NEV-DAMA a.s.

Popis oblasti

Oberösterreich (Horné Rakúsko) – najbližšia alpská kvalita

Horné Rakúsko je spolu s Dolným Rakúskom (Niederösterreich) jedinou spolkovou krajinou, s ktorou Česká Republika bezprostredne susedí. Ak opomenieme skiareály na rakúskej strane Šumavy, českým lyžiarom sú k dispozícii v južnej časti Horného Rakúska vysoko kvalitné skiareály v najsevernejších výbežkoch Álp, teda v oblasti Soľnej komory pod masívom Dachsteinu a v oblasti Pyhrn-Priel v pohorí Totes Gebirge. Lyžiarske oblasti v Hornom Rakúsku sú tajným tipom pre fanúšikov zimných športov, synonymom pre rodinnú dovolenku a hlavne sú nám rýchlo a ľahko dostupné. Niektoré tunajšie zjazdovky sú dokonca preverené usporadúvaním svetového pohára.

Dachstein West – rodinný lyžiarsky ostrov v srdci Rakúska

Lyžiarsky areál Dachstein West, teda centrálna „hojdačka“ Gosau – Russbach – Annaberg so 78 kilometrami prepojených zjazdoviek, leží v srdci Rakúska obklopený niekoľkými menšími strediskami, s ktorými ho spája spoločný skipas platný na celkom 175 kilometroch zjazdoviek v nadmorských výškach 780 až 2.100 m a rovnako celý rad skibusových liniek. Prázdninový ostrov v horách neponúka len nádherné panorámy, ale vyznačuje sa aj širokou ponukou zjazdoviek pre celú rodinu, pre začiatočníkov aj skúsených lyžiarov. S pomocou najmodernejších prepravných zariadení sa rýchlo ocitnete vo svete hôr a čoskoro už vykrúžite prvé oblúčiky po bezchybne upravenom snehu.

Freesports Arena Krippenstein – raj jazdy vo voľnom teréne

Platí tu rovnaký skipas ako v oblasti Dachstein West, lyžovanie tu však nie je zamerané na začiatočníkov a rodiny – hlavnou devízou Freesports Arény Krippenstein sú totiž záplavy prašanu, ktorý neodolateľne láka freeriderov k pokorovaniu panenských svahov. Najdlhší zjazd Horného Rakúska s dĺžkou 11 km a výškovým rozdielom 1 500 m vedie z Krippensteinu cez Gjaidalm a horskú dedinu Krippenbrunn do Obertraunu pri Hallstattskom jazere a je jedným z najzaujímavejších v Rakúsku. Varianty Schönberg, Angeralm, Imisl a Eisgrube nadchnú freeriderov tak s lyžami, ako aj so snowboardmi. Rozsiahla pláň vo výške 2 100 m stojí za výlet aj milovníkom krásnych túr.

Hinterstoder / Wurzeralm – od zjazdoviek svetového pohára až po eldorádo začiatočníkov

Kto by sa nechcel naučiť lyžovať tam, kde sa učili pretekaŤ také veľké hviezdy, ako majster sveta Hannes Trinkl, tunajší rodák? V Hinterstoderi v turistickom regióne Pyhrn-Priel sa takéto sny stávajú skutočnosťou. Zatiaľ čo tí skúsenejší si tu môžu vyskúšať razantnú zjazdovku Svetového pohára, menší sa vďaka rozmanitej lyžiarskej zábave zabavia na rôznych rodinných zjazdovkách, a tiež v detskom Sunny Kids Parku.

Do lyžiarskej oblasti so zaručeným snehom na náhornej plošine Wurzeralm sa dostanete úplne pohodlne jedinou pozemnou lanovkou v Hornom Rakúsku. Lyžiarska dovolenka vysoko nad mestečkom Spital am Pyhrn sa nesie v znamení bezchybne upravených zjazdoviek, útulných horských chát a atraktívnej ponuky pre rodiny. Deti sa tu vyšantia v Sunny Kids Park, zatiaľ čo rodičia môžu slobodne jazdiť na 20 kilometroch tunajších zjazdoviek.

Lyžiarske strediska

Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?