NEV-DAMA a.s.

Popis oblasti

Oberösterreich (Horné Rakúsko) – najbližšia alpská kvalita


Horné Rakúsko je spolu s Dolným Rakúskom (Niederösterreich) jedinou spolkovou krajinou, s ktorou Česká Republika bezprostredne susedí. Vynikajúci skiareál Hochficht, ktorý si svojou úrovňou nezadá s alpskými, nájdeme tesne za hranicami na rakúskej strane Šumavy.Len o niečo cez 100 kilometrov cesty naviac potom lyžiarov delí od vysoko kvalitných skiareálov v najseverejneších výbežkoch Álp, v oblasti Soľnej komory pod masívom Dachsteinu a v oblasti Pyhrn-Priel v pohorí Totes Gebirge, teda v južnej časti Horného Rakúska.


Lyžiarske oblasti v Hornom Rakúsku sú tajným tipom pre fanúšikov zimných športov, synonymom pre rodinnú dovolenku a najmä sú nám rýchlo a jednoducho dostupné. Niektoré tunajšie zjazdovky sú dokonca preverené organizovaním Svetového pohára.


Dachstein West – rodinný lyžiarsky ostrov v srdci Rakúska


Lyžiarsky areál Dachstein West, teda centrálna „hojdačka“ Gosau – Russbach – Annaberg so 78 kilometrami prepojených zjazdoviek, leží v srdci Rakúska obklopený niekoľkými menšími strediskami, s ktorými ho spája spoločný skipas platný na celkom 175 kilometroch zjazdoviek v nadmorských výškach 780 až 2.100 m a rovnako celý rad skibusových liniek. Prázdninový ostrov v horách neponúka len nádherné panorámy, ale vyznačuje sa aj širokou ponukou zjazdoviek pre celú rodinu, pre začiatočníkov aj skúsených lyžiarov. S pomocou najmodernejších prepravných zariadení sa rýchlo ocitnete vo svete hôr a čoskoro už vykrúžite prvé oblúčiky po bezchybne upravenom snehu.


Za zvláštnu zmienku stojí Freesports Arena Krippenstein – doslova raj jazdy vo voľnom teréne. Platí tu rovnaký skipas, ako v oblasti Dachstein West, lyžovanie tu však nieje zamerané na začiatočníkov a rodiny – hlavnou devíziou Freesports Areny Krippenstein sú totiž záplavy prašanu, ktoré neodolateľne vábia freeriderov k pokoreniu panenských svahov. Najdlhší zjazd Horného Rakúska s dĺžkou 11 km a výškovým rozdielom 1 500 m vedie z Krippensteinu cez Gjaid Alm a horskú dedinu Krippenbrunn do Obertraunu pri Hallstattskom jazere a je jedným z najzaujímavejších v Rakúsku. Varianty Schönberg, Angeralm, Imisl a Eisgrube potom nadchnú freeriderov s lyžami, a aj so snowboardami. Rozsiahla pláň vo výške 2 100 m stojí za výlet tiež milovníkom krásnych túr.


Hinterstoder / Wurzeralm – od zjazdoviek svetového pohára až po eldorádo začiatočníkov


Kto by sa nechcel naučiť lyžovať tam, kde sa učili pretekaŤ také veľké hviezdy, ako majster sveta Hannes Trinkl, tunajší rodák? V Hinterstoderi v turistickom regióne Pyhrn-Priel sa takéto sny stávajú skutočnosťou. Zatiaľ čo tí skúsenejší si tu môžu vyskúšať razantnú zjazdovku Svetového pohára, menší sa vďaka rozmanitej lyžiarskej zábave zabavia na rôznych rodinných zjazdovkách, a tiež v detskom Sunny Kids Parku.


Do lyžiarskej oblasti so zaručeným snehom na náhornej plošine Wurzeralm sa dostanete úplne pohodlne jedinou pozemnou lanovkou v Hornom Rakúsku. Lyžiarska dovolenka vysoko nad mestečkom Spital am Pyhrn sa nesie v znamení bezchybne upravených zjazdoviek, útulných horských chát a atraktívnej ponuky pre rodiny. Deti sa tu vyšantia v Sunny Kids Park, zatiaľ čo rodičia môžu slobodne jazdiť na 20 kilometroch tunajších zjazdoviek.


Hochficht – iná šumavská liga


Hochficht je najväčším rakúskym skiareálom mimo Alpy. Je položený v nadmorskej výške 930 až 1 338 m na rakúskej strane Šumavy neďaleko Lipna len kúsok od našich hraníc v tzv. Trojmedzí Južných Čiech, Horného Rakúska a Bavorska. Zimné radovánky rozmerov neporovnateľných s tými na strane českej si tu môžete dopriať na lyžiarskej „húpačke“ medzi troma vrcholmi – Hochficht (Smrčina), Reischlberg (Hraničník) a Zwieselberg. Celkovo ide o skiareál zameraný predovšetkým na potreby rodín s deťmi a začiatočníkov. Im je perfektne prispôsobená infraštruktúra, obsiahla ponuka služieb a napríklad i špeciálne zvýhodnené tarify pre rodiny s deťmi. K dispozícii je 20 km kvalitne upravovaných zjazdoviek, kilometer dlhá osvetlená zjazdovka pre večerné lyžovanie, jedna z najmodernejších 10miestnych kabínkových lanoviek v Rakúsku či dva pojazdné „kúzelné“ koberce pre začiatočníkov. 100 % zjazdoviek je umelo zasnežovaných. Za zmienku stoja i trate pre sánkovanie a príjemné horské chaty, väčšinou s česky hovoriacim personálom. Samozrejmosťou je Wi-Fi zadarmo v celom skiareále. Vynikajúce podmienky tu panujú i pre bežecké lyžovanie, bezmála 80 km upravovaných tratí rôznych náročností pre obidve techniky ponúka areál Nordisches Zentrum Böhmerwald.

Lyžiarske strediska

Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?