NEV-DAMA a.s.

prepravné zariadenie: 43

 • 23×
 • 14×

Zjazdové trate: 150 km

 • 15 km
 • 60 km
 • 40 km
 • 35 km

bežecké trate: 24 km

Snowpark:

Nadmorská výška:

1550 - 3456 m n. m.

Lyžování v Tignes

 • 150 km perfektne upravovaných zjazdových tratí všetkých náročností
 • výkonné prepravné zariadenia s vysokou kapacitou
 • v rámci základného skipasu so susedným Val d’Isère celkových 300 km zjazdoviek 
 • stredisko preslávené ako Mekka moderných adrenalínových športov
 • skvelé podmienky pre freeride a 2 veľké snowparky i U-rampa
 • ľadovec Le Grande Motte nad Tignes s výškou až 3.456 m n. m.
 • nebývalé pevýšenie skiareálu 1.906 metrov
 • poloha niektorých rezidencií ďalej od lyžiarskych terénov

Tignes – podľa mnohých najkrásnejšie lyžovanie na svete

Oblasť L’Espace Killy ležiaca v Savojských Alpách a zahŕňajúca strediská Tignes a Val d’Isère býva často označovaná za najkrásnejšie lyžovanie na svete. Ľadovec nad Tignes s výborným profilom láka nielen zjazdové závodné týmy na tréning, ale užiť si ho môžu pred začiatkom hlavnej lyžiarskej sezóny i nedočkavci z rád širokej verejnosti. Neuveriteľne pestrú paletu zábavy v stredisku doplňujú aktivity ako telemarkové lyžovanie, jazdy so psím záprahom alebo korčuľovanie po zamrznutom jazere v Tignes, trasy pre pešiu turistiku, možnosť potápania pod ľadom so skúseným inštruktorom, lietanie, paragliding, výpravy na snežniciach, heliskiing, horolezectvo vrátane lezenia po ľadovci, bowling, squash, fitness centrum a široký výber barov a reštaurácií.

Doposiaľ prežívajúci duch zimnej olympiády 1992                        

Ak vchádzate do francúzskeho mesta Albertville, pravdepodobne si spomeniete na zimné olympijské hry 1992. Stúpate ďalej hore z Bourg St. Maurice a spatríte priehradnú hrádzu jazera Lac de Chevril, na ktorej je vyobrazený obor Atlas, ako svojim chrbátom zadržuje vodnú masu. V túto chvíĺu už uvidíte vpravo pod priehradou najnižšie položenú časť strediska Tignes – Tignes Les Brevieres (1.550 m n. m.). Rovno by ste mohli pokračovať do strediska Val d’Isère, ale Vy odbočíte vpravo, prejdete priehradnú hrádzu a začnete stúpať strediskom Tignes Les Boisses (1.850 m n. m.) do najvyššie položených častí Tignes.

Po 5 minutách jazdy ste dosiahli nadmorskej výšky 2.100 m a vchádzate do Tignes Le Lac. Tu sa pred Vami otvorí pohľad na zasnežené zjazdovky, ktoré sú všade okolo vás. Ale to už pokračujete ďalej okolo jazera až na koniec údolia do Tignes Val Claret. Na kruhovom objazde odbočíte vpravo na centrálne parkovisko, ktoré leží priamo pod olympijskými svahmi Stades Olympiques de Lognan. Práve tu súťažili na olympiáde 1992 akrobati na lyžiach na vydutom svahu v moguloch – „naozajstné“ zlaté medaile si odviezli domáci Edgar Grospiron a Američanka Donna Weinbrecht. Súťažilo sa tu však i na akrobatických mostíkoch a v balete na lyžiach (dnes už „vyhynutá“ disciplína), šlo však v tej dobe len o ukážkové športy.

Počas len 6 minút vás vyvezie podzemná lanovka z 2.100 m na ľadovec La Grande Motte až do výšky 3.456 m. Odtiaľto máte celé údolie ako na dlani a prielomom medzi skalami vidíte časť trasy, ktorou ste prišli, vrátane jazera v Tignes le Lac. Pri pozornom pohľade na skalný masív vľavo nad jazerom rozoznáte ďalšiu dominantu strediska Tignes, skalu v tvare ucha ihly – Aiguille Percée (2.748 m). Len ťažko kúpite v Tignes pohľadnicu, kde by tento zvláštny skalný útvar nebol zachytený.

Po Vašej pravej ruke, hneď vo vedľajšom údolí, spatríte vrchol Rocher de Bellevarde (2.827 m) jaskyňou tesne pod vrcholom. Práve týmto východom vystupujú z podzemnej lanovky každoročne počiatkom decembra závodníci úvodného zjazdu SP mužov, ktorý nesie príznačný názov „Kritérium 1. snehu“. Vo Val d’Isère, na závodných zjazdovkách vedúcich zo strmého vrcholu Rocher de Bellevarde, sa konali zjazdové disciplíny počas Zimných olympijských hier v Albertville 1992 a tiež svetový šampionát FIS v zjazdovom lyžovaní 2009.

Na severovýchodnom svahu rovnakej hory vyprojektoval 3násobný olympijský víťaz z roku 1968 Jean Claude Killy jednu z najnáročnejších zjazdoviek olympijského zjazdu mužov v histórii. Pokiaľ sa spustíte do Val d’Isère plynulými oblúkmi a predstavíte si nájazdové rýchlosti do jednotlivých zatáčok čiernej zjazdovky, ťažko uveríte, že sa závodníci boli schopní v stokilometrovej rýchlosti trafiť do štvormetrového zúženia v strednej časti trate. Pamätné víťazstvo v zjazde mužov si tu zo ZOH 1992 odviezol Rakušan Patrick Ortlieb so štartovacím číslom 1.

Sklon zjazdovky a svoje kvality tiež oceníte najlepšie pri ohliadnutí smerom hore alebo pri výjazde späť na vrchol kabínou Olympique.

Svahy v okolie Val d’Isère sa ťahajú ešte o jedno údolie ďalej, až k priesmyku Col de l’Iseran (s 2.764 m n. m. najvyššie položený vyasfaltovaný priesmyk Álp). Určite si pamätáte Tour de France 2019, kedy bola 19. etapa neutralizovaná na tomto vrchole kvôli záplavám na trase do pôvodne plánovaného cieľa v Tignes – práve táto situácia výrazne pomohla Eganovi Bernalovi z Kolumbie vyhrať tento ročník Tour na úkor doterajšieho domáceho lídra Juliana Alaphilippa.

Patrónom oblasti ikona francúzskeho lyžovania Jean-Claude Killy

Celá oblasť (predtým nazývaná Espace Killy – patrónom je ikona francúzskeho lyžovania a miestny rodák Jean-Claude Killy, držiteľ 3 zlatých medailí z olympiády v Grenoble 1968) je tvorená 300 km zjazdoviek všetkých obtiažností s veľkým množstvom moderných kabínových a sedačkových lanoviek. Snowboardistom sú tu k dispozícii 3 vzorne upravované freestylové areály (halfpipes, big airs, jibs, rails, spines, tables, boarder cross...). Komu ale vyššie zmienené terény nestačia, nájde tu dostatok svahov, ktoré ponúkajú neobmedzené možnosti jazdy mimo zjazdovky v prašane.

Mekka moderných adrenalínových športov

Tignes bolo od 80. rokov do roku 2000 častým usporiadateľom Svetových pohárov v lyžovaní mužov i žien, dnes je ovšem preslávené skôr ako Mekka moderných adrenalínových športov.  

Okrem skvelých podmienok pre freeride sú tu i 2 veľké snowparky a U-rampa. Tignes je teda i v ohľade freestylovom absolútne top stredisko nielen v rámci Francúzska. V minulosti bolo častým dejiskom hier adrenalínových športov X-games Europe a každoročne tiež miestom konania prestížnych závodov vo freestylových disciplínach v half-pipe (napr. SFR Freestyle Tour). 15.–16. 3. 2024 bude dejiskom Svetového pohára vo freeski big air a slopestyle.

Pestrú ponuku strediska doplňujú aktivity ako tu veľmi obľúbené telemarkové lyžovanie, jazdy so psím záprahom po zamrznutom jazere v Tignes, trasy pre bežky a pešiu turistiku, možnosť potápania pod ľadom so skúseným inštruktorom, skijöring, vyhliadkové lety vrtulníkom, paragliding, jazdy na snežnom skútry, výpravy na snežniciach, heliskiing či lezenie po ľade. 3 km dlhú sánkarsku dráhu Pala’Fou preslávil štyridsaťmetrový tunel v časti Le Lac. Vyskúšajte i snowtubing čiže jazdu rýchlosťou 45 km/h na nafúknutej duši v miestnej časti Val Claret. Milovníkov adrenalínovej zábavy poteší i Bun J Ride – skok na lane z mostíka po rozjazde na lyžiach.

Après-ski ponuku kompletujú bowling, squash, fitness centrum, telocvičňa, stolný tenis, a v neposlednej rade tiež široký výber barov a reštaurácií. V Tignes Le Lac je návštevníkom k dispozícii veľké konferenčné a športové centrum Tignespace.

Rastúce ceny zájazdov reflektujú záujem o vysoko položené strediská

Reflexiou celoeurópskeho záujmu o vysoko položené strediská sú bohužiaľ stále rastúce ceny zájazdov. V Tignes však plne zodpovedajú kvalite tejto lyžiarskej oblasti i ponúkaným službám počas celej zimnej sezóny.

Inou stranou rovnakej mince je i väčší počet návštevníkov v najpreferovanejších termínoch zimy.

Niektoré staršie rezidencie sa prezentujú tak trocha nevzhľadnou „panelákovou“ architektúrou, a i po renovácii interiérov ponúkajú stále málo priestranné apartmány, ovšem za tie najlepšie ceny.

Pro mnohých nepríjemný je i zákaz parkovania automobilov pri rezidenciách, a s tým súvisejúce finančne náročnejšie parkovanie na centrálnych parkoviskách i v garážach.

Typy skipasov:

Tignes - Val d´Isere:

platí pre oblasť Tignes a Val d'Isere; so 6dňovým skipasom voľný vstup do bazéna vodného centra Lagon v Tignes

Miestne vzdialenosti:

Tignes Le Lac:

Tignes Val Claret: 2 km
Tignes 1800 (Les Boisses): 4,5 km
Val d‘Isere: 13 km
Bourg Saint Maurice: 30 km
Les Arcs: 43 km
La Plagne: 57 km
Val Thorens: 90 km
diaľnica: 132 km

Miestny skibus:

2 vzájomne prepojené bezplatné skibusové linky Tignes 1800 (Les Boisses) - Tignes Le Lac a Tignes Le Lavachet - Tignes Le Lac - Tignes Val Claret

Doporučené trasy:

Brno, Praha, Plzeň, Rozvadov, Nürnberg, Heilbronn, Karlsruhe, Freiburg, Basel

Bratislava, Wien, Salzburg, München, smer Lindau, Bregenz, Sankt Gallen, Zürich

a ďalej

Bern, Lausanne, Geneve, diaľničný výjazd Annecy Sud, Albertville, Moutiers, Bourg St. Maurice, Tignes

Zájazdy a ubytovanie

Zľavy a príplatky vrámci skipasu

november 2023
25. 11. 2023 – 2. 12. 2023
plošná platnosť Ubytovanie platnosť dospelý junior ? senior A ? senior B ? bimbo ?
Tignes - Val d´Isere 7 nocí 6 dní v cene -43 -43 -277 -277
Tignes - Val d´Isere 7 nocí 7 dní 45 -4 -4 -277 -277
Nelyžiar (Tignes - Val Claret) 7 nocí - -277 -277 -277 -277 -277
december 2023
25. 11. 2023 – 2. 12. 2023
plošná platnosť Ubytovanie platnosť dospelý junior ? senior A ? senior B ? bimbo ?
Tignes - Val d´Isere 7 nocí 6 dní v cene -43 -43 -277 -277
Tignes - Val d´Isere 7 nocí 7 dní 45 -4 -4 -277 -277
Nelyžiar (Tignes - Val Claret) 7 nocí - -277 -277 -277 -277 -277
2. 12. 2023 – 9. 12. 2023
plošná platnosť Ubytovanie platnosť dospelý junior ? senior A ? senior B ? bimbo ?
Tignes - Val d´Isere 7 nocí 6 dní v cene -43 -43 -277 -277
Tignes - Val d´Isere 7 nocí 7 dní 45 -4 -4 -277 -277
Nelyžiar (Tignes - Val Claret) 7 nocí - -277 -277 -277 -277 -277
9. 12. 2023 – 16. 12. 2023
plošná platnosť Ubytovanie platnosť dospelý junior ? senior A ? senior B ? bimbo ?
Tignes - Val d´Isere 7 nocí 6 dní v cene -43 -43 -277 -277
Tignes - Val d´Isere 7 nocí 7 dní 45 -4 -4 -277 -277
Nelyžiar (Tignes - Val Claret) 7 nocí - -277 -277 -277 -277 -277
16. 12. 2023 – 23. 12. 2023
plošná platnosť Ubytovanie platnosť dospelý junior ? senior A ? senior B ? bimbo ?
Tignes - Val d´Isere 7 nocí 6 dní v cene -49 -49 -321 -321
Tignes - Val d´Isere 7 nocí 7 dní 53 -2 -2 -321 -321
Nelyžiar (Tignes - Val Claret) 7 nocí - -321 -321 -321 -321 -321
23. 12. 2023 – 6. 1. 2024
plošná platnosť Ubytovanie platnosť dospelý junior ? senior A ? senior B ? bimbo ?
Tignes - Val d´Isere 7 nocí 6 dní v cene -66 -66 -436 -436
Tignes - Val d´Isere 7 nocí 7 dní 72 -4 -4 -436 -436
Nelyžiar (Tignes - Val Claret) 7 nocí - -436 -436 -436 -436 -436
január 2024
23. 12. 2023 – 6. 1. 2024
plošná platnosť Ubytovanie platnosť dospelý junior ? senior A ? senior B ? bimbo ?
Tignes - Val d´Isere 7 nocí 6 dní v cene -66 -66 -436 -436
Tignes - Val d´Isere 7 nocí 7 dní 72 -4 -4 -436 -436
Nelyžiar (Tignes - Val Claret) 7 nocí - -436 -436 -436 -436 -436
6. 1. 2024 – 13. 1. 2024
plošná platnosť Ubytovanie platnosť dospelý junior ? senior A ? senior B ? bimbo ?
Tignes - Val d´Isere 7 nocí 6 dní v cene -49 -49 -321 -321
Tignes - Val d´Isere 7 nocí 7 dní 53 -2 -2 -321 -321
Nelyžiar (Tignes - Val Claret) 7 nocí - -321 -321 -321 -321 -321
13. 1. 2024 – 20. 1. 2024
plošná platnosť Ubytovanie platnosť dospelý junior ? senior A ? senior B ? bimbo ?
Tignes - Val d´Isere 7 nocí 6 dní v cene -49 -49 -321 -321
Tignes - Val d´Isere 7 nocí 7 dní 53 -2 -2 -321 -321
Nelyžiar (Tignes - Val Claret) 7 nocí - -321 -321 -321 -321 -321
20. 1. 2024 – 27. 1. 2024
plošná platnosť Ubytovanie platnosť dospelý junior ? senior A ? senior B ? bimbo ?
Tignes - Val d´Isere 7 nocí 6 dní v cene -49 -49 -321 -321
Tignes - Val d´Isere 7 nocí 7 dní 53 -2 -2 -321 -321
Nelyžiar (Tignes - Val Claret) 7 nocí - -321 -321 -321 -321 -321
27. 1. 2024 – 3. 2. 2024
plošná platnosť Ubytovanie platnosť dospelý junior ? senior A ? senior B ? bimbo ?
Tignes - Val d´Isere 7 nocí 6 dní v cene -62 -62 -413 -413
Tignes - Val d´Isere 7 nocí 7 dní 68 -4 -4 -413 -413
Nelyžiar (Tignes - Val Claret) 7 nocí - -413 -413 -413 -413 -413
február 2024
27. 1. 2024 – 3. 2. 2024
plošná platnosť Ubytovanie platnosť dospelý junior ? senior A ? senior B ? bimbo ?
Tignes - Val d´Isere 7 nocí 6 dní v cene -62 -62 -413 -413
Tignes - Val d´Isere 7 nocí 7 dní 68 -4 -4 -413 -413
Nelyžiar (Tignes - Val Claret) 7 nocí - -413 -413 -413 -413 -413
3. 2. 2024 – 10. 2. 2024
plošná platnosť Ubytovanie platnosť dospelý junior ? senior A ? senior B ? bimbo ?
Tignes - Val d´Isere 7 nocí 6 dní v cene -62 -62 -413 -413
Tignes - Val d´Isere 7 nocí 7 dní 68 -4 -4 -413 -413
Nelyžiar (Tignes - Val Claret) 7 nocí - -413 -413 -413 -413 -413
10. 2. 2024 – 17. 2. 2024
plošná platnosť Ubytovanie platnosť dospelý junior ? senior A ? senior B ? bimbo ?
Tignes - Val d´Isere 7 nocí 6 dní v cene -57 -57 -389 -389
Tignes - Val d´Isere 7 nocí 7 dní 66 -2 -2 -389 -389
Nelyžiar (Tignes - Val Claret) 7 nocí - -389 -389 -389 -389 -389
17. 2. 2024 – 24. 2. 2024
plošná platnosť Ubytovanie platnosť dospelý junior ? senior A ? senior B ? bimbo ?
Tignes - Val d´Isere 7 nocí 6 dní v cene -66 -66 -436 -436
Tignes - Val d´Isere 7 nocí 7 dní 72 -4 -4 -436 -436
Nelyžiar (Tignes - Val Claret) 7 nocí - -436 -436 -436 -436 -436
24. 2. 2024 – 2. 3. 2024
plošná platnosť Ubytovanie platnosť dospelý junior ? senior A ? senior B ? bimbo ?
Tignes - Val d´Isere 7 nocí 6 dní v cene -66 -66 -436 -436
Tignes - Val d´Isere 7 nocí 7 dní 72 -4 -4 -436 -436
Nelyžiar (Tignes - Val Claret) 7 nocí - -436 -436 -436 -436 -436
marec 2024
24. 2. 2024 – 2. 3. 2024
plošná platnosť Ubytovanie platnosť dospelý junior ? senior A ? senior B ? bimbo ?
Tignes - Val d´Isere 7 nocí 6 dní v cene -66 -66 -436 -436
Tignes - Val d´Isere 7 nocí 7 dní 72 -4 -4 -436 -436
Nelyžiar (Tignes - Val Claret) 7 nocí - -436 -436 -436 -436 -436
2. 3. 2024 – 9. 3. 2024
plošná platnosť Ubytovanie platnosť dospelý junior ? senior A ? senior B ? bimbo ?
Tignes - Val d´Isere 7 nocí 6 dní v cene -57 -57 -389 -389
Tignes - Val d´Isere 7 nocí 7 dní 66 -2 -2 -389 -389
Nelyžiar (Tignes - Val Claret) 7 nocí - -389 -389 -389 -389 -389
9. 3. 2024 – 16. 3. 2024
plošná platnosť Ubytovanie platnosť dospelý junior ? senior A ? senior B ? bimbo ?
Tignes - Val d´Isere 7 nocí 6 dní v cene -62 -62 -413 -413
Tignes - Val d´Isere 7 nocí 7 dní 68 -4 -4 -413 -413
Nelyžiar (Tignes - Val Claret) 7 nocí - -413 -413 -413 -413 -413
16. 3. 2024 – 23. 3. 2024
plošná platnosť Ubytovanie platnosť dospelý junior ? senior A ? senior B ? bimbo ?
Tignes - Val d´Isere 7 nocí 6 dní v cene -49 -49 -321 -321
Tignes - Val d´Isere 7 nocí 7 dní 53 -2 -2 -321 -321
Nelyžiar (Tignes - Val Claret) 7 nocí - -321 -321 -321 -321 -321
23. 3. 2024 – 30. 3. 2024
plošná platnosť Ubytovanie platnosť dospelý junior ? senior A ? senior B ? bimbo ?
Tignes - Val d´Isere 7 nocí 6 dní v cene -62 -62 -413 -413
Tignes - Val d´Isere 7 nocí 7 dní 68 -4 -4 -413 -413
Nelyžiar (Tignes - Val Claret) 7 nocí - -413 -413 -413 -413 -413
30. 3. 2024 – 6. 4. 2024
plošná platnosť Ubytovanie platnosť dospelý junior ? senior A ? senior B ? bimbo ?
Tignes - Val d´Isere 7 nocí 6 dní v cene -62 -62 -413 -413
Tignes - Val d´Isere 7 nocí 7 dní 68 -4 -4 -413 -413
Nelyžiar (Tignes - Val Claret) 7 nocí - -413 -413 -413 -413 -413
apríl 2024
30. 3. 2024 – 6. 4. 2024
plošná platnosť Ubytovanie platnosť dospelý junior ? senior A ? senior B ? bimbo ?
Tignes - Val d´Isere 7 nocí 6 dní v cene -62 -62 -413 -413
Tignes - Val d´Isere 7 nocí 7 dní 68 -4 -4 -413 -413
Nelyžiar (Tignes - Val Claret) 7 nocí - -413 -413 -413 -413 -413
6. 4. 2024 – 13. 4. 2024
plošná platnosť Ubytovanie platnosť dospelý junior ? senior A ? senior B ? bimbo ?
Tignes - Val d´Isere 7 nocí 6 dní v cene -62 -62 -413 -413
Tignes - Val d´Isere 7 nocí 7 dní 68 -4 -4 -413 -413
Nelyžiar (Tignes - Val Claret) 7 nocí - -413 -413 -413 -413 -413
Kategória bimbo: deti vo veku do 4 rokov
Kategória junior: deti vo veku od 5 do 13 rokov
Kategória senior A: osoby vo veku od 65 do 74 rokov
Kategória senior B: osoby vo veku od 75 rokov

poznámka: zľava pre katogórie bimbo a senior B platí pri čerpaní skipasu ľubovoľnej plošnej platnosti aj dĺžky platnosti
čerpanie každej zľavy kategórie bimbo je podmienené sprievodom práve jednej dospelej osoby s rovnakým skipasom,rovnakou dĺžkou a termínom platnosti
zľavy a príplatky v rámci skipasov sa vzájomne nesčítajú, vždy sú vtiahnuté k základným cenám pre dospelého v rámci ďalej nasledujúcich cenníkov jednotlivých ubytovacích kapacít

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?