NEV-DAMA a.s.

Popis oblasti

Osttirol (Východné Tirolsko) – zimná rozprávka v tieni Grossglockneru

Východné Tirolsko je, ako už názov napovedá, administratívnou súčasťou rakúskej spolkovej krajiny Tirolsko. Prečo ho teda uvádzame samostatne? Osttirol je totiž od roku 1919 tzv. exklávou, keďže ho od väčšiny rakúskeho Tirolska oddeľuje talianske Južné Tirolsko a rakúska spolková krajiny Salzbursko. Toto usporiadanie je výsledkom porážky Rakúska v 1. svetovej vojne, keď sa mierovou zmluvou zo Saint Germain zmocnilo juhu Tirolska Taliansko. Jedná sa o rozprávkovo krásnu krajinu Národného parku Hohe Tauern ukrytú v tieni horských velikánov, ako je Grossglockner a Grossvenediger. Návštevníci uvítajú možnosť využitia rozšíreného skipasu pre celé Východné Tirolsko, ktorý zahŕňa napr. Lienz, St. Jakob in Defereggental, Matrei in Osttirol, Kals am Grossglockner či Sillian, ale aj časť Korutánska vrátane Mölltalského ľadovca.

Lienzer Dolomiten – po zjazdovke Svetového pohára až do metropoly oblasti

Priamo nad hlavným mestom Východného Tirolska Lienzom sa týčia 2 skiareály, Zettersfeld-Hochlienz a Hochstein, ktorého zjazdovky vedú až do mesta a opakovane hostili Svetový pohár v alpskom lyžovaní. Vďaka blízkosti talianskej hranice ide o najslnečnejší región Rakúska s viac ako 2.000 hodinami slnečného svitu ročne. Lyžovanie si tu užije úplne každý, azda najviac rodiny s deťmi a pohodoví lyžiari. Na najmenších návštevníkov tu čaká Bobo´s Children´s Land a adeptov snowboardingu zase poteší Sunsite Park na Zettersfelde.

Matrei / Kals – hojdačka so 110 kilometrami zjazdoviek čakajúca na objavenie

Pred 4 rokmi došlo k prepojeniu susedných skiareálov Matreier Goldried a Kals am Grossglockner, čím bola vytvorená nádherná lyžiarska „hojdačka“ so 110 kilometrami zjazdoviek a stredisko zaznamenalo obrovský kvalitatívny skok nahor. Tunajšie trate, takmer kompletne umelo zasnežované, sú obklopené fascinujúcimi veľhorami. Lyžuje sa až do výšky 2.621 m n. m., kam Vás prepravia pohodlné a rýchle kabínky a sedačky. Veľmi slušné možnosti tu nájdu vyznávači snowboardingu. Naozajstným prekvapením pre gurmánov je reštaurácia Adler Lounge v nadmorskej výške nad 2.500 metrov pod vrcholom hory Cimaross, ktorá ponúka okrem inovatívnej kuchyne aj veľkolepú panorámu 60 alpských trojtisícoviek.

Lyžiarske strediska

Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?