NEV-DAMA a.s.

Popis oblasti

Les Trois Vallées – najrozsiahlejšia lyžiarska oblasť na svete


Trois Vallées čiže Tri údolia je najrozsiahlejšou a najvyhľadávanejšou lyžiarskou oblasťou nielen vo Francúzsku, ale dokonca aj na celom svete. Celkový počet 610 km upravených zjazdových tratí vzájomne prepojených modernou a výkonnou sieťou lanoviek a vlekov umožňuje nepretržité lyžovanie bez toho, aby ste museli odopnúť lyže z nôh. Táto oblasť sa nachádza v savojskom údolí Tarentaise, 36 km od mesta Albertville, ktoré je rovnako ako Trois Vallées spojené so zimnými olympijskými hrami v roku 1992. Celý skiareál tvoria strediská Les Menuires, Val Thorens, Méribel-Mottaret a Courchevel.


Lyžovanie až 7 mesiacov v roku


Miestne klimatické podmienky, vysoká nadmorská výška celej oblasti, prítomnosť niekoľkých ľadovcov aj každoročne zdokonaľovaný systém umelého zasnežovania umožňujú lyžovanie až 8 mesiacov v roku. Nespočetné množstvo terénov ponúka takmer neobmedzené možnosti jazdy na upravených tratiach všetkých stupňov náročnosti či nezabudnuteľné zážitky pri jazde v hlbokom prachovom snehu mimo vyznačenej trate. Dokonalosť iste umocňuje aj fakt, že lyžovanie sa začína i končí každý deň pri dverách vašej rezidencie či hotela. Celá oblasť je lemovaná viac ako trojtisícovými horami, z vrcholkov ktorých máte ako na dlani nielen celú panorámu francúzskych Álp vrátane majestátneho masívu najvyššej hory Európy Mont Blanc, ale pri dobrej viditeľnosti môžete uvidieť aj Alpy švajčiarske či talianske.


Rozmanité skipasy i après ski ponuka


Skipasy sú rozdelené do dvoch kategórií, v základnej cene sú skipasy pre jednotlivé areály alebo si za príplatok môžete skipas rozšíriť na celú oblasť Troch údolí. Maximálne rozmanitá je aj après ski ponuka, keď môžete vyskúšať niektorý z rozličných športov, odpočinúť si v relaxačnom centre, zatancovať v živých lokáloch alebo len tak si posedieť v miestnych reštauráciách a vychutnávať znamenité francúzske víno ​​či slávne savojské gastronomické špeciality.


Les Menuires – kde sa písali dejiny olympijského slalomu


Les Menuires je stredisko založené v roku 1964 s dominujúcim vrcholom Pointe de la Masse. Nachádza sa v rovnakom údolí Vallée des Belleville ako známejší Val Thorens. Vysoká nadmorská výška a veľmi dobrý systém umelého zasnežovania sú absolútnou zárukou dostatočnej snehovej pokrývky po celú dlhú zimnú sezónu. Skiareál ponúka 160 km skvele upravovaných tratí všetkých stupňov náročnosti. Lyžiarov polapí dokonalá pavučina vzájomne prepojených lanoviek a vlekov. 3 varianty skipasov dajú na výber medzi lyžovaním buď v celej oblasti Troch údolí či v údolí Belleville s možnosťou návštev Val Thorens, alebo iba v Les Menuires.


Les Menuires bolo dejiskom legendárneho olympijského slalomu mužov pri hrách v roku 1992, kde Nór Jagge senzačne pokoril „neporaziteľného“ Taliana Tomba.


Val Thorens – najvyššie položené lyžiarske stredisko Európy


Val Thorens je najznámejšie stredisko v oblasti Troch údolí a najvyššie položené lyžiarske stredisko Európy (ubytovanie je tu vo výške 2 300 m n. m.). Leží priamo v srdci hôr, na konci údolia Vallée des Belleville, obklopené horskými velikánmi vytvárajúcimi fascinujúci amfiteáter s najvyšším vrcholom Aiguille de Péclet (3 561 m n. m.).


Priaznivé klimatické podmienky, prítomnosť okolitých ľadovcov, veľmi dobrý systém umelého zasnežovania, ale najmä vysokohorská poloha Val Thorens zaručujú 100 % snehové podmienky na lyžovanie už od konca novembra až do polovice mája.


Visutá kabínová lanovka s kapacitou až 150 osôb vedúca na Cime de Caron (3 195 m n. m.) ponúka jeden z najkrajších výhľadov na celú panorámu Álp s masívmi Mont Blanc, Vanoise, Grandes Rousses či Ecrins.


Výzvou pre skúsených lyžiarov je atraktívna pista Combe de Caron s dĺžkou 11 km a prevýšením 1 400 m. Na všetkých milovníkov snoubordingu čaká snowpark s halfpipe, boardercrossom, quarterpipe a tables.


Jedinečné športové centrum s rozlohou 9 000 m² ponúka tenis, squash, bedminton, stolný tenis, futbal, volejbal, pozemný hokej, horolezeckú stenu, ale zahŕňa aj aquacentrum s bazénom, vírivkami, soláriom, saunou, parou a posilňovňou.


Méribel-Mottaret – srdce oblasti Trois Vallées


Méribel býva vďaka svojej polohe v prostrednom z Troch údolí označovaný za srdce oblasti Trois Vallées. Spolu s vyššie ležiacim Mottaretem tvoria špičkový skiareál preverený spoluusporiadateľstvom Zimných olympijských hier v roku 1992 v Albertville a usporadúvaním Svetového pohára v alpských disciplínach žien.


Toto lyžiarske centrum sa skladá z troch častí v rôznych výškových úrovniach – Méribel Village 1 400, Méribel 1 450 a Méribel-Mottaret 1 750. Pre tých, ktorí si chcú kúpiť rozšírený skipas na celú oblasť Trois Vallées, ide o ideálnu

voľbu – lepší východiskový bod totiž nenájdete.

 


Najväčšími lákadlami pre náročnejších lyžiarov sú zjazdové trate Combe Vallon s dĺžkou 2,8 km a prevýšením 794 m alebo Les Bosses s dĺžkou 1 km a prevýšením 350 m.


Vďaka umiestneniu zjazdoviek na východných aj západných svahoch je tu možnosť lyžovať celý deň na slnku.

Zaujímavé je prepojenie dlhou kabínovou lanovkou so známym kúpeľným mestom Brides-les-Bains.

 


Večerné lyžovanie v cene skipasu, snowpark s kvalitnou halfpipe či začiatočníckou zónou sú len ďalšie z mnohých bonusov tohto strediska.


Olympijský zimný štadión v Meribel dnes okrem klziska ponúka aj centrum s bazénom, squashovým kurtom, bowlingom, umelou horolezeckou stenou, posilňovňou, tanečným štúdiom a masážnym salónom.

Lyžiarske strediska

Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?