NEV-DAMA a.s.

V tejto chvíli pre Vás zájazdy pripravujeme.

Zadajte Váš e-mail a dostanete upozornenie ihneď po spustení do predaja.

Popis oblasti

Hautes Alpes – jednoznačne najpopulárnejšie francúzske lyžiarské stredisko na českom trhu

Hautes Alpes (slovensky Vysoké Alpy) je extrémne vysokohorský (priemerná nadmorská výška je 1000 metrov, najvyššia viac ako 4000 m) departement ležiaci na juhovýchode Francúzska. Je jedným z 83 departementov vytvorených v priebehu Francúzskej revolúcie v marci 1790. Pozostáva z juhovýchodnej časti pôvodnej provincie Dauphiné a zo severu Provence. Susedí s departementmi Alpes-de-Haute-Provence, Drôme, Isère a Savoie. Na východe hraničí s talianskym regiónom Piemont. Jediné 3 významnejšie mestá sú Gap, Briançon a Embrun. Turistrický ruch je tu jedným z najdôležitejších zdrojov obživy – v zime závisí z veľkej časti na lyžovaní, v lete hlavne na konaní cyklistického etapového závodu Tour de France, ktorý pravidelne v júli križuje tunajšie vysokohorské priesmyky.

Pre našich návštevníkov je podstatnou informáciou, že veľmi dobrý pomer ceny a kvality tunajších stredísk robí z oblasti Hautes Alpes jednoznačne najpopulárnejšie francúzske lyžiarské stredisko na českom trhu.

Les Orres – 88 km zjazdoviek v lese, alebo tu sa bez problémov jazdí i v horšom počasí

Príjemné stredisko Les Orres predstavujú hlavne veľmi dobre upravované a snáď nikdy nepreľudnené zjazdovky s vysokým percentom najžiadanejších kvalitných červených tratí a celkovo s 88 kilometrami výborných píst, čo však aj napriek na naše pomery impozantnému rozsahu radí Les Orres skôr medzi tie „menšie“ lyžiarske strediská Francúzska. Môžeme povedať, že svahy sú tu ideálne predovšetkým pre rodiny s deťmi, ale dostatok lahôdok nájdu aj skúsení a športovejšie založení lyžiari.

Prevýšenie až 1.170 m zaručuje bezchybné lyžiarske zážitky, blízkosť Národného parku des Ecrins zase rozprávkové panorámy. 80 % umelého zasnežovania areálu dáva istotu lyžovania už od začiatku decembra až do polovice apríla. A keďže dve tretiny areálu sú pokryté lesom, nemôže sa stať, že Vás nepriazeň počasia donúti zostať v rezidenci.

Tunajší snowpark prichystal pre snowboardistov napríklad big air, tables, quarters alebo slides a slušných 40 km upravovaných bežeckých tratí čaká aj na milovníkov bielej stopy. Unikátom medzi francúzskymi strediskami je Wi-fi zdarma je pre návštevníkov v celom stredisku

Orciéres 1850 - slnkom zaliate svahy a skutočne vysokohorská poloha

Stredisko Orciéres sa nachádza na hraniciach Národného parku des Ecrins a poskytuje až 100 km tratí vynikajúcich predovšetkým pre rodiny s deťmi. Slnkom zaliate, na juh exponované svahy siahajú až do impozantnej výšky 2.725 m n. m. V blízkej budúcnosti sa plánuje rozšírenie až do 3.000 metrov. Z lanoviek je možné zmieniť unikátnu lanovku Telemix de Rocherousse vedúcu až do výšky 2.280 m n. m. ako nevšedné spojenie kabínkovej a šesťsedačkovej lanovky. Nasledovali ju aj novšie telemixy Drouvet 1 a 2. Na pomery vo Francúzsku i na „bezpečnú“ nadmorskú výšku je tu prekvapujúco veľmi slušný systém umelého zasnežovania všetkých zjazdoviek vrátane vynikajúceho snowparku vo výške 2.000 m n. m.

Okrem lyžovania máte možnosť v nadmorskej výške 2.200 m na vlastnej koži vyskúšať severský život a stráviť noc v horskej dedinke „Igloo Kanata“. Ratolesti môžete „odložiť“ do detského areálu „Petite Ourse“ alebo do tzv. zimnej záhrady „Piou-Piou“. Po celodennom lyžovaní si môžete dopriať relaxáciu v športovom paláci L’Espace Grande Ourse s bazénom, tobogánom, vírivkou a pod. s nádherným výhľadom na zasnežené vrcholky okolitých hôr. Od roku 2009 je tu i veľká atrakcia pre odvážnych v podobe tzv. Tyrolienne, alebo najväčšej závesnej dráhy v Európe, umožňujúcej bezpečnú jazdu v postroji na lane s dĺžkou 1.870 m, prevýšením 140 m a maximálnou rýchlosťou 130 km/h.

Puy St. Vincent – na sneh bohatá oblasť s pestrým lyžovaním

Táto na slnko i sneh bohatá lyžiarska oblasť leží západne od Briançonu v blízkosti Národného parku des Ecrins. Okolité vrcholky hôr dosahujúce nadmorskú výšku až 4.100 m vytvárajú dokonalú atmosféru skutočne vysokohorského strediska. Tunajších 78 km rôznorodých zjazdových tratí sa vinie po otvorených lúkach, priesekoch v modrínových lesoch, ale aj medzi skalnatými výbežkami a ponúka predovšetkým stredne a menej náročné lyžovanie.

Tesná blízkosť vysokého masívu Barre des Ecrins a prevažne severné svahy strediska zaručujú dobrú kvalitu snehu po väčšinu sezóny.

Fajnšmekri ocenia lyžovanie v prachovom snehu v údolí Narreyroux, na snowboardistov čaká osvetlený snowpark s halfpipe, boardercrossom, jumpmi a tables.

Pre skutočných nadšencov je tu dvakrát týždenne večerné lyžovanie zahrnuté v cene skipasu a bežkári môžu upevňovať kondíciu na 40 km upravovaných stôp v nadmorských výškach viac ako 1.600 m.

Risoul / Vars – obrovský areál alebo od začiatočníkov po svetových rekordmanov v kilometri s letmým štartom

Severovýchodná orientácia väčšiny lyžiarskych tratí garantuje v oboch prepojených strediskách Risoul a Vars dobré snehové podmienky po celú sezónu, a to aj napriek polohe skôr v južnej časti Álp, ktorá však zase podľa dlhodobých štatistík poskytuje až 300 slnečných dní v roku.

Opätovne bolo posilnené umelé zasnežovanie obojstranného prejazdu medzi časťami Vars a Risoul, čo zaisťuje prístup do celého skiareálu s úctyhodnou rozlohou 600 ha a dĺžkou tratí 185 km.

Skvelé podmienky tu nájdu všetky kategórie lyžiarov od najmenších až po tých najskúsenejších, pričom značná prevaha je najžiadanejších širokých červených a modrých zjazdoviek. Tí nároční ocenia hlavne úchvatnú červenú zjazdovku „Olympique“ alebo takmer nekonečné možnosti lyžovania vo voľnom teréne.

Na skutočných odvážlivcov čaká vo Varse veľká výzva v podobe platenej dráhy pre rýchlostné zjazdové lyžovanie alebo jedna z najťažších zjazdoviek v Európe, čierna „La Coni“ so sklonom 93 % na prvých 200 metroch. Za zmienku stojí aj nočné lyžovanie zahrnuté v cene skipasu.

Serre Chevalier - 80 % zjazdových tratí nad 2.000 m n. m.

Športová, členitá a rozsiahla lyžiarska oblasť Serre Chevalier leží medzi priesmykom Lautaret a údolím rieky Durance a radí sa svojimi 250 km zjazdoviek medzi najväčšie vo Francúzsku. Severné a severovýchodné svahy predurčujú dobré snehové podmienky po celú zimnú sezónu. Zaujme celkovo vysokým percentom čiernych a červených zjazdoviek so značným prevýšením, mimochodom šlo o oficiálne tréningové svahy pre zimnú Olympiádu 2006 v Turíne.

Nepreberné je ale aj množstvo členitých červených a modrých zjazdoviek vhodných pre carving a všeobecne je potrebné Serre Chevalier pochváliť za veľmi dobre upravené zjazdovky a špeciálnu starostlivosť venovanú úprave detských píst. Viac ako 80 % všetkých zjazdových tratí leží v nadmorskej výške vyššej ako 2.000 m, so snehom tu teda nie je problém. Vyznávačov snowboardingu poteší ponuka 5 snowparkov i celý rad svahov ideálnych pre freeride.

Tí, ktorí radi preskúmavajú okolie, môžu navštíviť historicky zaujímavý stred Briançonu, najvyššie položeného mesta v Európe, s hradom a opevnením z dôb Ľudovíta XIV. od známeho staviteľa Vaubana, zapísaný na zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Z prepestrej palety polyžiarskej zábavy môžeme zmieniť napríklad bowling, kryté tenisové kurty, vodné centrum v Briançone alebo kúpele s prírodnými termálnymi prameňmi v Le Monêtier-les-Bains.

Skipas Grande Galaxie umožňuje bezplatnú návštevu stredísk Montgenèvre, Sestrière, Les 2 Alpes a Alpe d’Huez a tunajšie už aj tak nezabudnuteľné lyžiarske zážitky môže ešte umocniť.

Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?