NEV-DAMA a.s.

Popis oblasti

Salzburgerland (Salzbursko) – neveľký kraj, na jeho spoznanie Vám sotva postačí jeden život


Salzbursko patrí medzi 9 spolkových krajín Rakúska medzi tých pár, ktoré možno právom nazvať svetovými veľmocami alpského lyžovania.
Mená stredísk ako Kaprun, Flachau, Saalbach či Bad Gastein netreba dlho predstavovať nikomu, kto len letmo začul čosi o alpskom lyžovaní - sú dejiskom svetových pohárov, majstrovstiev sveta, rodiskom šampiónov ... Celoplošný skipas Salzburger Super Ski Card platí pre celú spolkovú krajinu Salzburgerland, ale aj pre blízko susediace oblasti vedľajších spolkových krajín.
V regióne Vás očakáva takmer 600 najmodernejších lanoviek a vlekov, 2.300 kilometrov skvele upravených zjazdoviek, nezničená príroda s hlbokými jazerami zrkadliacimi majestátne vrcholky hôr, bohatá história a kultúrne tradície. Nájdete tu mnohé stredoveké hrady, ktoré sú vystavané snáď na každom väčšom kopci, či Mozartov Salzburg ako metropolu regiónu, aká sa v Európe svojou krásou vyrovná máloktorej.

Skicircus – Saalbach / Hinterglemm / Leogang / Fieberbrunn – kolotoč prepojených vrcholov

Oblasť zvaná Skicircus leží len 15 km od Zell am See a tvorí zdanlivo nekonečný lyžiarsky priestor plný nedotknutých svahov s hlbokým snehom a 270 km perfektne upravovaných zjazdoviek.
Začiatočníci aj tí najskúsenejší si tu užijú jazdu dokola v niekoľkých údoliach na pomedzí Salzburska a Tirolska bez opakovania čo len jedinej jazdy na tej istej lanovke. Hoci nedisponuje extrémnou nadmorskou výškou, vďaka perfektnému umelému zasnežovaniu a optimálnej mikroklímy tu nedostatok snehu po celú zimnú sezónu rozhodne nehrozí, skôr naopak.

Priamo nad hlavným mestom Východného Tirolska Lienzom sa týčia 2 skiareály, Zettersfeld-Hochlienz a Hochstein, ktorého zjazdovky vedú až do mesta a opakovane hostí Svetový pohár v alpskom lyžovaní. Vďaka blízkosti talianskej hranice ide o najslnečnejší región Rakúska s viac ako 2.000 hodinami slnečného svitu ročne. Lyžovanie si tu užije úplne každý, azda najviac rodiny s deťmi a pohodoví lyžiari. Na najmenších návštevníkov tu čaká Bobo´s Children´s Land a adeptov snowboardingu zase poteší Sunsite Park na Zettersfelde.

Kaprun / Zell am See – ľadovec adoptovaný Čechmi a Slovákmi

Ak sa dá o niektorom rakúskom ľadovci povedať, že sú tu českí a slovenskí lyžiari ako doma, potom to bezpochyby platí o Kitzsteinhorne nad Kaprunom. Jednodňovým zájazdom "na otočku" už síce odzvonilo, ale našinci na Kaprun rozhodne nezanevreli - kvalita tunajšieho lyžovania zostáva vytrvalo vysoká, ba vďaka neustálym modernizáciám rastie, výhľady na Vysoké Taury sú stále rovnako rozprávkové, návštevníkov regiónu však priťahujú aj atrakcia iného druhu - fascinujúce kúpele Tauernspa v Kaprune, bobová dráha tamtiež, prekrásne historické centrum a promenáda okolo jazera v Zell am See ... Možno tu dokonca voliť aj ubytovacie zariadenia, kde sa dohovoríte českým jazykom.


 

Gasteinertal – termálna relaxácia po báječnom lyžovaní

Svetoznáme kúpele Bad Hofgastein a Bad Gastein si svoju známosť budovali už od prvej polovice 19. storočia. Sú hlavnými magnetmi Gasteinského údolia, nachádzajúceho sa 100 km južne od Salzburgu v oblasti Ski amadé. Luxus, aký si dopriali pruskí a rakúski cisárovia, si tu môžete v radónových prameňoch s teplotou až 46 ° C vyvierajúcich z hĺbky 4.000 metrov okúsiť aj Vy. Kto prepadne sladkému leňošeniu po lyžovaní na dvoch stovkách kilometrov tunajších zjazdoviek (zasahujúcich aj do susedného údolia Großarltal), ten má tendenciu sa sem neustále vracať, preto je dopyt vytrvalo vysoký - napodiv to však súčasne neznamená snobskú drahotu, tunajšia cenová hladina je až prekvapivo prijateľná.


 

Hochkönig – pohoda na 112 kilometroch carvingových diaľníc

Akú destináciu odporučiť v rámci obrieho konzorcia Ski amadé čítajúceho na 760 km zjazdoviek tým, ktorí túžia predovšetkým po pokoji, pohode a nijako extrémne náročnom lyžovanie? Jednoznačne Hochkönig, trochu nezaslúžene sa krčiace v tieni väčších susedov. Ale úprimne povedané, potrebujete ku šťastiu niečo viac, než 112 kilometrov vzájomne prepojených zjazdoviek, navyše vždy perfektne preparovaných? Tri romantické miesta tvoriace jadro oblasti, teda Maria Alm, Dienten a Mühlbach am Hochkönig, doslova stelesňujú rakúsku zimnú idylu. Za zmienku stojí veľká plocha celej oblasti, ktorá iste poteší milovníkov skisafari, ale napríklad aj rad dokonalých detských parkov, vďaka ktorým je Hochkönig doslova definíciou pojmu "rodinné stredisko".


 

Salzburger Sportwelt – snežná planeta Hermanna Maiera

Svetovú slávu zaistil stredisku Flachau miestny rodák Hermann Maier, mnohonásobný olympijský a svetový šampión v zjazdovom lyžovaní. Preteky Svetového pohára sa organizujú na "Herminátor" pokrstenej zjazdovke Hermann Maier Weltcupstrecke vo Flachau, ale aj v Altenmarkt-Zauchensee.

Do oblasti Salzburger Sportwelt patrí skiareálmi "Snow Space Flachau", Wagrain, St.Johann-Alpendorf, Radstadt, Altenmarkt-Zauchensee, Kleinarl, Eben, Filzmoos a Goldegg, to celé je potom zastrešené konzorciom Ski amadé s neuveriteľnými 760 km zjazdoviek. Všetko ľahko dostupné z diaľnice, vybavené najmodernejšími lanovkami, doplnené veľmi pestrou škálou nelyžiarských aktivít.

Obertauern – lyžovánie v stopách Beatles

Toto známe, prestížne a vysoko položené lyžiarske stredisko preslávilo nakrúcanie filmu Help so skupinou Beatles v roku 1965. Nachádza sa v blízkosti mestečka Radstadt v susedstve lyžiarskeho regióne Lungau, zakliesnené v sedle medzi vrcholmi Seekarspitz, Gamsleitenspitz a Gamskarlspitz. Pre tradične bohatú snehovú nádielku oblasť v zimnom období je romantická, ale príznačne, nazývaná "snežná planéta". Dômyselnou a hustou sieťou moderných lanoviek a vlekov obetkaný lyžiarsky areál láka nástupom na lyže hneď za dverami všetkých miestnych hotelov. Preslávený Taurský okruh ("Tauernrunde" ), svojím usporiadaním pripomínajúci taliansku Sella Rondu, je 100 km výborne upravených zjazdových tratí zjazdných bez jediného odopnutie lyží.


 

Wildkogel Arena – excelentná rodinná oblasť v Národnom parku Vysoké Taury

Táto medzi českými a slovenskými lyžiarmi doteraz málo známa oblasť môže byť pre mnohých jedným z najpríjemnejších prekvapení Rakúska, Ide o excelentný rodinný areál ležiaci v prekrásnej prírode Národného parku Vysoké Taury pod štvrtou najvyššou horou Rakúska Großvenediger v regióne Pinzgau. Poskytuje veľmi rôznorodú ponuku 62 km zjazdových tratí (a 18 km ski route k tomu), ktoré sa navyše dajú kombinovať spoločným skipasom s ďalšími 143 km zjazdoviek susedné, ale neprepojené, prevažne tirolské Zillertal Areny, tiahnuce sa "za kopcom" údolím rieky Gerlos. Krásne výhľady, pohostinnosť obyvateľov obcí Neukirchen am Großvenediger a Bramberg am Wildkogel a dobre upravované bezpečné zjazdovky s veľkým podielom miernych až stredných svahov sú hlavnými atribútmi oblasti milovanej predovšetkým vyznávačmi carvingu a snowboardingu, a to nielen v kategórii začiatočníkov, ale aj expertov.


 

Lungau, Werfenweng, Weißsee, Rauris – klenoty v tieni obrov

Neprehliadnite ďalšie veľmi kvalitné strediská zatienené vyššie spomínanými obrami Salzburgerlandu, nezaslúži si to. Všade inde by totiž tieto strediská hrali prvú ligu. Veď napríklad taká oblasť Lungau by so svojimi 150 km zjazdovkami (z ktorých časť na Katschbergu leží už v Korutánsku) bola vo všetkých ostatných spolkových krajinách okrem Tirolska a Vorarlberska suverénne najväčšia! Stredne veľké (či skôr na rakúske pomery menšie) pokojné strediská ako Werfenweng, Weißsee Gletscher Welt alebo Raurisertal perfektne splní Vaše predstavy o ideálnej rakúskej rodinnej dovolenky.

 

Lyžiarske strediska

Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?