DAMA a.s.

Popis strediska

Stubaital je malebné údolie rozkladajúce sa južným smerom nad Innsbruckom. Ľadovcové lyžovanie od októbra do júna, množstvo cyklistických trás, vysokohorská turistika na ľadovci alebo nenáročné prechádzky v nižších polohách aj nevšedné zážitky pri niektorom z radu ponúkaných adrenalínových športov - to všetko robí zo Stubaitale ideálne miesto zábavy aj odpočinku ako v zime, tak aj v lete .

"Stubai" je jedno z najznámejších a najobľúbenejších rakúskych stredísk a čo sa týka počtu kilometrov zjazdoviek tiež najväčší rakúsky ľadovcový lyžiarsky areál. Však nie je sám - v lete Vás hneď štyri kabínkové lanovky Stubaiského údolia pohodlne vyvezú do prekrásneho horského sveta.

Dominantný ľadovec Stubaier Gletscher láka nielen "letných" lyžiarov, ale aj peších návštevníkov, napríklad do jednej z najvyššie položených reštaurácií v Rakúsku Jochdohle (3.150 m n. M.).

Údolie pretína romantická Stubaitalbahn, elektrická železnica z roku 1904, ktorá spája Innsbruck s mestečkom Fulpmes a ponúka prechádzku s dĺžkou 18,2 km, ktorá je sama o sebe unikátnym zážitkom. Vo Stubaitale leží aj skutočný prírodný poklad - horný tok riečky Ruetz, ktoré so svojimi pramenitými ramenami tvorí unikátny prírodný ľadovcovo-vysokohorský vodný systém, ktorý nemá obdobu v celých východných Alpách. Tunajší "Wilde Wasser Park" otvára bránu k najkrajším miestam. Hlavnou atrakciou cesty za divokou vodou "Wilde Wasser Weg" je vodopád GRAWE. Všetky ekologické súvislosti sú návštevníkom na jednotlivých zastávkach značenej trasy priblížené veľmi zrozumiteľnou formou. Únavu z horských túr možno vyplávať v bazénoch Freizeitzentra v Neustifte.

Mimoriadnu porciu adrenalínu si možno dopriať treba pri 192 metrov hlbokom bungee-jumpingu (jeden z najväčších na svete) z unikátneho diaľničného mosta Europabrücke. Trochu romantickejšie zameraných návštevníkov však skôr asi očarí miestami až gýčovitá atmosféra typických tirolských dediniek Schönberg, Mieders, Telfs, Fulpmes a Neustift obklopených vrcholkami okolitých hôr.

Poloha v blízkosti metropoly Tirolska Innsbrucku láka návštevníkov na spojenie športovej dovolenke s prehliadkou tohto zaujímavého mesta, ktoré bolo dvojnásobným hostiteľom ZOH (1964 a 1976). Medzi výhody Stubaitale možno radiť aj nadmieru pohodlnú cestu z ČR a SR takmer výhradne po diaľnici.

hlavná ponuka oblasti

pešia, cyklistická a vysokohorská turistika, lyžovanie na ľadovci, horolezectvo, jazda historickým vlakom, olympijský Innsbruck, bungee-jumping, paragliding


Doporučené trasy:

Plzeň, Rozvadov, Regensburg, München
České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Salzburg
Brno, Mikulov, Wien, Linz, Salzburg

a ďalej

Innsbruck, smer Brenner, diaľničný výjazd Stubaital, Fulpmes

Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?