Popis oblasti

Steiermark (Štajersko) – zelené srdce Rakúska

Štajersko je druhá najväčšia spolková krajina Rakúska, avšak iba jeho menšiu časť možno nazvať vysokohorskou. Marketingovo sa prezentuje sloganom ‚zelené srdce Rakúska‘, je charakterizovaná hlbokými lesmi, krásnymi riekami, jazerami a údoliami. Takmer všetky pobyty tu sa ponúkajú aj ako atraktívne balíčky s kúpeľmi, wellnessom, bežeckým či zjazdovým lyžovaním alebo s kulinárskymi špecialitami.

Schladming Dachstein – lyžiarska perla Štajerska

Lyžiarska oblasť Schladming Dachstein je súčasťou megaoblasti Ski amadé, ležiacej inak svojou prevažnou väčšinou v Salzbursku. Svetoznámy skiareál Planai bude vo februári 2013 hostiť najlepších zjazdárov planéty na Majstrovstvách sveta. Každoročne sa tu usporadúva i nočný slalom Svetového pohára, s najživšou atmosférou, akú kde možno na zjazdovom lyžovaní zažiť. Už len tieto fakty samotné hovoria jasnou rečou, Schladming ponúka absolútny vrchol toho, čo možno pri lyžovaní v Rakúsku zažiť, dokonca vrátane ľadovca, hoci Dachstein Gletscher je pojmom skôr pre bežkárov, ako pre zjazdárov.

Tauplitz – rodinná dovolenka v oblasti Salzkammergut

Tradičné stredisko v oblasti Soľnej komory (alebo Salzkammergut, možno tu navštíviť aj soľnú baňu z 18. storočia) svojím profilom nahráva najmä začínajúcim lyžiarom a teda rodinám s deťmi, avšak aj náročnejší tu nájdu množstvo ‚hodených rukavíc‘ v podobe náročnejších svahov. Bonbónikom je možnosť pozorovať skoky na lyžiach na mamuťom mostíku v Kulme alebo relaxačné pobyty v kúpeľoch Bad Mitterndorf či Bad Aussee. Mimoriadne kvalitné sú tu podmienky pre vyznávačov bežeckého lyžovania.

Kreischberg – Murau – veľa zábavy na najslnečnejších svahoch Štajerska

Stredisko Kreischberg – Murau, týčiace sa nad zalesneným údolím rieky Mur, síce disponuje len 46 kilometrami zjazdoviek, tie však neustále vylepšuje, doplňuje o moderné prepravné zariadenia, množstvo ďalších atrakcií, ako je napríklad špičkový snowpark s boardercrossovou traťou, snowtubing, detský areál, sánkarská dráha, bežecké stopy alebo meraná rýchlostná pista. Široká infraštruktúra spolu s veľmi prijateľnou cenovou hladinou robí z Kreischbergu takmer ideálny cieľ pre aktívne rodiny.

Lyžiarske strediska

Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?