NEV-DAMA a.s.

Popis oblasti

Savoie - Paradiski – 425 kilometrov vysokohorskej extázy

Lyžiarska oblasť nesúca názov Paradiski vznikla v roku 2003 spojením stredísk Les Arcs a La Plagne supermodernou visutou lanovkou Vanoise Express (vedúcou z Arc Peisey do Les Coches v La Plagne, 380 m nad údolím, s kapacitou kabíny 200 osôb) s nádherným výhľadom na panorámu masívu najvyššej európskej hory Mont Blanc (4.807 m n.m.) a ďalšie okolité viac ako trojtisícové vrcholy.

Zrodilo sa tak skutočné megastredisko s pestrou ponukou rozmanitého lyžovania zahŕňajúce aj dva ľadovce - Chalupe a Varet - určené i pre letné lyžovanie, so 425 km zjazdových tratí všetkých náročností a s dokonalou sieťou lanoviek a vlekov.

Les Arcs – miesto, kde padali rýchlostné svetové rekordy

Les Arcs sa vo svete preslávilo vďaka „kilometru s letmým štartom“ poriadanému v Arc 2000 (ktorého prevádzka však bola už pred 3 rokmi pre verejnosť uzavretá) a rovnako ako stredisko s ponukou ďalších pretekárskych zjazdoviek a lyžiarskych terénov menšej náročnosti.

Samozrejmosťou je aj široká ponuka ubytovania priamo na zjazdovke.

La Plagne – olympijské atrakcie

Pokoriť tu môžete pretekársky slalomový štadión v La Plagne pomenovaný po miestnom hrdinovi Jean-Lucovi Crétierovi, prekvapujúcom olympijskom víťazovi v zjazde z Olympijských hier v Nagane 1998. Ťažko odolateľná je i možnosť vyskúšať si olympijskú bobovú a sánkarskú dráhu z hier v Albertville 1992. V La Plagne však láka i vonkajší termálny bazén v Plagne Bellecôte či ďalší bazén v Plagne Centre. Gigantické ubytovacie kapacity tu ponúkajú lyžovanie priamo od rezidencií.

Snowboard, freeride a bujará zábava

V oboch strediskách je nadmieru rozsiahle vyžitie pre milovníkov hlbokého snehu a freeridu, celé Paradiski je však rajom aj pre snowboardistov, ktorí pred voľnou prírodou preferujú snowparky. Vystrájať sa dá na boardercrossových tratiach i na jumpoch, halfpipe a tables.

Paradiski je však tiež dostatok zábavy i po skončení popoludňajšieho lyžovania. Pre vyznávačov klasiky je pripravených 153 km dobre upravovaných bežeckých stôp, je možné oddať sa večernému lyžovaniu, široká je aj ponuka trás pre pešiu turistiku, nájdete tu tenisové kurty, klzisko, horolezecké steny, široký výber reštaurácií, barov a diskoték. Snáď jediným negatívom a daňou za popularitu a atraktívnosť je o niečo vyššia cenová náročnosť služieb a často i väčší počet návštevníkov v najpreferovanejších termínoch.

Lyžiarske strediska

Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?