NEV-DAMA a.s.

Popis strediska

Ossiacher See je 11 km dlhé jazero, svojou rozlohou tretie najväčšie v Korutánsku (po Wörthersee a Millstätter See). Leží neďaleko druhého najväčšieho mesta spolkovej krajiny Korutánska, šesťdesiattisícového Villachu, ktorý je preslávený svojimi kúpeľmi aj ako významná dopravná križovatka blízko trojmedzia so Slovinskom a Talianskom. V tejto prívetivej, relatívne plochej jazernej krajine, kde sa na vodných hladinách zrkadlia alpské štíty, nájdu perfektné prostredie "pohodoví" cyklisti, ktorí sa snažia vyhýbať veľkým prevýšením. Ale aj tí, ktorí sú zdatnejší a svoje športové aktivity zameriavajú na zdolávanie výšok, to majú k najbližším alpským svahom "čo by kameňom dohodil". Rovnako však túto časť južného Korutánska ocenia napr. golfisti, vďaka niekoľkým tunajším naozaj špičkovým ihriskám.

Mestečká okolo jazera Ossiacher See, ako sú Annenheim, Sattendorf, Bodensdorf, Steindorf am Ossiacher See a Ossiach, sa zameriavajú najmä na letný turistický ruch a prekypujú hotely, penzióny a kempy. Niet divu, veď priemernú letnú teplotu jazera, ktorá činí 24 ° C, možno považovať na rakúske pomery za nadmieru priaznivú a nikto sa jej nemusí obávať. Jazero je pochopiteľne aj lákadlom pre vyznávačov najrôznejších vodných športov, ako je vodné lyžovanie, motorové člny, jazda na banáne a pod.

Nad jazerom Ossiacher See sa týči majestátny masív Gerlitzen, ktorého bezmála dvojtisícovú výšku možno zdolať s pomocou pohodlnej kabínovej lanovky. Ossiach je známy letným hudobným festivalom Carinthischer Sommer konaným každoročne v júli a auguste. Ešte viac festivalov však ponúka centrum oblasti Villach.

Región charakterizuje všadeprítomná pohostinnosť od hotelov najvyššej kategórie až po horské búdy. Poloha na trojmedzí obohacuje tunajšiu gastronómiu o prvky kuchyne slovanskej aj talianskej, ostatne žije tu pomerne početná slovinská menšina.

Nespornou výhodou je blízkosť Villachu, mesta na rieke Dráva s bohatou históriou aj kompletnou infraštruktúrou, lákajúceho k návšteve a večerným prechádzkam alebo zábave. Ak by niekomu nestačili tunajšie kúpele Warmbad, možno vyskúšať aj ďalšie liečivé pramene v neďalekom horskom stredisku Bad Kleinkirchheim (sú tu Rímske kúpele a kúpele svätej Kataríny napájané cenenou radónovou vodou z prameňa s teplotou 36 ° C).

hlavná ponuka oblasti

pešia, cyklistická a vysokohorská turistika, kúpanie, vodné športy, paragliding, bowling, golf, tenis, kúpele Warmbad Villach a Bad Kleinkirchheim


Doporučené trasy:

České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Salzburg, dálniční sjezd Villach - Ossiacher See, Villach nebo Bodensdorf nebo Ossiach
Brno, Mikulov, Wien, Graz, dálniční sjezd Klagenfurt Nord, Feldkirchen, Ossiach nebo Bodensdorf

a ďalej

diaľničný výjazd Villach - Ossiacher See, Villach

Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?