NEV-DAMA a.s.

Popis strediska

Krvavec, drahokam Kamnicko-Savinjských Álp

Kamnicko-Savinjské Alpy je horstvo na severe Slovinska, ktoré je svojou geologickou stavbou veľmi podobné neďalekým, západnejšie položeným, Julským Alpám. Patrí do systému Slovinských Álp a rádovo do sústavy Južných vápencových Álp. Najvyššou horou je Grintavec (2.588 m n. m.) na západe masívu. Kamnicko-Savinjské Alpy predstavujú druhé najvyššie horstvo v Slovinsku. Pomenovanie severnej časti pohoria Kamnické Alpy pochádza od názvu mesta Kamnik (v slovinčine je názvom pohoria Kamniške Alpe). Savinjské Alpy sú potom južnou časťou pohoria. Mimo hlavného hrebeňa leží skupina Krvavca, keď samotný vrchol Krvavec ční zo stredu vysoko položené náhornej planiny, ktorá je sprístupnená sústavou lanoviek a je v zime využívaná ako populárne lyžiarske stredisko, pravdepodobne najlepší slovinský skiareál vôbec.

Náročný bike park, Krvavec Summer Park plný adrenalínovej zábavy, ale i niečo pre starších a pre najmenších

V lete sem láka mj. skvelý bike park Krvavec, ktorý má 30 km značených chodníkov pre horské bicykle a najväčšie prevýšenie zo všetkých obdobných cyklistických parkov v Slovinsku.

Krvavec Summer Park (Letný park Krvavec) je ideálnym miestom pre aktívne outdoorové dobrodružstvá, vrátane atraktívneho chodníka v korunách stromov a celej rady aktivít, ako sú zjazdy na gumovom kole, horské motokáry, monster roller (akýsi obrovský skúter), trampolíny, slacklining, lezecká stena, disc golf a lukostrelba.

Turistické chodníky z Krvavca vedú na neďaleké horské pastviny, ako sú Koren, Košutna a Kompotela alebo do vzdialenejších oblastí Kokrško Sedlo a Kalški Greben. Východiskovým bodom pre väčšinu chodníkov je Hotel Krvavec. V Krvavci je tiež škola nordic walkingu.

Chodník trpasličích pastierov na Krvavci je zážitkom pre celú rodinu, ktorý odhaluje tajomstvo horskej pastviny. Deti riešia hádanky a hľadajú trpasličie runy – starobylé písmo trpaslíkov. Pozdĺž chodníka sú drevenné sochy zvierat, ktoré žijú na Krvavci, a ovšem i samotných trpaslíkov.

Prírodný balzám na dušu moderného mestského človeka

Oblasť je naším návštevníkom veľmi blízka. Krvavec zaručuje ďaleké rozhľady, niekedy až k Jadranskému moru na juhozápade. Práve také ubytovanie s rozhľadom „na kopci“ si tu môžete dopriať v nami ponúkanom ubytovaní. 

Nie sú to však len neoddiskutovateľné prírodné krásy, ktoré do Kamnicko-Savinjských Álp vábia návštevníkov. Oblasť má veľa čo ponúknuť i po kultúrnej a kulinárskej stránke. Četné "brunarice" rozsiate po svahoch hôr i v údoliach lákajú k posedeniu pri špecialitách mnohotvárnej slovinskej kuchyne, pre ktorú je typické snúbenie chutí Balkánu s Talianskom, Alpami i ex-habsburskou strednou Európou. Vzhľadom k malým vzdialenostiam v Slovinsku sa poskytujú zaujímavé možnosti návštev stredovekých hradov priamo v Alpách, ale napríklad i metropole Slovinska, Plečnikovy Lublane. Kľudné Kamnicko-Savinjské Alpy sú doslova prírodným balzámom na duši moderného mestského človeka. Je potrebné pripomenúť i vysokú kvalitu ubytovacích kapacít v oblasti, priateľskú povahu pohostinných slovinských horalov, zrozumiteľný jazyk, romantické dedinky disponujúce až prekvapivo slušnou infraštruktúrou a prevládajúce slnečné počasie. Pomerne dosť argumentov pre rozhodnutie zájsť si do oblasti Krvavca užiť si naozaj atraktívnu dovolenku, čo myslíte?

Užitočné odkazy:

www.rtc-krvavec.si


Doporučené trasy:

České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Salzburg, Villach, tunel Karawanken, Jesenice, dialničný zjazd Kranj vzhod, Cerklje na Gorenjskem a ďalej Ambroz pod Krvavcom

Brno, Mikulov, Wien, Graz, Maribor, dialničný zjazd Vransko, Kamnik a ďalej Ambroz pod Krvavcom

Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?