NEV-DAMA a.s.

Popis strediska

Werfenweng – veľa letnej zábavy v malebnom mestečku na náhornej plošine

ČO OBLASŤ PONÚKA:

pešia, cyklistická a vysokohorská turistika, nordic walking, horolezectvo, paragliding, jazda na koni, prehliadka dravých vtákov, lukostrelba, samo-Card pre ekologickú dopravu po oblasti, hrad Werfen, prírodný kúpací areál Wengsee s tobogánom a plážovým volejbalom, lyžiarske múzeum

Werfenweng je malebné horské stredisko neďaleko Bischofshofenu, malé mestečko ležiace na náhornej plošine obklopenej vysokými štítmi, vzhľadom trocha pripomínajúce niektoré lokality okolo neďalekého Maria Almu, Dientenu a celej oblasti pod majestátnym Hochkönigom. V zime ide o ideálne miesto pre rodinnú dovolenku na lyžiach, v lete je potom oblasť učineným rajom pre turistov, športovcov, milovníkov čistej prírody a ďalekých výhľadov do krajiny.

Vzlietnite k nebesám kabínkovou lanovkou Ikarus

Kabínková lanovka Ikarus vás dopraví na vrchol hory Bischling, odkiaľ sa vám naskytne úchvatný panoramatický výhľad na takmer nekonečný svet hôr. Vďaka novo zbudovanému jedenkilometrovému okruhu si tento pohľad môžu užiť i rodiny s kočiarkami alebo handicapovaní ľudia na vozíčku. Bischling patrí tiež medzi najobľúbenejšie destinácie pre vyznávačov paraglidingu v Salzbursku.

Pestrá škála turistických ciest všetkých obtiažností

Okolie Werfenwengu ponúka množstvo turistických ciest všetkých obtiažností, vrátane náročnej okružnej túry pohorím Tennengebirge. 13 atraktívnych horských chát vás prevedie gastronómiou Salzburska, ponúkne prekrásne výhľady do údolia Salzachtal, ale vaše deti sa tu môžu zoznámiť okrem obligátnych alpských kráv napríklad i s krotkými juhoamerickými lamami.

Krišťálovo čisté jazero Wengsee s tobogánom

Prírodný kúpací areál na jazere Wengsee poskytne okrem dokonalého osvieženia v krišťálovo čistých jazerných vodách i detský tobogán, je tu možné zahrať sa i beach volejbal.

Unikátne lyžiarské múzeum i atraktívny hrad

Vo Werfenwengu nájdete unikátne lyžiarske múzeum, ktoré si pod svoju patronizáciu zobrala medzinárodná lyžiarska federácia FIS. Nájdete tu mnoho zaujímavých kúskov, od veľkého krišťálového glóbusu Petry Kronbergerovej za víťazstvo vo Svetovom poháry 1991/92, ale i skočky, oddelenie histórie snowboardingu a skialpinizmu alebo raritnej časti výbavy priekopníka moderného alpského lyžovania Matyáša Žďárského. V lete je otvorené 5 dní v týždni. Obdivovať je možné neďaleký hrad Werfen, v noci čarovne osvetlený.

Prečo je jednoduché si atmosféru Werfenwengu zaľúbiť

Stráviť leto vo Werfenwengu skrátka vôbec nie je zlý nápad, nech už vzhľadom k atrakívnemu prírodnému kúpaniu, krásnej okolitej prírode, ktorá láka k nenáročným i náročným horským túram s deťmi i bez nich, alebo i kvôli kvalitnému ubytovaniu. Je jednoduché si Werfenweng zaľúbiť - pre jeho prostredie, prírodu, i akúsi nepoškvrnenosť byznisom veľkých stredisiek. Čas i hosť tu má inú hodnotu než vo svetoznámych rezortoch, v lete i v zime.

UŽITOČNÉ ODKAZY:

www.werfenweng.eu
www.salzburgerland.com

Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?