NEV-DAMA a.s.

Popis oblasti

Nízké Tatry sú slovenské pohorie chránené od roku 1978 ako Národný park Nízke Tatry (NAPANT). Nachádza sa v Banskobystrickom kraji (okres Banská Bystrica a okres Brezno), Žilinskom kraji (okres Ružomberok a okres Liptovský Mikuláš) a Prešovskom kraji (okres Poprad). Hlavný hrebeň pohoria sa ťahá zo západu na východ v dĺžke asi 80 km medzi údoliami Váhu na severnej strane a Hronu na južnej strane. Najvyššou horou je Ďumbier (2.043 m). Pod Kráľovou hoľou pramenia štyri slovenské rieky: Váh, Hron, Hnilec a Hornád. Park je vynikajúcim miestom pre veľké množstvo športových aktivít, známymi zimnými strediskami sú napríklad Jasná či Tále.

Jasná, slávne zimné stredisko na konci Demänovskej doliny

Jasná leží pod Chopkom, na jeho severnej, liptovskej, strane, na konci Demänovskej doliny. Ide o najznámejšie lyžiarske stredisko Slovenska, kde sa jazdí i Svetový pohár v zjazdových disciplínach. Obľúbená hora v zime láka najlepšími slovenskými zjazdovkami i modernými lanovkami. Celkom 45,6 kilometrov špičkových zjazdoviek sú známe svojimi vynikajúcimi snehovými podmienkami spravidla až do neskorých jarných mesiacov. Vysoká nadmorská výška horných častí zjazdoviek a rozsiahly systém umelého zasnežovania v nižšie položených pasážach areálu je dostatočnou zárukou poctivej bielej nádielky. Prevažujú stredne ťažké trate doplnené dostatkom zjazdoviek začiatočníckych i náročných, ktorým vládne hrboľatá čierna zjazdovka "Spravodlivá" pod Lukovou. Od sezóny 2012/13 sú severná a južná strana Chopku prepojené prepravnými zariadeniami. Toto nové prepojenie severnej a južnej časti areálu novou lanovkou cez vrchol Chopku umožňuje i zaujímavé skitoury. Zmieňme i niekoľko vyznačených freeridových zón pod vrcholom Chopku a v Derešskom kotli či atraktívne každovečerné nočné lyžovanie na modrej zjazdovke Biela Púť. Vyznávači jednej dosky tu nájdu jeden z najlepších slovenských snowparkov s 12 prekážkami, skokmi a vynikajúcou snowboardovou školou.

Tatralandia – najväčší stredoeurópsky vodný park

Len 18 km je z Jasnej vzdialený akvapark Tatralandia. Bol otvorený v roku 2003 4 km severozápadne od centra Liptovského Mikuláša na ploche 14 ha. Dnes ide o najväčší aquapark v Strednej Európe. Je tu využívaná termálna voda z 2.500 m hlbokého vrtu, v bazénoch má teplotu do 38 °C. Ponúka kúpanie a oddych v 8 celoročne otvorených bazénoch s termálnou vodou, tri z nich sú kryté. K aquaparku patria tobogány, šmýkľavky, gejzíry, masážne sedenia a mnohé ďalšie atrakcie. Súčasťou je saunový svet Tatra-Therm-Vital a komplex Wellness Paradise. V tesnej blízkosti aquaparku vyrástla kópia amerického westernového mestečka, lanový park Tarzania a multifunkčná hala Liptov Aréna, ktorá je miestom konania kultúrno-spoločenských a športových akcií.

Liptovský Mikuláš a pamiatky ľudovej architektúry v jeho okolí

Liptovský Mikuláš, hlavná brána pre návštevníkov Nízkých Tatier, je pre návštevníkov z ČR veľmi dobre dostupný po dialnici, zjazd z D1 je vzdialený len 1 kilometer od centra mesta. Centrom mesta je námestie Osloboditeľov, ktorého základy vznikli už v 14. storočí. V roku 1713 tu boli popravení zbojníci Juraj Jánošík a Tomáš Uhorčík. V okolí mesta sa nachádza rada pamiatok ľudovej architektúry, sko sú Múzeum liptovskej dediny v Pribyline, vodné mlyny v Kvačianskej doline a osada Vlkolínec na vrchu Sidorovo. Keltské osídlenie na vrchu Úložisko dokumentuje archeologický skanzen Havránok.

Bešeňová – obľúbený komplex termálnych bazénov

Bešeňová je obec ležiaca v okrese Ružomberok. Je známa predovšetkým svojimi termálnymi prameňmi a kúpeľmi. Minerálne pramene so zvýšeným obsahom vápnika, horčíka, sodíka, draslíka a železa využíva miestny Vodný park. Ide o kúpele s dlhou tradíciou, ktoré však v posledných 10 rokoch zažili obrovský rozvoj. Dnes sa jedná o jednoznačne najmodernejší areál termálnych kúpeľov s aquaparkom na Slovensku. Vo vodnom parku Bešeňová na Vás čaká 9 celoročných bazénov, z toho 4 termálne. Voda vyviera z hĺbky 1.987 m a má teplotu 60,5°C, v jednotlivých bazénoch sa však upravuje jej teplota na prijateľnejších 26 až 39 °C. Tento komplex je veľmi obľúbený a hojne navštevovaný, samozrejme najmä pre svoju liečivú geotermálnu vodu, ktorá má veľmi priaznivé účinky na ľudský organismus. Doprajte si relaxáciu v termálnych bazénoch, uvolnenie v saunách alebo na niektoré z mnohých druhov masáží. Bešeňová je počas celého roka optimálna pre rodinnú dovolenku s deťmi so skvelou zábavou na tobogánoch a šmýkľavkách, v zime ide o lákavú kombináciu s parádnym lyžovaním v neďalekých Nízkych Tatrách.


Strediska

Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?