NEV-DAMA a.s.

Tipy na spoločenské hry

Lyžovanie pre firmy a veľké skupiny
Lyžovačka, après ski, sánkovanie, snowtubing, výlety na snežniciach alebo so psím záprahom – poznáte nejaké lepšie miesto, kde si užijete kopec zábavy s kolegami či partiou priateľov, než hory?

Zoznamovacie hry

Viete, čo spoľahlivo rozprúdi zábavu pri večernom posedení? Spoločenské hry. Inšpirujte sa našimi tipmi na rôzne zábavné zoznamovacie hry, súťaže pre lyžiarky a hry bez pomôcok, vďaka ktorým sa rozhodne nebudete nudiť.

Ak idete na hory vo veľkej skupine osôb, je pravdepodobné, že sa všetci nebudú vzájomne dobre poznať. Z toho dôvodu je vhodné prelomiť ľady nejakou zábavnou zoznamovacou hrou. Poradíme vám tie najlepšie.

Boj o miesto

Počet osôb: 3 a viac

Potreby: stolička – o jednu menej, než je počet súťažiacich

Pravidlá: doprostred miestnosti postavíme o jednu stoličku menej, než koľko osôb sa zúčastní hry. Všetci, okrem jednej osoby, si sadnú na stoličku. Stojaca osoba povie: "Vymenia sa všetci tí, ktorí ...". Namiesto troch bodiek doplní nejakú charakteristiku, ktorá zahŕňa najmenej dvoch členov skupiny, napr.: "sa narodili v lete". Tí, na ktorých daná charakteristika sedí, sa musia zdvihnúť a zaujať iné miesto. Stojaca osoba sa snaží sadnúť si na jednu z prázdnych stoličiek. Ten, kto zostane stáť, prehráva a stáva sa rozprávačom.

Cieľ hry: vzájomné spoznanie vlastností ľudí v skupine

Bez čoho neprežijem

Počet osôb: 3 a viac

Potreby: papiere a tužky

Pravidlá: všetci si sadnú do kruhu. Jeden sa posadí doprostred a povie: "Bez čoho by ste na/v... neprežili ani deň?". Bodky nahradí ľubovoľne zvoleným miestom (napr. pustý ostrov, dovolenka, domov, les, kancelária). Každý zo skupiny napíše na papier, čo je pre neho tak dôležité, že by bez toho na danom mieste neprežil ani deň. Osoba sediaca uprostred háda, čo jednotliví ľudia odpovedali. Každý z nich jej potom ukáže papierik so svojou odpoveďou. Za každú správnu odpoveď má hádajúci jeden bod. Takto sa uprostred kruhu vystriedajú všetci členovia skupiny. Vyhráva ten, kto má na konci hry najviac bodov.

Cieľ: spoznanie toho, čo je pre ostatných v skupine dôležité

Prasiatko, kvíkni

Počet osôb: 3 a viac

Potreby: šatka

Pravidlá: jednej osobe sú zaviazané oči šatkou a je postavená doprostred miestnosti. Ďalší ľudia zo skupinky okolo nej utvoria kruh. Potom osoba so zaviazanými očami náhodne chytí niekoho z kruhu a povie: "Prasiatko, kvíkni". Chytený sa snaží kvíknuť tak, aby nebol poznaný. Ak oslepený správne určí jeho identitu, vyhral a vymieňajú si role.

Cieľ hry: spoznanie ľudí v skupine na základe hlasu a dotyku

Hry bez pomôcok

Sedíte po lyžovačke v reštaurácii alebo v bare a zábava v skupine viazne? Radi by ste si zahrali nejakú hru, ale nemáte so sebou žiadne pomôcky? Nezúfajte. Máme pre vás tipy na hry bez alebo s minimom pomôcok, ktoré spoľahlivo rozprúdia zábavu.

Hádaj, kto som

Počet osôb: 2 a viac

Potreby: papiere a ceruzky (ak ich nemáte, požiadajte o ne obsluhu v reštaurácii)

Pravidlá: každý pri stole napíše na papierik slávnu osobnosť a podá ho osobe po svojej pravici tak, aby nevidela, čo na ňom stojí. Daná osoba nasliní rub papierika a nalepí si ho na čelo (môže poslúžiť aj obyčajná náplasť, pokiaľ ju má niekto po ruke). Všetci okrem vás vidia, čo je na vašom čele napísané. Potom začína hra. Každý hráč má počas kola nárok na jednu otázku, ktorá mu pomôže uhádnuť osobnosť z papierika. Otázky musia byť kladené tak, aby na ne bolo možné odpovedať áno alebo nie. Odpovedať môžu všetci protihráči. Vyhráva ten, kto ako prvý uhádne osobnosť zo svojho papierika.

Kto vie viac

Počet osôb: 2 a viac

Potreby: žiadne

Pravidlá: určite ľubovoľnú tému (napr. talianske mestá) a potom všetci okolo stola striedavo hovorte všetko, čo vás k téme napadne (napr. Rím, Benátky, Neapol). Odpovede sa nesmú opakovať. Kto už nebude vedieť, čo povedať, vypadáva. Vyhráva ten, kto zostane ako posledný.

Ting ťong

Počet osôb: 2 a viac

Potreby: žiadne

Pravidlá: všetci pri stole dajú ruky v päsť a priložia ich k sebe palcami hore. Nad stolom je teda dvakrát toľko palcov, čo osôb. Začína hra. Najmladší z prítomných povie: "Ting ťong ..." a namiesto troch bodiek doplní ľubovoľné číslo, ktoré však nie je vyššie ako počet palcov nad stolom. V tom istom okamihu bezodkladne zdvihne každá osoba nula až dva palce (neskoršia reakcia nie je uznaná). Ak sa hádajúpci trafí do súčtu všetkých zdvihnutých palcov, môže dať preč jednu ruku a pokračuje v hre iba s druhou rukou. Počet palcov sa teda o jeden znížil. Postupne hádajú počet palcov všetci hráči okolo stola. Vyhráva ten, kto ako prvý stiahne obe ruky z hry.

Súťaže pre lyžiarov

Aj na svahu si môžete užiť veľa zábavy s ostatnými z vašej skupiny. Usporiadajte pre nich zábavné súťaže.

Slalom

Nie je nič jednoduchšie, než zapichnúť paličky do snehu tak, aby simulovali slalomové bránky a usporiadať súťaž v slalome. Stačia vám k tomu stopky a cena pre víťaza. Veľmi obľúbený je tiež slalom v tímoch. Rozdeľte skupinu na dva tímy, ktorých členovia budú postupne zdolávať slalomovú dráhu. Do súťažného priestoru môže lyžiar vyraziť vždy až potom, čo ten predchádzajúci dokončil svoju jazdu. Vyhráva ten tím, ktorého členovia prídu do cieľa ako prvý.

Karneval na lyžiach

Skvelou zábavou pre skupiny je usporiadanie karnevalu na lyžiach. Každý z tímu si pripraví masku, ktorú si na seba oblečie na lyžovanie. Celý deň tak budete na svahu stretávať zvieratá, slávne osobnosti alebo ďalšie prevleky. Pobaví sa nielen vaša skupina, ale aj všetci ostatní na zjazdovke. Večer sa usporiada súťaž o najlepšiu masku. Každý na papierik napíše svojho favorita a maska s najvyšším počtom hlasov vyhráva.

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?