NEV-DAMA a.s.

Lyžovanie s deťmi v Alpách

Rodinná dovolenka na lyžiach
Inšpirujte sa a doprajte dovolenku na lyžiach plnú zimných radovánok na zasnežených svahoch celej rodine. Zimnú dovolenku na lyžiach milujú dospelí aj deti bez rozdielu.

Taliansko

Poradíme vám, aké lyžiarske strediská v Alpách sú najlepšie pre rodiny s deťmi z hľadiska prítomnosti menej náročných zjazdoviek, lyžiarskych škôlok, detských klubov a parkov, ubytovania vhodného pre rodiny aj možností zábavy po lyžovaní pre najmenších návštevníkov. Dôležitým kritériom sú aj priaznivé ceny ubytovania, skipasov a ďalších služieb, ktoré príliš nezaťažia rodinný rozpočet.

Livigno

Livigno je jedným z najlepších európskych zimných stredísk. Nachádza sa v lyžiarskej oblasti Alta Valtellina a disponuje 77 km širokými zjazdovkami rôznych náročností, 40 km bežeckých tratí a 3 perfektnými snowparkmi, ktoré sa radia medzi taliansku špičku. Pre rodiny s deťmi sú v stredisku Livigno k dispozícii cvičné svahy (predovšetkým v spodnej časti Carosella), nový detský park na vrchole Mottolino, bazénový komplex Aqua Granda (vstup na 1 hodinu do častí Slide a Fun pre držiteľov min. 6-denného skipasu zadarmo) a navyše akcia skipas zadarmo pre deti do 12 rokov v týždňoch 26. 1. – 1. 2. a 23. 3. – 29. 3. 2019.

Val di Fiemme / Obereggen

Val di Fiemme / Obereggen v oblasti Dolomiti Superski je bezkonkurenčne najobľúbenejším talianskym strediskom medzi lyžiarmi. Tunajšie lyžiarske terény rôznych obtiažností v skvelom pomere zaisťujú perfektnú zimnú dovolenku pre všetkých lyžiarov, teda aj začiatočníkov a rodiny s najmenšími deťmi. Celkom tu nájdete viac ako 116 km perfektne upravených a bezpečných zjazdoviek, 150 km bežeckých tratí, 6 snowparkov a 43 moderných prepravných zariadení. Ani po odopnutí lyží zábava vo Val di Fiemme nekončí. Deti ocenia predovšetkým obľúbenú bobovú dráhu Alpine Coaster v skiareáli Latemar, sánkovanie v Obereggen a Pampeago, korčuľovanie a kúpanie v bazénoch. Rodičov poteší možnosť využiť bezplatne služby Ski Funtazia klubu. Tento klub pre klientov NEV-DAMY zaisťuje stráženie detí so zábavným programom a výučbou lyžovania.

Folgaria/Lavarone

Rýchlo sa rozvíjajúce rodinné stredisko Folgaria/Lavarone sa nachádza v oblasti Skirama Dolomiti Adamello Brenta a ponúka 73 km predovšetkým menej až stredne náročných zjazdoviek, 98 bežeckých tratí a 3 snowparky. Ideálnu rodinnú dovolenku na lyžiach zaisťuje detský snowpark pre začiatočníkov vo Fondo Grande, nezvyčajne vysoký počet pojazdných pásov, trate vyhradené na sánky, detská škôlka na snehu s dozorom a základnou výučbou lyžovania a konečne taktiež skvelé ceny ubytovania aj ďalších služieb.

Monte Bondone

Monte Bondone je jedným z najžiadanejších lyžiarskych stredísk medzi rodinami s deťmi, pretože za veľmi priaznivé ceny ponúka skvelé zázemie pre lyžovanie nielen našich najmenších klientov. Široké nenáročné zjazdovky pre začínajúcich lyžiarov, výhradne sedačkové lanovky a pojazdný koberec pre deti, skvelý detský park a pravidelné animačné programy vo Vasone sú zárukou perfektnej dovolenky ako ušitej na mieru rodinám s deťmi. Našim klientom navyše zadarmo ponúkame Ski Funtazia klub – detský zábavný program s výučbou lyžovania pre malých pretekárov. Celkom Monte Bondone disponuje 22 km zjazdoviek, 37 km bežeckých tratí a 2 snowparkmi.

Civetta

Zimné stredisko Civetta v lyžiarskej oblasti Dolomiti Superski, ležiace pod veľkolepým masívom Monte Civetta, je vhodným miestom pre rodinnú dovolenku na lyžiach. Toto stredisko získalo vďaka optimálnemu pomeru kvality a cenovej úrovne prestížne ocenenie od renomovaného lyžiarskeho portálu Skigebiete-test ako "Skvelé lyžiarske stredisko" pre rodiny. Nájdete tu 72 km perfektne upravených zjazdoviek všetkých stupňov náročností, 40 km bežeckých tratí a 2 snowparky. Čerešničkou na torte dokonalej lyžiarskej dovolenky sú fascinujúce výhľady na panorámu Dolomitov a jazero Alleghe.

Prato Nevoso

Prato Nevoso je lyžiarskym strediskom v oblasti Piemont v Prímorských Alpách. Na 135 km perfektne upravených zjazdovkách, medzi ktorými prevažujú tie stredne ťažké a ľahké, zaručuje ideálnu rodinnú dovolenku na lyžiach. Svahy sú navyše často takmer prázdne, takže zaisťujú bezpečné lyžovanie aj tým najmenším pretekárom. O rodiny s deťmi je v stredisku Prato Nevoso perfektne postarané vďaka ponuke lyžiarskych škôl a animačných programov, ktoré sa konajú po celý deň priamo pod zjazdovkou. Veľkým plusom strediska sú taktiež priaznivé ceny.

Sappada

Sappada leží v zovretí prekrásnych velikánov Dolomitov v skiregióne Friuli. Rodiny s deťmi sem láka predovšetkým vynikajúca lyžiarska škola a obrovský a skvele vybavený detský zábavný park na snehu Nevelandia s množstvom nafukovacích hračiek, dráhou na sane a boby, možnosťou korčuľovania, vláčikom, animačným tímom a mnohými ďalšími atrakciami, ktoré rozžiaria oči najmenším lyžiarom. Keď k tomu prirátame veľmi dobrý pomer kvality 20 km zjazdoviek a 25 km špičkových bežeckých tratí k cene a čaro tradičnej horskej osady s živým ľudovým folklórom, niet divu, že sa rodiny s deťmi do strediska Sappada často vracajú.

Rakúsko

Reinswald

Skiareál Reinswald v južnom Tirolsku s 22 km precízne upravovaných zjazdoviek v optimálnom pomere, 4 kvalitnými prepravnými zariadeniami, 24 km bežeckých tratí a jedným snowparkom je ideálnou voľbou pre rodiny s deťmi. Lyžiarske zázemie výrazne orientované na rodinnú klientelu, detský raj na snehu "Kids on snow" a hlavne špecializovaná lyžiarska škôlka so zlatou pečaťou kvality zaručujú perfektnú rodinnú dovolenku na lyžiach. Deťom urobí radosť tiež sánkarská dráha dlhá úctyhodných 4,5 km, ľadová plocha na korčuľovanie aj výlet na saniach ťahaných koňmi.

Dachstein West

Dachstein West je najväčšie lyžiarske stredisko Horného Rakúska, ktoré disponuje 133 km zjazdoviek, 187 km bežeckých tratí a 4 snowparkmi. Ide o oblasť ideálnu pre rodinnú dovolenku na lyžiach, pretože tu nájdete skiareály vhodné práve pre najmenších lyžiarov. Bohatý program pre vás aj vaše deti zaistia tunajšie sánkarske dráhy, jazdy na saniach ťahaných konským záprahom aj centrum zábavy na snehu v údolí pri lanovke Hornspitz Express, kde nájdete slalomovú dráhu, carvingové dráhe aj rýchlostne merané trate.

Skiwelt Wilder Kaiser - Brixental

Druhá najväčšia prepojená lyžiarska oblasť ôsmich rakúskych stredísk Skiwelt Wilder Kaiser - Brixental sa nachádza v Kitzbühelských Alpách v Tirolsku. Tento lyžiarsky raj s 284 km zjazdoviek, 160 km bežeckých tratí a 5 snowparkmi disponuje prevažne širokými slnečnými svahmi vhodnými pre rodiny s deťmi. Ponuka v podobe 6-denného skipasu prenosného na oboch rodičov a akcie skipas zadarmo pre deti do 15 rokov v okrajových častiach sezóny (od 3-dennej platnosti) navyše uľaví rodinnému rozpočtu. Deti si užijú veľa zábavy v jednom zo 4 detských parkov, napr. v novej "Čarodejníckej krajine" v Söll.

Obertilliach

Malé rodinné stredisko Obertilliach vo Východnom Tirolsku, neďaleko talianskych hraníc, je úplne ideálnou voľbou pre začiatočníkov, deti a menej skúsených lyžiarov. Ponúka im viac ako 15 km kvalitne upravovaných a bezpečných zjazdoviek a 60 km atraktívnych bežeckých tratí. Na rakúske pomery veľmi priaznivé miestne ceny navyše príliš nezaťažia rodinný rozpočet. V stredisku funguje populárna lyžiarska škola s detským parkom s rôznymi prekážkami, skokmi, tunelom a pre klientov NEV-DAMY je k dispozícii aj bezplatný Funtazia klub. Tento klub s animačným programom pre deti v českom jazyku sa stará o zábavu nejmenších lyžiarov, zatiaľ čo ich rodičia si užívajú voľné chvíle.

Nassfeld

Nassfeld je najväčšie a najmodernejšie lyžiarske stredisko v Korutánsku, ktoré disponuje celkom 110 km zjazdoviek, 80 km bežeckých tratí a snowparkom. Jeho skiareály Kötschach-Mauthen a Weißbriach sú veľmi pokojné a vhodné pre rodinnú dovolenku na lyžiach. V stredisku je navyše k dispozícii mnoho rodinne vybavených ubytovacích zariadení a atrakcií pre deti. Najmenší lyžiari sa môžu do sýtosti vyblázniť napr. pri korčuľovaní na 55 hektároch zamrznutého jazera Pressegger See, pri curlingu, sánkovaní alebo jazde na saniach ťahaných koňmi.

Katschberg

Lyžiarsky región Katschberg, ležiaci na hranici spolkových krajín Salzbursko a Korutánsko, poskytuje 150 km zjazdoviek, 240 km bežeckých tratí a 2 snowparky. Ide o perfektné miesto pre rodinnú dovolenku na lyžiach vďaka parametrom tunajších zjazdoviek, priaznivým cenám, pestrým možnostiam športového vyžitia (sánkarská dráha z Gamskogelhütte, korčuľovanie, curling, trasy pre pešiu turistiku, sane ťahané koňmi atď.) aj skvelým detským parkom. V "Katsch 's Kinderwelt" na Katschberghöhe a "Katschi`s Kinderland", pri dolnej stanici lanovky v St. Margarethen, si najmenší lyžiari budú pripadať ako v raji. Rodinám s deťmi ďalej odporúčame slnečný Tschaneck s nenáročnými zjazdovkami.

Švajčiarsko

4 - Vallées

4 - Vallées je najrozsiahlejšia švajčiarska lyžiarska oblasť v kantóne Wallis, ktorá ponúka úctyhodných 412 km zjazdoviek v rámci jedného skipasu. Vďaka ich rôznorodej náročnosti si tu prídu na svoje naozaj všetci vrátane začiatočníkov a rodín s deťmi. Ak hľadáte komfortnú rodinnú dovolenku na lyžiach v krásnom prostredí s úchvatnými výhľadmi na alpské velikány Mont Blanc, Matterhorn, Monte Rosa a Jungfrau, zvoľte pre ňu práve 4 - Vallées čiže Štyri údolia.

Francúzsko

Chamrousse

Menšie zimné stredisko Chamrousse s 92 km zjazdoviek, 40 km bežeckých tratí a jedným snowparkom sa nachádza v lyžiarskej oblasti Isere. Časť strediska Roche Béranger je pre svoje menej náročné zjazdové trate veľmi vhodná pre začínajúcich lyžiarov a rodiny s deťmi, tunajší snowpark Sunset Park navyše disponuje rodinnou a začiatočnícku zónou. Deti ocenia tiež sánkarskú dráhu a ľadovú plochu na korčuľovanie.

Orcières 1850

Lyžiarske stredisko Orcières 1850 leží na hraniciach Národného parku des Ecrins v oblasti Hautes Alpes a disponuje 100 km zjazdoviek, 43 km bežeckých tratí a jedným snowparkom. Orcières 1850 je ideálne pre rodiny s deťmi vďaka detským areálom "Petite Ourse" a tzv. zimnej záhrade "Piou-Piou", kde môžu deti dosýta vyvádzať na snehu alebo sa naučiť lyžiarskym základom, zatiaľ čo ich rodičia nerušene brázdia svahy.

Val Cenis

Val Cenis je stredne veľkou lyžiarskou oblasťou v Savojsku v prekrásnej krajine v blízkosti národného parku La Vanoise, ktorá poskytuje 125 km kvalitných zjazdoviek rôznych náročností. Okrem lyžovania je tu veľa možností zábavy pre rodiny s deťmi v cene skipasu napr. sánkarská dráha, snowtubing, detské zábavné trasy atď.

Nemecko

Berchtesgaden

Berchtesgaden je lyžiarskou oblasťou v Chiemgauerských Alpách, ktorá sa pýši necelými 43 km zjazdoviek, 100 km bežkárskych tratí a snowparkom. Môžete tu s jedným skipasom lyžovať v celkom 6 strediskách s prevažne rodinnou atmosférou a nenáročnými zjazdovkami vhodnými pre začiatočníkov (napr. Hochschwarzeck, Obersalzberg). Lyžovanie v oblasti Berchtesgadene je cenovo veľmi priaznivé a k zájazdom od NEV-DAMY navyše ponúkame pre deti do 12 rokov skipas zadarmo. Tunajšie detské parky, cvičné vleky a sánkarská dráha sú už len ďalšie z mnohých výhod pre rodinnú dovolenku na lyžiach.

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?