NEV-DAMA a.s.

V tejto chvíli pre Vás zájazdy pripravujeme.

Zadajte Váš e-mail a dostanete upozornenie ihneď po spustení do predaja.

Popis oblasti

Alpes-de-Haute-Provence – nielen more a levanduľa, ale aj skvelé lyžovanie je symbolom Provensálska

Alpes-de-Haute-Provence (slovensky Alpy Horného Provensálska) je francúzsky departement ležiaci v regióne Provence-Alpes-Côte-d'Azur. Basses-Alpes (Nízke Alpy), ktorý bol jedným z 83 departementov vytvorených v priebehu Francúzskej revolúcie v marci 1790. Až v roku 1970 bol premenovaný na Alpes-de-Haute-Provence.

Vyššie uvedené zložené názvy evokujú spojenie slnečného regiónu Provence, známeho hlavne svojim luxusným Azúrovým pobrežím a levanduľovými či slnečnicovými poliami s južnými výbežkami masívu Álp.

Oblasť Provence skutočne zaberá v južnom Francúzsku rozsiahle územie siahajúce od delty Rhôny na západe po Prímorské Alpy na východe pri talianskej hranici. Provence ponúka návštevníkom divoké útesy, horské dedinky, kaňony, prírodné parky Lubéron a Camargue, ale napríklad aj pápežský Avignon. Je to krajina, ktorá inšpirovala Van Gogha a Cézanna a tunajšia atmosféra a štýl života sú dodnes veľmi špecifické.

Pra Loup / Val d´Allos - najlepšie lyžiarske stredisko Južných Álp

Pri všetkej úcte k provensálskym konkurentom, ako sú napríklad skiareály Isola 2000 a Auron alebo skôr bežkársky Saint Dalmas le Selvage, je práve stredisko Pra Loup / Val d´Allos považované za najlepšiu lyžiarsku oblasť Južných Álp. Každého návštevníka okúzli veľmi priateľskou, takmer až rodinnou atmosférou. Lyžiarov tu čaká celkovo 180 kilometrov kvalitných zjazdoviek, teraz aj s kompletne prerobeným systémom umelého zasnežovania na obojstrannom prejazde medzi strediskami Pra Loup a Val d’Allos.

Z 80 zjazdových tratí si vyberú rodiny s deťmi ako aj skúsenejší lyžiari. V nižších častiach zjazdoviek došlo k významnému posilneniu systému umelého zasnežovania, je teda možné očakávať významné predĺženie lyžiarskej sezóny, resp. výrazne lepšie podmienky aj v decembri a apríli, než tomu bolo pred niekoľkými rokmi.

Až 300 slnečných dní v roku - triumf Južných Álp

Skiareály Pra Loup / Val d´Allos charakterizuje značná prevaha úctyhodne širokých červených a modrých zjazdoviek, ktoré sú lyžiarmi najvyhľadávanejšie. No ak je potrebné spomenúť len jednu hlavnú výhodu oblasti, tak je to až 300 slnečných dní v roku, čo je hlavnou devízou geografickej polohy Južných Álp…

V oblasti sa plánuje stavba stále výkonnejších sedačkových lanoviek, ako aj rekonštrukcia apartmánových rezidencií, čo sú sľubné perspektívy ďalšieho rozvoja lyžovania v tejto lokalite. Napríklad tento rok bola stará sedačka nahradená lanovkou Telemix de la Clappe, ktorá obsahuje kabínky aj šesťsedačky a každý návštevník si môže vybrať vyhovujúcu dopravu…

Zábava pre malých i veľkých

Pra Loup i Val d´Allos predstavujú tiež ideálne miesto pre milovníkov adrenalínového lyžovania – nachádza sa tu niekoľko prírodných „boardercrossových“ tratí s valmi a klopenými zákrutami.

Nezanedbateľnou výhodou pobytovi pobytoch v Pra Loupe je blízkosť mestečka Barcelonnette s mnohými klubmi, reštauráciami, bowlingom… Jednoducho, nudiť sa nebudete…

V neposlednej rade by Vás mohla zaujať i tunajšia zľavová politika pre deti alebo napríklad náš tip na výborné, a pritom cenovo lákavé ubytovanie v Hameau du Praroustan v lokalite Pra Loup 1500.

Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?