NEV-DAMA a.s.

Termálne pramene

Wellness a kúpele v zime
Nie je nič príjemnejšie ako sa po fyzicky náročných hodinách na svahu ponoriť do horúcej vody a dopriať si uvoľnenie svalov a relaxáciu. Posuňte vašu zimnú dovolenku na vyššiu úroveň vďaka kúpeľom a wellness.

Termálne pramene sú horúce pramene s rôznymi teplotami, ktoré vystupujú zo zeme a sú bohaté na liečivé látky (predovšetkým minerály). Voda z týchto prameňov pôsobí blahodárne na ľudské telo a využíva sa na liečbu rôznych ochorení. V okolí termálnych prameňov vznikajú kúpeľné zariadenia, ktoré ponúkajú rôzne kúpeľné procedúry a možnosť kúpania v liečivej vode. Termálne pramene sa vyskytujú tiež v okolí mnohých lyžiarskych stredísk. Ak vás láka spojiť vašu dovolenku na horách s návštevou termálnych kúpeľov, odporúčame vám nasledujúce zimné strediská.

Termálne kúpele v rakúskych lyžiarskych strediskách

Bad Kleinkirchheim

V zimnom stredisku Bad Kleinkirchheim sa nachádzajú hneď dve veľké a architektonicky zaujímavé kúpeľné zariadenia – Rímske kúpele a Kúpele Svätej Kataríny. Ich termálne bazény sú napájané liečivým prameňom s teplotou 36 °C s obsahom radónu. Kúpeľné zariadenia disponujú vnútornými aj vonkajšími bazénami, možnosťou kúpeľných procedúr aj výberom rôznych liečebných programov. Držitelia skipasu si tu každý deň do 16 hodín môžu namiesto lyžovania užiť parádnu relaxáciu zadarmo.

Gasteinertal – Grossarltal

V lyžiarskej oblasti Gasteinertal-Großarltal si milovníci kúpeľných procedúr prídu na svoje. V Bad Gasteine odporúčame po náročnom dni na svahu navštíviť novo zrekonštruované termálne kúpele s niekoľkými bazénmi s teplotou vody až 34 °C, saunami, soláriom, bylinkovými kúpeľmi a predovšetkým liečivými radónovými prúdmi s teplotou 40 – 50 °C. Neďaleké moderné kúpele Alpen Therme v centre Bad Hofgastein očaria fanúšikov kúpeľného života vďaka noblesným kaviarňam, podnikom vysokej spoločenskej úrovne a predovšetkým pravej kúpeľnej atmosfére.

Tauplitz a Loser

Po zimných radovánkach v rakúskych strediskách Tauplitz a Loser si môžete užiť relaxáciu v termálnych kúpeľoch Bad Aussee alebo v novom komplexe Grimming Therme v Bad Mitterndorfe, ktorý sa pýši vnútornými aj vonkajšími termálnymi bazénmi, detským svetom, bohatými relaxačnými priestormi, wellness & beauty centrom, saunovým svetom a impozantným výhľadom na masív Grimming.

Kaprun - Zell am See

Návštevníci rakúskeho strediska Kaprun – Zell am See by si po lyžovaní nemali nechať ujsť možnosť načerpať nové sily a prehriať zmrznuté telo v termálnych kúpeľov Tauern Spa, ktoré disponujú 11 bazénmi, 10 rôznymi saunami a parami, detskými kúpeľmi Kidstein SPA, rôznorodými aktívnymi a relaxačnými kúpeľnými programami a vynikajúcou reštauráciou.

Termálne kúpele v Nemecku

Berchtesgaden

Lyžiarske stredisko Berchtesgaden ponúka možnosť príjemnej relaxácie v termálnych kúpeľoch Watzmann Therme (zvýhodnené vstupné pre držiteľov celoplošného skipasu). Nájdete tu vodný, saunový a wellness areál vhodný pre dospelých aj deti. Ďalej odporúčame neďaleké termálne kúpele Rupertus Therme v Bad Reichenhall s bazénmi so slanou vodou z Álp. Tunajšia liečivá voda je bohatá na minerály a vyživuje kožu, uvoľňuje svaly a posilňuje imunitný systém. Doprajte si návštevu miestnych termálnych kúpeľov po dni plnom lyžovania a urobte niečo pre svoje zdravie.

Termálne kúpele v talianskych zimných strediskách

Bormio

Ak túžite po kombinácii dovolenky na lyžiach a kúpeľného pobytu, vyrazte do talianskeho Bormia. Po zimných radovánkach na svahu sa môžete ohriať v starších rímskych kúpeľoch Bormio Bagni Vecchi či v  novších a modernejších Bormio Bagni Nuovi. Ich bazény sú napájané termálnymi prameňmi s teplotou do 38 °C. Do oboch areálov vám ponúkame zvýhodnené vstupné (možné dostať u nášho delegáta). V  mestských kúpeľoch Bormio Terme s veľkým plaveckým bazénom a sústavou termálnych vnútorných i vonkajších bazénov si užijete nielen kúpanie, ale aj pestrú ponuku rôznych vodných atrakcií pre deti a, samozrejme, tiež sauny, pary, masáže a pod. (ceny vstupného sú pri nákupe u nášho delegáta opäť veľmi priaznivé).

Val di Fassa

Ďalším z talianskych stredísk disponujúcim termálnymi kúpeľmi je Val di Fassa. V Pozza di Fassa sa nachádzajú termálne kúpele QC Terme Dolomiti podobné kúpeľom v Bormiu. Tunajšie kúpeľné centrum poskytuje dokonalú kombináciu pohody a harmónie pre všetky zmysly. Miestna balneoterapia má skvelé účinky v liečbe zameranej na obnovu fyzickej a duchovnej rovnováhy. K dispozícii sú tu bazény, sauny, soľné komory, relaxačné izby, masáže atď.

Pejo

Menšie, ale vyhlásené termálne kúpele Pejo Terme poskytujú príjemnú relaxáciu po náročnom lyžiarskom dni návštevníkom strediska Pejo. Tunajšia minerálna voda, ktorá pochádza z horského masívu Ortles-Cevedale, pomáha s liečbou kĺbových, kožných, dýchacích, žilových a ďalších ochorení. Okrem kúpeľných procedúr si v Pejo Terme môžete dopriať tiež relaxáciu vo wellness, masáže, kúpanie v bazénoch alebo si zacvičiť vo fitness.

Courmayeur / La Thuile

Neďaleko talianskych zimných stredísk Courmayeur a La Thuile sa nachádzajú známe termálne kúpele Terme di Pré Saint Didier, ktorých história siaha až do čias starého Ríma. Súčasná kúpeľná budova, v luxusnom prostredí čarovného zámku v Alpách, pochádza z roku 1834, kúpele sú však nádherne zrekonštruované. Nájdete v nich vnútorné i vonkajšie bazény, sauny, pary, menšie termálne bazény, vírivky a tematické relaxačné miestnosti.

Termálne kúpele vo Švajčiarsku

Davos/Klosters

Pokiaľ chcete mať termálne kúpele priamo na dosah ruky kedykoľvek, keď sa vrátite zo svahu, ubytujte sa v hoteli Bad Serneus v stredisku Davos/Klosters. Hotelový bazén je napájaný termálnou vodou a disponuje tiež pitným prameňom sírnej minerálnej vody. Ide o ideálnu voľbu pre klientov s pohybovými, kožnými či inými ochoreniami. Okrem toho navyše hotel ponúka relaxáciu pri masážach, v saune, pare, infrakabíne, Kneippov chodník atď.

Kúpele na českých horách

Jáchymov (Klínovec)

Ani na lyžiarskej dovolenke v Čechách nebudete ochudobnení o pobyt v termálnych kúpeľoch. Vydajte sa napr. na Klínovec a doprajte si relaxáciu v liečebných kúpeľoch Jáchymov s radónovou vodou. Pobyt tu ocenia predovšetkým klienti s pohybovými, kožnými či obehovými ochoreniami, ďalej s cukrovkou, dnou alebo Bechterevovou chorobou. Tiež zdraví klienti si tu prídu na svoje v Aquacentre Agricola s bazénmi, saunami a wellness.

Termálne kúpele vo francúzskych Alpách

Serre Chevalier

Lyžiarom vo francúzskych Alpách odporúčame termálne kúpele s prírodnými prameňmi v Le Monêtier-les-Bains pri stredisku Serre Chevalier. Vonkajšie a vnútorné bazény na ploche 4 500 m² sú plnené termálnymi prameňmi s teplotou 37 °C. V kúpeľoch si užijete dokonalé uvoľnenie a prospejete svojim svalom a kĺbom. Nájdete tu aj jedinečnú jaskyňu, ktorá kombinuje relaxáciu v teplej vode s počúvaním hudby. Ďalej je k dispozícii wellness centrum, vonkajší bazén s horúcou vodou a ďalšie služby.

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?