NEV-DAMA a.s.

Popis strediska

Senec je okresné mesto nachádzajúce sa na juhozápade Slovenska, 25 km východne od Bratislavy. Mesto leží v nadmorskej výške 121 až 160 m n. m. na rozhraní Podunajskej roviny a pahorkatiny. 15 kilometrov je vzdialené pohorie Malé Karpaty. Prvvá písomná zmienka o meste je z roku 1252. Najvýznamnejšími pamiatkami mesta sú gotický kostol sv. Mikuláša z roku 1326, Turecký dom, renesančná stavba z roku 1556, pranier z roku 1552 a synagóga postavená v roku 1907.

Populárne Slnečné jazerá si nezadajú s prímorskými letoviskami

Slnečné jazerá alebo Senecké jazerá je názov turistickej lokality, ktorá sa nacháza pri veľkom umelom jazere v meste Senec. Vznik jazier se dátuje do roku 1845, kedy tu prebiehalo bagrovanie štrku na výstavbu železničnej trate Bratislava – Galanta. Pôvodne to bolo 5 samostatných jazier, koré sa neskôr zlúčili do jedného, čím vzniklo jazero s rozlohou 80 hektárov a s hĺbkou až 12 metrov. Jazero sa ako prírodné kúpalisko začalo používať v roku 1919, vtedy pod názvom Slovenské Tahiti. Nový názov Slnečné jazerá dostal areál v roku 1960. Dnes má jazero rozlohu cez 100 hektárov a areál sa rozdeluje kvôli orientácii na "Sever" a "Juh". Existujú tu rôzne možnosti ubytovania, stravovania, vodných športov a rybolovu. Sú tu hotely, penzióny, väčšie chaty, chatky a zariadenia turistickej triedy. Sú tu detské ihriská, volejbalové plážové ihriská, tenisové kurty, požičovňa športových potrieb (člny a šlapadlá), tobogány, futbalové ihrisko s umelým povrchom a vodný futbal.

Nový aquapark Aquathermal Senec

Na severnej strane areálu Slnečné jazerá nájdete nový aquapark. Aquathermal Senec ponúka návštevníkom celoročne teplú vodu v 8 bazénoch s teplotou vody 28-38 stupňov Celsia, počas letnej sezóny sa počet bazénov zvyšuje na 13. Vodný svet má vnútornú a vonkajšiu časť, čo znamená fungovanie počas celého roka. Krytá časť, ktorá poskytuje i zimnú prevádzku, má dve nadzemné podlažia. V bazénovej hale je rekreačný bazén s atrakciami a kľudový bazén. Dei sa tu môžu vykúpať v detskom bazéne. V tejto časti Aquaparku Senec sa nachádza saunový svet, ktorý  ponúka všetky druhy sáun a dve intenzívne masážne perličkové bazény z rôznou teplotou vody. Rovnako počas celého roka je možné využiť cca 80 m dlhý tobogán. V letnej sezóne Vás čakajú tieto vodné atrakcie – červený tobogán dlhý 104 metrov, „kamikadze“ pre milovníkov adrenalínu, dráha pre preteky s priateľmi, dve samostatné bláznivé šmýkľavky a nálevka "space hole", jediná a najväčšou vodnou atrakciou tohto druhu na Slovensku. Všetky šmýkľavky vychádzajú z jedinej tobogánovej veže, ktorá poskytuje nádherný výhľad na celý areál a blízke okolie. Najvyšší bod veže siaha až do výšky 12 metrov. Súčasťou vybavenia Aquaparku Senec sú lehátka i so slnečníkmi, ihrisko na plážový volejbal a detské ihrisko.


Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?