NEV-DAMA a.s.

V tejto chvíli pre Vás zájazdy pripravujeme.

Zadajte Váš e-mail a dostanete upozornenie ihneď po spustení do predaja.

prepravné zariadenie: 29

 • 21×

Zjazdové trate: 42,9 km

 • 21,7 km
 • 16,7 km
 • 4,5 km

bežecké trate: 100 km

Snowpark:

Nadmorská výška:

630 - 1800 m n. m.

Lyžovanie v Berchtesgadene Lyžovanie v Berchtesgadene 

 • malebná oblasť v cípe nemeckého územia na samej hranici s Rakúskom
 • stredisko s veľmi pohodlným dojazdom z dialnice od Salzburgu
 • vynikajúca infraštruktúra, všadeprítomná príslovečná nemecká dokonalosť
 • kvalitné umelé zasnežovanie eliminujúce chýbajúce metre nadmorskej výšky
 • skiareály s pokľudným rodinným charakterom a dobre upravovanými zjazdovkami
 • pohostinnosť a vynikajúca lokálna kuchyňa
 • jediný skipas na 6 areálov so súhrnnými 43 kilometrami zjazdoviek
 • neprepojené a relatívne malé, aj keď od seba nijak výrazne vzdialené skiareály

Berchtesgaden – niekoľko skiareálov rodinného charakteru v Bavorských Alpách

Oblasť Berchtesgaden v Bavorských Alpách pozostáva z niekoľkých skiareálov prevažne rodinného charakteru, ktoré sú vďaka svojim nenáročným zjazdovkám, detským parkom, cvičným vlekom a nízkym cenám ideálne pre rodiny s deťmi (napr. Rossfeld, Obersalzberg, Hochschwarzeck s obľúbenou sánkarskou dráhou). Berchtesgaden je však vhodným cieľom tiež pre milovníkov freeridu (najvyššie položené stredisko Jenner) a náročnejších lyžiarov (Götschen - Bischofswiesen s dlhým zjazdom do údolia, Obersalzberg so svahom s homologáciou FIS). Na necelých 43 km zjazdoviek a 100 km bežeckých tratí si na svoje skrátka príde každý. Po lyžovaní odporúčame odpočinok v termálnych kúpeľoch Watzmann Therme, sánkovanie alebo vychádzku na snežniciach.

Malebná oblasť v juhovýchodnom cípe nemeckého územia

Malebná oblasť v okolí historického mestečka Berchtesgaden sa nachádza v juhovýchodnom cípe nemeckého územia na samej hranici s Rakúskom. Ide o prekrásne prostredie Chiemgauerských Álp s treťou najvyššou horou Nemecka Watzmann (2 713 m n. m.). Z tunajších prírodných top atrakcií vymenujme ľadovcové jazero Königssee (so 190 metrami je tretím najhlbším jazerom v Nemecku) a Berchtesgadenský národný park.

S jediným skipasom možnosť navštíviť celkom 6 rodinných areálov

S jediným skipasom máte v okolí Berchtesgadenu možnosť navštíviť celkom 6 skiareálov. Ide o areály poväčšinou s pokľudným rodinným charakterom a zjazdovkami upravovanými s príslovečnou nemeckou dôkladnosťou.

Prevažujú nenáročné zjazdovky, detské parky a cvičné vleky, panuje nadmieru priateľská cenová politika vychádzajúca v ústrety rodinným požiadavkám.

Ide teda o naozaj ideálnu dovolenku rodičov s deťmi, naviac pri nákupe cez našu CK majú deti do nedovŕšených 13 rokov počas celej sezóny skipas zadarmo.

Jenner – najvyššie položený skiareál oblasti

Jenner je najvyššie položeným skiareálom oblasti – vyčnieva nad jazerom Königssee až do výšky 1 800 m n. m., s bohatými možnosťami pre freeride a skialpinizmus. Jenner je aktuálne po rozsiahlej modernizácii, chváli sa novou 10miestnou kabínkovou lanovkou s modernou reštauráciou a skidepotom v dolnej stanici. Od zimnej sezóny 2019 / 2020 je v prevádzke i druhý úsek lanovky Jennerbahn až po vrcholovú stanicu, čím došlo k opätovnému sprístupneniu hornej časti skiareálu.

Naviac tu nájdeme i dve nové 6sedačkové lanovky Jennerwiesenbahn a Mitterkaser. Vskutku nezabudnuteľný je 7 km dlhý zjazd od hornej stanice Jennerbahn až do údolia. Pri dolnej stanici kabínovej lanovky Jennerbahn vznikol nový detský park Jennerkids Kinderpark s pojazdným kobercom, cvičnými vlekmi, snowtubingom a detským slalomom medzi rozprávkovými príšerkami – vstup je zadarmo!

Pre staršie deti od medzistanice tej istej lanovky po „modrej“ vedie závodná trasa Jennerkids Junior.

Menšie rodinné strediská ponúkajúce pre každého niečo

Rossfeld je možné definovať ako ideálne rodinné stredisko s prehľadnými zjazdovkami, atraktívnym 6 km dlhým zjazdom do údolia a obľúbenou skicrossovou a snowboardcrossovou dráhou. Ponúka tiež famózny panoramatický výhľad na Watzmann a Berchtesgadenské Alpy, ale i na rakúsky Dachstein a pohorie Tennengebirge.

Obľúbené rodinné stredisko Hallein Dürrnberg - Zinkenlifte leží už na území rakúskeho Salzburska pri kúpeľnom mestečku Bad Dürrnberg. Tunajší detský skipark Zinki-Kinderskiland je perfektným miestom pre nácvik prvých lyžiarskych oblúkov i vystrájania pri snowtubingu.

Kľudný rodinný areál na Hochschwarzecku ponúka výhradne ľahké až stredne ťažké zjazdovky s celkovou dĺžkou 4,2 km. Lákadlom pre celú rodinu je miestna 2,3 km dlhá upravovaná sánkarska dráha.

Ďalší rodinný areál Obersalzberg s prevažne jednoduchými zjazdovkami je síce nižšie položený, je však vybavený výkonným systémom umelého zasnežovania.

8,7 km rôzne obtiažnych zjazdoviek rodinného areálu Götschen - Bischofswiesen je rozprestrených nad mestečkom Bischofswiesen a ponúka atraktívnu možnosť dlhého zjazdu až do údolia.

Neobyčajne pestré možnosti polyžiarskeho vyžitia

V oblasti však nájdete tiež značne pestré možnosti polyžiarskeho vyžitia, napr. romantické vychádzky na snežniciach a sánkovanie, ale i nočné lyžovanie v stredu (Rossfeld) a v piatok (Götschen).

Široká je i sieť perfektne udržiavaných bežeckých stôp s celkovou dĺžkou 100 km.

Zmieňme i možnosť príjemnej relaxácie v termálnych kúpeľoch Watzmann Therme v Berchtesgadene – ide o kúpele s bazénmi, detskými bazénikmi s hŕbou vodných atrakcií, masážami, saunou a soláriom. Poteší zľava 10 % na vstupné s kartou hosťa (Gästekarte).

V Königssee môžete navštíviť tunajšiu slávnu umelú sánkarsku a bobovú dráhu a pozorovať tu závody a tréningy sánkarov, bobistov a skeletonistov.

Zvedavcov a záujemcov o históriu dodnes láka Hitlerov Kehlsteinhaus (tzv. „Orlie hniezdo“ venované vodcovi Martinovi Bormannovi k päťdesiatym narodeninám) na hore Kehlstein nad mestom, poskytujúce zároveň fantastický rozhľad, keď Hitlerova súkromná rezidencia Berghof v Obersalzbergu bola úmyselne zničená už v roku 1953.

Nutnosť prejazdu medzi niekoľkými menšími rezortami

Pre plnohodnotné využitie celoplošného skipasu je nutný prejazd medzi niekoľkými menšími skiareálmi, avšak bez prehnane dlhých dojazdových vzdialeností. Určitým handicapom je i nižšia nadmorská výška niektorých stredísk.

Rossfeld a Bischofswiesen síce disponujú možnosťou dlhého zjazdu až do údolia, avšak bez lanovky, teda s nutnosťou návratu autobusom.

Typy skipasov:

Skipas Berchtesgadener Land

platí pre celkom 6 stredisiek a niekoľko samostatných vlekov (napr. Treff Aktiv, Kollerlift, Wildmooslift); štandardná platnosť 3 alebo 6 dní (v balíčku od CK rôzne dĺžky platnosti); v cene 1x denne výjazd do sedla Rossfeld bez nutnosti hradiť mýto

Skipasy pre jednotlivé strediská: platnosť max. 1 deň

Miestne vzdialenosti:

Berchtesgaden:Obersalzberg – 4,2 kmSchönau am Königsee / lanovka Jennerbahn – 5,7 kmBischofswiesen / lanovka Götschenkopfbahn – 8,2 kmRamsau bei Berchtesgaden – 12 kmBad Dürnberg – 12 kmHochschwarzeck – 12 kmRossfeld – 16 kmGolling an der Salzach - 27 km

Miestny skibus:

regionálny linkový autobus (RVO) zadarmo s kartou ubytovaného hosťa (Gästekarte)

Doporučené trasy:

Plzeň, Rozvadov, Regensburg, München,
 
České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz
 
Brno, Mikulov, St. Pölten, Linz
 
Bratislava, Wien, Linz
 
a ďalej
 
Salzburg, diaľničný výjazd Grödig/Salzburg Süd, Berchtesgaden, Bischofswiesen alebo Schönau am Königsee,,

alebo

, Salzburg, diaľničný výjazd Wals, Bad Reichenhall, Ramsau bei Berchtesgaden

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?