NEV-DAMA a.s.

Popis strediska

Languedoc-Roussillon - výprava na samý juh Francúzska, ktorá sa naozaj oplatí

Rozmanitá oblasť Languedoc-Roussillon, pôvodne samostatný región, ale od r. 2016 už spoločne s Midi-Pyrénées súčasť novovzniknutého územného celku Occitánia, sa rozkladá na juhu Francúzska. Od hranice so Španielskom, kde zasahuje do východných Pyrenejí až k hornatej Andorre, sa Languedoc-Roussillon tiahne pozdĺž pobrežia Stredozemného mora až k národnému parku Camargue. Tu jeho prírodné hranice tvorí široké údolie rieky Rhôny. Na severozápade potom zasahuje Languedoc-Roussillon až k národnému parku Cévennes a na okraji francúzske stredohorie.

220 km pláží s jemným pieskom nabádajúcich na kúpanie a leňošenie

Prímorské letoviska languedockého pobrežia, ktoré tvoria 220 km pláží s jemným pieskom, nabáda k slastnému ničnerobeniu a kúpaniu v mori. Do mora je vždy pozvoľný prístup, takže je kúpanie vhodné aj pre tých najmenších. Široké piesočnaté pláže striedajú malé zátočiny a pri Camargue potom napríklad aj naviate piesočné duny. Vzhľadom k tomu, že tu častejšie pofukuje, môžete sa na mnohých miestach oddávať rozličným vodným športom, či už je to obľúbený windsurfing alebo relatívne novšia zábava kitesurfing. Športoví nadšenci využívajú k týmto aktivitám tiež mnohé lagúny, ktoré lemujú pobrežie regiónu od Argelès-sur-Mer až po Le Grau du Roi.

Antické pamiatky Nîmes, akvadukt Pont du Gard, stredoveké Carcassonne aj národný park Camargue

Ak sa vyberiete na výlet do vnútrozemia, určite nezabudnite na Nîmes s pozostatkami antického opevnenia Tour Magne alebo rímsku bojovú arénu, ktorá je funkčná a dodnes sa tam pravidelne koná tzv. Feria - býčie zápasy s toreadorom. Za návštevu určite stojí aj Narbonne, v dobe rímskej slávy jedno z najdôležitejších rímskych miest vo Francúzsku. Neďaleko je aj Béziers s katedrálou St. Nazaire a dochovaným stredovekým mostom. Na juh smerom k španielskym hraniciam leží mesto Perpignan, kde môžete navštíviť napríklad katedrálu sv. Jána Krstiteľa aelbo Palác malorských kráľov. Obľúbenými turistickými cieľmi v tomto kraji sú aj veľkolepý akvadukt Pont du Gard, obľúbené stredoveké mestečko Carcassonne s najlepšie zachovaným opevnením tohto typu v Európe alebo národný park Camargue, kde nevynechajte prechádzku v sedle bieleho camargského koňa.

Raj milovníkov dobrého vína i plodov mora

Rozsiahle vinice tiahnuce sa za obzor, dediny s kamennými domami, zalesnené kopce a krásne údolia vo vnútrozemí nabáda k prechádzke na bicykli. Skúste napríklad trasu pozdĺž známeho vodného diela Canal du Midi, ktorý je dôležitou spojnicou medzi Stredozemným morom a Atlantikom. Z pohľadu gurmána vás Languedoc-Roussillon naláka napr. na tanier plný morských plodov, mušlí alebo ustríc. Pravidelné trhy v jednotlivých lokalitách ponúkajú mnoho miestnych špecialít.

Argeles-sur-Mer je známe prímorské letovisko v istom cípe juhovýchodného Francúzska iba 26 kilometrov od španielskych hraníc. Pár minút chôdze od nami ponúkaného ubytovania sa nachádza dlhá piesočnatá pláž, kde sa okrem kúpania môžete venovať rôznym vodným športom. Rodiny s deťmi láka miestny aquapark alebo netradičný canyoning park. Tipom na výlet môže byť návšteva neďalekého typického katalánskeho mestečka Collioure s hradom z 12. storočia.

Torreilles-Plage je typická prázdninová lokalita s mnohými kempami, kde okrem letnej sezóny o turistu nezavadíte. Nádherná dlhá divokejšia piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do mora láka k vodným radovánkam predovšetkým rodiny s deťmi. Ponúkané ubytovanie v mobilných domčekoch v rámci kempu Tropiques je ideálnou základňou so širokým zázemím pre vašu dovolenku na juhu Francúzska s možnosťou individuálneho výletu do neďalekého Španielska.

Le Barcarès je malé prístavné mestečko neďaleko Perpignane a je vhodné ako pre pokojnú rodinnú rekreáciu, tak aj pre aktívnu dovolenku. Dlhá osemkilometrovej piesočnatá pláž láka nielen na kúpanie, ale aj k radu vodných športov. Skôr menšie prímorské letovisko Vendres Plage, vhodné pre pokojnú rodinnú dovolenku, sa rozkladá pozdĺž dlhej piesočnatej pláže. V mestečku nájdete okrem obchodov aj množstvo barov a reštaurácií. Za návštevu určite stojí neďaleké mesto Béziers s katedrálou a starovekým mostom.

Obľúbené kúpeľné letovisko Cap d'Agde je jedným z najväčších vo francúzskom Stredomorí. V Cap d'Agde sa nachádza celkom 9 piesočnatých pláží vrátane nudistickej. Nájdete tu Aqualand, zábavný park, špičkové golfové ihrisko, medzinárodné tenisové centrum s desiatkami kurtov a tiež mnoho príjemných reštaurácií a kaviarní ako stvorených pre večerné posedenie.

Len pár kilometrov od Cap d'Agde, smerom k lagúne Thau s brakickou vodou, sa nachádza prímorské letovisko Marseillan-Plage. 6 km dlhá piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do mora je ideálnym miestom pre vodné radovánky s deťmi. Pláž sa tiahne pozdĺž celej lagúny, ktorá okrem nadšencov vodných športov láka aj zberača ustríc a mušlí. Historická obec Marseillan, známa taktiež pre výrobu výborného aperitívu Noilly Prat, ktorý nezabudnite ochutnať, leží len 3 km od pobrežia.

Le Grau du Roi bolo pôvodne malou rybárskou dedinou, neskôr slávnym kráľovským prístavom a dnes je z neho príjemné kúpeľné letovisko neďaleko národného parku Camargue, presláveného rozsiahlymi mokraďami s hniezdami plameniakov a voľne pobiehajúcimi stádami polodivokých bielych camargských koní. Okrem mestskej piesočnatej pláže môžete zavítať aj na divokejšiu pláž Espiguette s piesočnými dunami. Nevynechajte návštevu miestneho Seaquaria, kde sú k videniu mimo iné aj žraloky.

Blízko Le Grau du Roi sa nachádza nemenej obľúbená turistická lokalita Aigues-Mortes. Hoci sa nenachádza priamo pri mori, ktoré je vzdialené cca 10 minút jazdy autom, môže sa stať ideálnou základňou pre poznávanie prírodných a historických krás departementu Gard. Mesto sa stredovekým opevnením je obklopené soľnými lagúnami, z ktorých sa stále ešte pôvodnou metódou získava morská soľ.


Doporučené trasy:

Brno, Praha, Plzeň, Rozvadov, Nürnberg, Karlsruhe, Freiburg, Mulhouse, Besançon, Lyon, Orange, Nîmes, diaľničný výjazd Galargues, Le Grau du Roi

Brno, Praha, Plzeň, Rozvadov, Nürnberg, Karlsruhe, Freiburg, Mulhouse, Besançon, Lyon, Orange, Nîmes, Montpellier, diaľničný výjazd Agde, Cap d´Agde alebo Marseillan-Plage

Brno, Praha, Plzeň, Rozvadov, Nürnberg, Karlsruhe, Freiburg, Mulhouse, Besançon, Lyon, Orange, Nîmes, Montpellier, Narbonne, diaľničný výjazd Leucate, Le Barcarès

Brno, Praha, Plzeň, Rozvadov, Nürnberg, Karlsruhe, Freiburg, Mulhouse, Besançon, Lyon, Orange, Nîmes, Montpellier, Narbonne, diaľničný výjazd Perpignan-Nord, Toreilles-Plage

Brno, Praha, Plzeň, Rozvadov, Nürnberg, Karlsruhe, Freiburg, Mulhouse, Besançon, Lyon, Orange, Nîmes, Montpellier, Narbonne, diaľničný výjazd Perpignan-Sud, Argèles-sur-Mer

Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?