NEV-DAMA a.s.

Popis oblasti

Savoie – to pravé srdce Francúzskych Álp

Savojsko je departement v regióne Rhône-Alpes a tvorí to pravé srdce Francúzskych Álp. Rozvoj lyžovania v 20. storočí urobil zo Savojska doslova mekku tohto športu vo Francúzsku – nikde inde neboli príhodnejšie podmienky, a preto nikde nenájdete toľko svetoznámych stredísk, ako práve tu. Medzi francúzskymi regiónmi Savojsko jednoznačne vedie, aj čo sa týka obratu turistického ruchu. Tie najväčšie giganty savojského aj svetového lyžovania, ako sú Trois Vallées alebo Tri údolia (Les Menuires, Val Thorens, Méribel-Mottaret a Courchevel), Espace Killy (Tignes a Val d´Isère) a Paradiski (La Plagne a Les Arcs), nájdete vyčlenené v samostatných kapitolách.

Les Sybelles – 310 km kvalitných prepojených zjazdoviek

Lyžiarska oblasť Les Sybelles sa rozprestiera v údolí Maurienne a tvorí ju 6 menších skiareálov – St. Sorlin d’Arves, St. Jean d’Arves, Le Corbier, La Toussuire, Les Bottières, St. Colomban des Villards. Spolu je to piaty najväčší lyžiarsky región vo Francúzsku.

St. Sorlin d’Arves sa rovná 120 km skvele upravených tratí a v Le Corbier/St. Jean d’Arves ich nájdete len o tridsať kilometrov menej.

Menej zdatných poteší značná prevaha úctyhodne širokých červených a modrých zjazdoviek. Celoplošný skipas Les Sybelles vás oprávňuje na vstup na celkovo 310 km vzájomne prepojených zjazdoviek. Veľmi zaujímavé sú tu freeridové terény mimo značených zjazdoviek.

Dostatok slnečného svetla a rozprestretie svahov na všetky svetové strany dokresľuje atribúty pohodového strediska. V porovnaní s vyššie zmienenými savojskými obrími skikonzorciami si dovolíme poukázať na ojedinele výhodné finančné podmienky za naozaj kvalitné lyžovanie. Za málo peňazí tu dostanete naozaj poriadnu porciu lyžiarskej „muziky“.

Valmeinier/Valloire – aktívna dovolenka na úpätí alpských velikánov

Valmeinier a Valloire sú dve atraktívne lyžiarske strediská ležiace v samom srdci údolia Maurienne v južnom Savojsku na úpätí alpských velikánov Mont Thabor (3 178 m n. m.) a Grand Galibier (3 228 m n. m.). Vzájomne sú stále lepšie lanovkami aj zjazdovkami prepojené a poskytujú svojim návštevníkom príjemný pôžitok z výborného lyžovania v nádhernej prírode, naozajstný komfort a aktívnu (nielen) lyžiarsku zimnú dovolenku.

Veľmi dobré snehové podmienky sú tu dané polohou väčšiny zjazdoviek v nadmorskej výške viac ako 2 000 m. Tohto roku znova posilnený systém umelého zasnežovania lyžiarskych tratí položených nižšie je zárukou kvalitného lyžovania až do jarných mesiacov. Veľmi variabilné možnosti lyžovania poskytuje 150 km dobre pripravených zjazdových tratí so všetkými stupňami náročnosti nachádzajúcich sa na širokých pláňach pod tromi horskými hrebeňmi.

Pre snoubordistov je pripravený funpark pri Crey du Quart s halfpipe, boardercrossom, jumpmi, quarterpipe, tables a slides.

Veľmi bohatá je škála après ski ponuky – zahŕňa reštaurácie, bary, kiná, diskotéky, korčuľovanie, bowling, fitnescentrum, saunu, tandemový paragliding, snežnice, ale aj jazdu za psím záprahom.

Lyžiarske strediska

Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?