NEV-DAMA a.s.

Popis oblasti

 

Lyžiarska oblasť nesúca názov Paradiski vznikla v roku 2003 spojením stredísk Les Arcs a La Plagne supermodernou visutou lanovkou Vanoise Express (vedúcou z Arc Peisey do Les Coches v La Plagne, 380 m nad údolím, s kapacitou kabíny 200 osôb) s nádherným výhľadom na panorámu masívu najvyššej európskej hory Mont Blanc (4.807 m n.m.) a ďalšie okolité viac ako trojtisícové vrcholy.


Zrodilo sa tak skutočné megastredisko s pestrou ponukou lyžovania, celkom teda 425 km zjazdových tratí všetkých náročností pretkaných dokonalou sieťou lanoviek a vlekov, vrátane lyžovania na ľadovcoch Chiaupe a Varet, skôr využívaných aj v lete.


Les Arcs sa vo svete preslávilo vďaka „letmému kilometru“ poriadanému v Arc 2000 (ktorého prevádzka však bola už pred niekoľkými rokmi pre verejnosť uzatvorená) a rovnako ako stredisko s ponukou ďalších pretekárskych zjazdoviek a lyžiarskych terénov menšej náročnosti.


Samozrejmosťou sú aj rozsiahle možnosti pre milovníkov jazdy v hlbokom snehu a celá oblasť je rajom pre vyznávačov freestylového lyžovania a snowboardingu.


Pre lyžiarov - klasikov je pripravených 148 kilometrov upravovaných stôp, odtiaľto je možné večerné lyžovanie a široká je i ponuka trás pre pešiu turistiku. Paradiski, to je však i zábava po skončení poobedného lyžovania. Neodolateľná je možnosť vyskúšať si olympijskú bobovú a sánkarsku dráhu z hier v Albertville 1992 v La Plagne, relaxovať vo vonkajšom vyhrievanom bazéne v Plagne Bellecôte, či navštíviť novú športovo relaxačnú zónu Mille8 s bazénom v Arc 1800. Nechýbajú ani tenisové kurty, klzisko, či nespočet reštaurácií a barov.

 

Snáď jediným negatívom a daňou za popularitu a atraktívnosť je čiastočne vyššia cenová náročnosť služieb a často i väčší počet návštěvníkov v najpreferovanejších obdobiach.

 

typy skipasov:

 

lokálny skipas:

 

platí vždy pre príslušný miestny lyžiarsky areál

 

celoplošný skipas Paradiski

 

platí neobmedzene v oboch strediskách Paradiski

 

miestny skibus:

 

systém prevážne bezplatných skibusových liniek funguje v rámci jednotlivých stredisiek Paradiski; jednotlivé strediská údolia Tarentaise sú navzájom prepojené bežnými autobusovými linkami za poplatok

 

odporúčané trasy:

 

sú uvedené vždy na úvodnej stránke každého strediska; vzdialenosti z Prahy, Brna a Bratislavy sú uvádzané vždy pre najrýchlejšiu trasu; okrem poplatku za ročnú švajčiarsku diaľničnú známku (40 CHF) je nutné počítať i s dialničnými poplatkami na území Francúzska (cca 9 € / 100 km diaĺnice jednosmerne)

Lyžiarske strediska

Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?