NEV-DAMA a.s.

V tejto chvíli pre Vás zájazdy pripravujeme.

Zadajte Váš e-mail a dostanete upozornenie ihneď po spustení do predaja.

Popis oblasti

Korutánsko – krajina snehu, slnka a jazier


Korutánsko (nemecky Kärnten) je spolková krajina na juhu Rakúska, hraničiaca s Talianskom a Slovinskom na juhu Karnskými Alpami a Karavankami, od Salzburska je na severe oddelená Vysokými Taurami. Na východe susedí so Štajerskom a na západe s Východným Tirolskom. Najväčšou riekou je Dráva, nachádza sa tu celý rad veľkých jazier obľúbených hlavne pre letnú turistiku, ako sú Wörther See, Millstätter See, Ossiacher See a Faaker See. Hlavným mestom krajiny je Klagenfurt; ďalším významným mestom je Villach vychýrený svojimi kúpeľmi.


Väčšinu obyvateľov tvorí samozrejme nemecky hovoriaca skupina s jedinečným a jednoducho rozpoznateľným dialektom, no, čo je pre Rakúsko netypické, je možné sa tu dohovoriť i slovanským jazykom, žije tu totiž slovinská menšina zahŕňajúca asi 25 000-40 000 osôb, sústredená na juhovýchode Korutánska.


712 kilometrov perfektných zjazdoviek


Vďaka strategickej geografickej polohe v alpsko-jadranskom regióne sú tunajšie zimy vyhlásené miernou klímou a veľkým množstvom slnečných dní bez mráčika a napriek tomu množstvom snehu, čím sa viac približujú Taliansku, ako zvyšku Rakúska. Na nekonečných korutánskych zjazdovkách si prídu na svoje naozaj všetci, v celkom dvadsiatichôsmich korutánskych strediskách je totiž celkom 712 km tradične perfektne udržiavaných zjazdoviek s 225 prepravnými zariadeniami. Lyžiari, carveri, freerideri, snowboardisti, profesionáli, začiatočníci i rodiny tu nachádzajú razantné zjazdy splňajúce prísne kritériá Svetového pohára, ale aj pohodlné svahy pre začiatočníkov alebo funparky.


Mölltal – lyžovanie v kráľovstve večného snehu


Medzi miestnymi strediskami nechýba ani ľadovec, a to Mölltalský. Na Mölltale sa lyžuje až do začiatku mája v nadmorskej výške od 2.100 do 3.122 metrov. Do lyžiarskej oblasti vás z dolnej stanice lanovky vo výške 1.200 metrov vyvezie len za 8 minút lanovka Gletscher Express. Odtiaľ vedie kabínka Eisseebahn až k hornej stanici, kde stojí vychýrený „sklenený palác", horská reštaurácia Eissee.


Svetovo vychýrené kúpele Bad Kleinkirchheim


Bad Kleinkirchheim je pre zmenu známy okrem skvelého lyžovania vďaka miestnym vyhláseným termálnym kúpeľom. V stredisku je celkom 103 km značených a upravených zjazdoviek, 24 moderných lanoviek a vlekov a viac ako 800 snehových diel, ktoré pokrývajú takmer kompletne plochu na lyžovanie. Väčšina tunajších zjazdoviek je strednej náročnosti, ale pozor, v niektorých miestach narazíte na sklon až 70 %. Ten, kto sleduje Svetový pohár v lyžovaní, si určite za žiadnu cenu nenechá ujsť jazdu po vychýrenej Franz-Klammer-Abfahrt.


Nassfeld – lyžiarske Eldorádo na hraniciach s Talianskom


Nassfeld leží v najjužnejšom regióne Korutánska blízko talianskych hraníc, kde sú tradične výborné snehové podmienky a slnečné dni i uprostred zimy, je nespochybniteľne jednou z TOP 10 lyžiarskych oblastí Rakúska. Nájdete tu 110 km zjazdoviek a 27 moderných lanoviek a vlekov. Vďaka rozmanitým zjazdovkám je Nassfeld vhodný tak pre športovú, ako aj pre rodinnú dovolenku, ktorú deťom určite spríjemní miestny detský klub BOBO. Snowboardisti si pochvaľujú jedinečný Fun Park Gartnerkofel.


Rodinné strediská Katschberg, Ankogel, Heiligenblut, Sportberg Goldeck či Petzen


Týmto trom veličinám korutánskeho lyžovania však značne dýchajú na chrbát ďalšie rezorty, z ktorých mnohé nie sú neznáme ani českým a slovenským návštevníkom. Rodiny s deťmi ocenia priateľské a kompaktné stredisko Katschberg ležiace priamo nad diaľnicou zo Salzburgu. Menej nároční kvitujú cenovú ústretovosť menších skiareálov, ako sú Ankogel, Sportberg Goldeck či Petzen. O niečo „zapadnutejší“ Heiligenblut sa Vám zasa odmení tými najkrajšími alpskými panorámami na čele s kráľom rakúskych hôr, Grossglocknerom.

Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?