NEV-DAMA a.s.

V tejto chvíli pre Vás zájazdy pripravujeme.

Zadajte Váš e-mail a dostanete upozornenie ihneď po spustení do predaja.

Popis oblasti

,

Kamnicko-Savinjska Alpy - najvýchodnejšia časť Álp

, ,

Kamnicko-Savinjske Alpy je horstvo na severe Slovinska a menšou časťou tiež na juhu Rakúska. Svojou geologickou stavbou je veľmi podobné neďalekým, západnejším položením, Julským Alpám. Patria do systému Slovinských Álp a rádovo do sústavy Južných vápencových Álp. Najvyššou horou je Grintavec (2.588 m n. m.) na západe masívu. Kamnicko-Savinjske Alpy predstavujú druhé najvyššie horstvo v Slovinsku; na ich území leží tiež najjužnejší bod Rakúska. Východne od Kamnicko-Savinjských Álp sa za údolím rieky Mislinja rozkladá pohorie Pohorje, ktorého masív končí až tesne západne nad Mariborom, druhým najväčším mestom v Slovinsku. Ide o najvýchodnejší výbežok celých Álp.

, ,

 

, ,

Impozantná hora Krvavec ponúka najkvalitnejší skiareál Slovinska

, ,

Pomenovanie severnej časti pohoria Kamnické Alpy pochádza od názvu mesta Kamnik (v slovinčine je názvom pohoria Kamniške Alpe). Savinjske Alpy sú potom južnou časťou pohoria. Stranou hlavného hrebeňa leží skupina Krvavce, kde samotný vrchol Krvavec čnie zo stredu vysoko položenej náhornej planiny, ktorá je sprístupnená sústavou lanoviek a je v zime využívaná ako populárne lyžiarske stredisko. Z uhla pohľadu čisto športového ide o pravdepodobne najlepší slovinský skiareál vôbec.

, ,

 

, ,

30 kilometrov širokých zjazdoviek s výbornými snehovými podmienkami

, ,

Vďaka, na Slovinsko, vysokej nadmorskej výške je 30 kilometrov širokých zjazdoviek Krvavca charakterizovaných naozaj výbornými snehovými podmienkami. Neobvykle rozsiahly je tu však aj systém umelého zasnežovania. Preto je tu 150 lyžiarskych dní v roku skôr pravidlom ako výnimkou. Ojedinele vyvážený je na Krvavci pomer zjazdoviek čo sa týka ich náročnosti, kde až nečakane dlhé "čierne" nájdete takmer pri každej lanovke, pestrý je výber prevažujúceho "červeného" terénu a je tu aj niekoľko zaujímavých "modrých" začiatočníckych svahov. Doplňme spravidla tu panujúce slnečné počasie a polohu poskytujúcu ďaleké rozhľady od Ľubľany až k Jadranskému moru a naskytne sa nám obrázok vskutku pohodovej lyžiarskej dovolenky.

, ,

 

, ,

Možnosť využitia nového celoplošného skipasu

, ,

Zaujímavou alternatívou pre tých, ktorí na zimnej dovolenke radi spoznávajú nové miesta, je nový celoplošný skipas Slovenian Alps obsahujúci 135 km zjazdoviek a 64 lanoviek v rámci 6 skiareálov v 3 štátoch - okrem Krvavca je najatraktívnejší tradičný usporiadateľ Svetového pohára Kranjska Gora, veľmi zaujímavý je však aj skiareál Vogel nad Bohinjským jazerom, Cerkno, rakúsky Arnoldstein - Dreiländereck a konečne aj taliansko-slovinský cezhranične prepojený skiareál Sella Nevea - Canin. Odvrátenou stranou mince sú však značné vzdialenosti medzi nimi, preto je reálna využiteľnosť celoplošného skipasu Slovenian Alps dosť limitovaná.

, ,

 

, ,

Kultúra a gastronómia blízka našim srdciam

, ,

Nie sú to však len neoddiskutovateľné prírodné krásy, ktoré do Kamnicko-Savinjských Álp vábi návštevníkov. Oblasť má mnohé čo ponúknuť aj po kultúrnej aj po kulinárskej stránke. Početné "brunarice" rozosiate po svahoch hôr aj v údoliach lákajú na posedenie pri špecialitách mnohotvárnej slovinskej kuchyne, pre ktorú je typické spájanie chutí Balkánu s Talianskom, Alpami aj ex-habsburskú strednou Európou. Vzhľadom k malým vzdialenostiam sa v tejto milej krajine poskytujú zaujímavé možnosti návštev stredovekých hradov priamo vo Slovinských Alpách, ale napríklad aj metropoly Slovinska, Plečnikovy Ľubľany. Objavte tiež malebné stredoveké mesto Kamnik a po jeho návšteve si doprajte relax v neďalekých termálnych bazénoch kúpeľov Snovik. Tunajší kúpeľný areál ponúka veľké množstvo wellness a športových aktivít, kde si vyberie určite každý. Užite si saunový svet a doprajte si niektorú z ponúkaných masáží.

, ,

 

, ,

Kvalitné služby a príjemná pokojná atmosféra

, ,

Pokojné Slovinské Alpy sú doslova prírodným balzamom na dušu moderného mestského človeka. Pripomenúť treba aj vysokú kvalitu ubytovacích kapacít v oblasti, priateľskú povahu pohostinných slovinských horalov, našincom zrozumiteľný jazyk a romantické dedinky disponujúci až prekvapivo slušnou infraštruktúrou.

,

Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?