NEV-DAMA a.s.

Popis strediska

Nejzápadnejší región Francúzska a jeho krásy


Bretaň je nejzápadnejším z 13 francúzskych regiónov a delí sa celkom na 4 departmenty – Finistère, Morbihan, Côtes d´Armor a Ille-et-Vilaine. Skôr k Bretani patrilo i územie departmentu Loire-Atlantique, kde sa tiež nachádza jedna z naších ubytovacích kapacít, ktorú sme si práve z tohoto dôvodu dovolili ponechať v ponuke malebnej Bretane.


Legendami ospevovaná Bretaň je zaujímavá svojou pôsobivou históriou, rozmanitým pobrežím, úchvatnou prírodou a tak ako každý kút Francúzska i pre svoju úžasnú gastronómiu. Na svoje si tu prídu všetky generácie. Vydajte sa po stopách kúzelníka Merlina a krála Artuša, navštívte Múzeum výtvarných umení v Port-Aven, s deťmi objavujte rozmanitosť podmorského života vo Veľkom akváriu Saint-Malo, alebo sa jednoducho vydajte v ústrety bretaňskej prírode a uchovajte si vzpomienky na rozoklané útesy s chodníkmi medzi vresoviskami a panoramatické výhľady na Atlantik s majestátnymi majákmi všetkých možných farieb a tvarov.


Osobitá bretonská kultúra


Bretaň je v každom ohľade jedinečná. Jej obyvatelia, Bretonci, sú na svojú históriu a kultúru náležito hrdí a tak sa veľmi často stretnete napríklad s dvojjazyčnými nápismi či vyvesenou čiernobielou vlajkou s pruhmi a symbolmi hranostaja. Pokiaľ nie ste zbehlí vo francúzštine, rozdiel medzi hovorenou bretonštinou a francúzsštinou asi nerozoznáte, ale verte, že tu je stále viac ako desať percent obyvateľov, ktorí tento keltský jazyk používajú.


Výnikajúca gastronómia pre každého


Určite by bola škoda vynechať návštevu nejakej miestnej reštaurácie, trhu alebo zastávku pri okienku s akoukoľvek lokálnou špecialitou. Typickými dobrotami sú slané palacinky z tmavej múky, tzv. galettes, domáci jablkový cider a nesmú chýbať samozrejme morské plody všetkých druhov. Pokiaľ chcete skúsiť niečo sladké, pýtajte sa po far breton – koláči s vaječným krémom a sušenými slivkami.


Zaujímavé miesta, čiže kde ponúkame ubytovacie kapacity


Trégastel je obec na severe Bretaňského poloostrova. Rozmanité pobrežie so všetkými možnými skalnatými útvarmi z rúžovej žuly poskytuje desiatky nádherných piesočných pláží. Lokalita je vhodná k peším výletom i cyklistickým túlkam po značených pobrežiach i vnútrozemských chodníkoch. Vydajte sa na výlet napríklad k fotogenickému majáku Phare de Men Ruz neďaleko Saint-Guirec a Ploumanac´h.


Pôvodný rybársky prístav Crozon-Morgat na členitom poloostrove Crozon je dnes obľúbenou vyhľadávanou prázdninovou destináciou, ktorá láka návštevníkov najmä na úchvatné pobrežné scenérie a všadeprítomné prírodné a historické pamiatky. Skalnaté útesy striedajú dlhé široké pláže – jedny sú vhodné ku kúpaniu, ako Plage de Morgat pri ponúkanom ubytování, iné poskytujú dychberúce výhľady, ďalšie zasa lákajú surfárov, pretože tu bývajú tie najlepšie vlny.


Guidel Plages sa nachádza len pár kilometrov západne od väčšieho mesta Lorient a priamo pri ponúkanom ubytovaní sa tiahne široká piesočná pláž vhodná nie len ku kúpaniu, ale i k prevádzke rôznych vodných športov. Guidel Plages je vhodnou základňou pre poznávanie juhozápadnej Bretane. Za návštevu určite stojí nie len neďaleké mesto Lorient, ale i vzdialenejšie historické Vannes. Po ceste by ste nemali vynechať zastávku v Carnacu, ktorý je preslávený svojími neolitickými menhírmi.


Aj keď sa Batz-sur-Mer nachádza už v regióne Pays de la Loire, skôr bola táto oblasť súčasťou regiónu Bretane a tak do nej toto obľúbené letovisko radíme pre úplnosť ponuky i my. Divoké pobrežie striedajú krásne piesočné pláže a vnútrozemie je pretkané sieťou soľných jazierok, odkiaľ sa pôvodným zpôsobom získava tá najlepšia morská soľ. Nezabudnite preto navštíviť miestne múzeum, kde sa dozviete o výrobe soli úplne všetko. Obľúbené sú cyklistické túlky po značených chodníkoch či výlety do neďalekého prístavného mesta Saint-Nazaire.


Doporučené trasy:

Brno, Praha, Plzeň, Rozvadov, Nürnberg, Heilbronn, Mannheim, Saarbrücken, Metz, Reims, Paris, Chartres, Le Mans


a ďalej Rennes, Loudéac, Rostrenen, Pleyben, Morgat (tu sú vtiahnuté udané vzdialenosti)


a ďalej Rennes, Saint-Brieuc, Trégastel


a ďalej Rennes, Ploërmel, Lorient, Guidel, Guidel Plages


a ďalej Angers, Nantes, Saint-Nazaire, Batz-sur-MerZájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?