NEV-DAMA a.s.

V tejto chvíli pre Vás zájazdy pripravujeme.

Zadajte Váš e-mail a dostanete upozornenie ihneď po spustení do predaja.

Popis oblasti

Les Trois Vallées, čiže Tri údolia sú najrozsiahlejšou lyžiarskou oblasťou nielen vo Francúzsku, ale dokonca i na celom svete. Celkových 610 km upravených zjazdových tratí vzájomne prepojených modernou a výkonnou sieťou lanoviek a vlekov umožňuje takmer nepretržité lyžovanie. Táto oblasť sa nachádza v savojskom údolí Tarentaise, neďaleko mesta Albertville, ktoré je rovnako ako Les Trois Vallées spojené s Olympijskými hrami v roku 1992. Celý skiareál tvoria strediská Les Menuires, Val Thorens, Méribel-Mottaret a Courchevel. Prepojenosť s tzv. štvrtým údolím, v ktorom leží susedné stredisko Orelle, umožňuje zavítať do tejto megaoblasti i z údolia Maurienne, často i za zvýhodnené ceny 1dňových skipasov. Klimatické podmienky, vysoká nadmorská výška, prítomnosť ľadovcov i stále zdokonalovaný systém umelého zasnežovania umožňujú lyžovanie až 7 mesiacov v roku. Nepreberné množstvo terénov ponúka takmer neobmedzené možnosti jazdy na upravených tratiach všetkých stupňov obtiažností či jazdu v hlbokom prašane. Dokonalosť umocňuje i fakt, že lyžovanie začína i končí každý deň pri dverách Vašej rezidencie či hotela. Oblasť je lemovaná trojtisícovými horami, z jej vrcholov máte ako na dlani nielen celé panorámy francúzskych Álp vrátane majestátneho masívu Mont Blanc, ale je možné spatriť i švajčiarké či talianske Alpy. Skipasy sú dvoch kategórií, v základnej cene sú skipasy pre jednotlivé areály, či si za príplatok môžete skipas rozšíriť na celú oblasť Troch údolí. Maximálne rozmanitá je i après-ski ponuka, kedy môžete vyskúšať niektorý z rozličných športov, odpočinúť si v relaxačnom centre, zatancovať si v baroch či len tak posedieť v miestnych reštauráciách a vychutnávať znamenité francúzske víno či vyhlásené savojské gastronomické špeciality.


typy skipasov:

,
lokálny skipas:
platí vždy pre príslušný miestny lyžiarsky areál

celoplošný skipas Les Trois Vallées:
platí neobmedzene vo všetkých strediskách Les Trois Vallées

miestny skibus:
systém bezplatných skibusových liniek funguje v rámci jednotlivých stredisiek Les Trois Vallées; jednotlivé strediská sú navzájom propojené bežnými autobusovými linkami za poplatok, spravidla s prestupom v Moûtiers

odporúčné trasy:
sú uvedené vždy na úvodnej stránke každého strediska; vzdialenosti z Prahy a Brna sú uvadzané pre najrýchlejšiu trasu cez Rozvadov; okrem poplatku za ročnú švajčiarsku diaľničnú známku (40 CHF) je nutné počítať i s diaľničnými poplatkami na území Francúzska (cca 9 € / 100 km diaľnice jednosměrne)

Lyžiarske strediska

Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?