NEV-DAMA a.s.

V tejto chvíli pre Vás zájazdy pripravujeme.

Zadajte Váš e-mail a dostanete upozornenie ihneď po spustení do predaja.

Popis oblasti

Osttirol (Východné Tirolsko) – zimná rozprávka v tieni Grossglockneru


Východné Tirolsko je, ako už názov napovedá, administratívnou súčasťou rakúskej spolkovej krajiny Tirolsko. Prečo ho teda uvádzame samostatne? Osttirol je totiž od roku 1919 tzv. exklávou, keďže ho od väčšiny rakúskeho Tirolska oddeľuje talianske Južné Tirolsko a rakúska spolková krajiny Salzbursko. Toto usporiadanie je výsledkom porážky Rakúska v 1. svetovej vojne, keď sa mierovou zmluvou zo Saint Germain zmocnilo juhu Tirolska Taliansko.


Jedná sa o rozprávkovo krásnu krajinu Národného parku Hohe Tauern ukrytú v tieni horských velikánov, ako je Grossglockner a Grossvenediger. Návštevníci uvítajú možnosť využitia rozšíreného skipasu pre celé Východné Tirolsko, ktorý zahŕňa napr. Lienz, St. Jakob in Defereggental, Matrei in Osttirol, Kals am Grossglockner či Sillian, ale aj časť Korutánska vrátane Mölltalského ľadovca.


Matrei / Kals – húpačka o 40 kilometroch zjazdoviek čakajúca na objavenie


Pred 12 rokmi došlo k prepojeniu susedných skiareálov Matreier Goldried a Kals am Grossglockner, čím bola vytvorená nádherná lyžiarska „hojdačka“ so 40 kilometrami zjazdoviek a stredisko zaznamenalo obrovský kvalitatívny skok nahor. Tunajšie trate, takmer kompletne umelo zasnežované, sú obklopené fascinujúcimi veľhorami. Lyžuje sa až do výšky 2.621 m n. m., kam Vás prepravia pohodlné a rýchle kabínky a sedačky. Veľmi slušné možnosti tu nájdu vyznávači snowboardingu. Naozajstným prekvapením pre gurmánov je reštaurácia Adler Lounge v nadmorskej výške nad 2.500 metrov pod vrcholom hory Cimaross, ktorá ponúka okrem inovatívnej kuchyne aj veľkolepú panorámu 60 alpských trojtisícoviek.


 


St. Jakob im Defereggental / Brunnalm – skiareál nabitý atrakciami


 


 


Rodinný skiareál St. Jakob im Defereggental / Brunnalm se rozkladá v pomerne úctyhodnej nadmorskej výške od 1.400 do 2.525 m a j charakterizovaný prevahou miernych až stredne ťažkých zjazdoviek. Vzdor „len“ 17 km zjazdoviek ide o skiareál doslova nabitý atrakciami. Vymenovať je možné cvičné vleky či lyžiarsku škôlku pre najmenších, veľmi vyhľadávaný funpark, meraný rýchlostný úsek, zjazdovky pre carving či terény pre freeriderov. Vďaka nadmorskej výške i systému umelého zasnežovania pokrývajúceho 95 % skiareálu tu očakávajme veľmi stabilné snehové podmienky. Ďalšiou zaujímavosťou je nový vychádzkový okruh s vyhliadkovou platformou pri jazere Ochsenlacke. Na pomerne „zapadlé“ údolie ponúka Defereggental i bohatú škálu après ski zábavy.


 


 


Sillian / Hochpustertal – idylická oblasť nad riekou Drávou na talianskych hraniciach


 


 


Hochpustertal je pokľudná a idylická oblasť nad riekou Drávou takmer na talianskych hraniciach s „taliansky“ nadpriemerným počtom slnečných dní, ktorej centrom je mestečko Sillian. Najmä rodinám s deťmi je zasľúbený tunajší skiareál s prevahou menej náročných zjazdoviek, ale i s prekvapivo vysokým podielom náročných čiernych výziev pre expertov. Skvelé prírodné snehové podmienky tejto relatívne vysoko položenej oblasti pod vrcholom Thurntaleru s 2.407 m n. m. doplňuje naviac i takmer kompletné pokrytie areálu snežnými delami. Jedna z najdlhších východotirolských zjazdoviek Kammabfahrt prekonáva z vrcholu Thurntaleru do Sillianu v údolí Drávy na 11 km dĺžky prevýšenie 1.300 metrov, a len o málo kratší je ďalší malebný údolný zjazd na opačnú stranu do Ausservillgratenu. Zmieniť musíme i vynikajúci snowboardový funpark Yellowsnow so skokmi, cornerom, railom a funboxom.


 


 


Lienzer Dolomiten – po zjazdovke Svetového pohára až do metropole oblasti


 


 


Priamo nad hlavným mestom Východného Tirolska Lienzom sa týčia 2 skiareáli, Zettersfeld-Hochlienz a Hochstein,ktorého zjazdovky vedú až do mesta a opakovane hostili Svetový pohár v alpskom lyžovaní. Vďaka blízkosti talianskej hranice ide o najslnečnejší región Rakúska s viac než 2.000 hodinami slnečného svitu ročne. Lyžovanie si tu užije úplne každý, ovšem najviac si tu užijú rodiny s deťmi a pohodoví lyžiari. Na najmenších návštevníkov tu čaká Bobo´s Children´s Land a adeptov snowboardingu zasa poteší Sunsite Park na Zettersfelde.


 


 


Obertilliach / Golzentipp – tajný tip pre rodiny a začiatočníkov


 


 


Malé príjemne kompaktné rodinné stredisko na hore Golzentipp nad obcou Obertilliach ležiace v údolí riečky Gail neďaleko talianskych hraníc mnohých prekvapí. Ide doslova o tajný tip pre začiatočníkov, deti a úplne ideálny skirezort pre menej skúsených.


 


 


Obertilliach je známy najmä svojím biatlonovým strediskom pomenovaným po najlepšom závodníkovi všetkých dôb, Ole Einaru Bjørndalenovi, osminásobnom olympíjskom víťazovi, ktorý tu má trvalé bydlisko.


 


 


Na tunajší krásny biatlonový štadión jazdia trénovať mnohé biatlonové reprezentácie vrátane českej.


 


 


Nová 10miestna kabínková lanovka vás vyvezie na vrchol Golzentipp, odkiaľ vedú 2 nádherné, 4 km dlhé zjazdy s prevýšením takmer 820 metrov až do údolia. K pomerne značnej nadmorskej výške pripočítajme i mohutnú prírodnú nádielku, veď niektoré roky tu napadne i 10 metrov snehu. Napriek tomu je skiareál z podstatnej časti zasnežovaný snežnými delami. Mimoriadne populárna je táto destinácia pre lyžiarov – bežcov, vďaka 50 km perfektných stôp v údolí a 10 km vysokohorských, vždy upravovaných pre obidve techniky. Doplňme ešte prekrásne výhľady na protiľahlé hraničné Karnské Alpy, pohostinnosť miestnych obyvateľov a dobre upravované bezpečné zjazdovky ako hlavné atribúty oblasti.

Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?