NEV-DAMA a.s.

Popis strediska

Zillertal - najaktívnejšie údolie celých Álp


Zillertal je dlhé tirolské údolie chváliace sa prívlastkom "najaktívnejšie údolie Álp", takže je logické, že škálu aktivít tu môžete očakávať skutočne veľmi pestrú, oblasť je doslova továrňou na všetky mysliteľné druhy letných aj zimných športov. Je ideálnym východiskovým miestom pre najrôznejšie tradičné športy aj moderné adrenalínové aktivity alebo len odpočinkové prechádzky po okolí. Niet divu, že okrem iného tu nájdeme aj širokú sieť cyklistických trás, požičovne bicyklov, školu raftingu, tandemové lety na paraglidu alebo letné lyžovanie na ľadovci Hintertux, ktorý toto údolie uzatvára. V lete je v prevádzke celkom 11 lanoviek (mnohé z nich navyše napojených na údolnej železnici z Jenbach do Mayrhofenu), čo nesmierne uľahčuje ako horské túry, tak aj okruhy na horských bicykloch celou rozsiahlou oblasťou so značným prevýšením.


ČO OBLASŤ PONÚKA:


pešia, cyklistická a vysokohorská turistika, lyžovanie na ľadovci Hintertux, horolezectvo; Krimmlské vodopády, tobogánová dráha Arena Coaster v Zell am Ziller, vodný svet Freizeitzentrum Zillertal vo Fügene


Veľmi rozsiahla oblasť od Innu a diaľnice až po ľadovec Hintertux a teda je čo preskúmavať


Zillertalské údolie nenápadne vyúsťuje pri diaľnici vedúcej pozdĺž Innu približne 40 km východne od Innsbrucku, a tiahne sa severojužným smerom pozdĺž riečky Ziller. Vetví sa vyššie proti prúdu, kde najprv pri mestečku Zell am Ziller (s populárnou tobogánovou drahou Arena Coaster) odbočuje postranné údolia Gerlostal, kde sa dá cez priesmyk Gerlospass (1.531 mnm) prehupnúť na územie Salzburska do regiónu Pinzgau, kde možno nájsť aj nádherné svetoznáme Krimmlské vodopády na riečke Krimmler Ache, ktorá sa v troch "poschodiach" valí skalami dolu a tvorí s výškou 380 m najväčšie vodopády nielen v Rakúsku, ale aj v celej Európe. Ešte vyššie proti prúdu Ziller možno dôjsť do Mayrhofenu, najväčšieho mesta celého údolia, kde odbočuje vysoko položené Tuxské údolie zakončené známym skiareálom s najväčším rakúskym ľadovcom Hintertux s celoročne úctyhodnými 86 km zjazdovkami v nadmorských výškach až do 3.250 metrov. Avšak aj v susednom Pinzgau možno po časť letnej sezóny vyskúšať to isté na nie menej známom ľadovci Kitzsteinhorn nad Kaprunom.


Relaxácia v špičkových aquaparkoch


Príjemný a menej náročný spôsob relaxácie možno zažiť v špičkových Zillertalských aquaparkoch v Mayrhofenu a Fügene.


Celkovo ojedinele dokonalá a kompletná infraštruktúra, mnoho desaťročných skúseností s turistickým ruchom a nezameniteľná atmosféra s folklórom a kroji, s typickými pivnicami a s miestnymi kulinárskymi špecialitami typu Zillertaler Krapfen tvorí tú pravú súčasnosť údolia Zillertal.


UŽITOČNÉ ODKAZY:


www.zillertal.at


www.hochzillertal.com


www.zillertalarena.com


www.fuegen.at


www.erlebnistherme-zillertal.at


Doporučené trasy:

Brno, Znojmo, Hollabrunn, St. Pölten, Linz, Salzburg, Kufstein, dialničný zjazd Zillertal, Fügen, Ried im Zillertal

Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?