NEV-DAMA a.s.

V tejto chvíli pre Vás zájazdy pripravujeme.

Zadajte Váš e-mail a dostanete upozornenie ihneď po spustení do predaja.

Popis oblasti

Wallis – v raji štvortisícoviek

Dvojjazyčný nemecko-francúzsky kantón Wallis (francúzsky Valais) leží na úplnom juhu Švajčiarska, na hraniciach s Talianskom a Francúzskom. Oblasti dominuje centrálne údolie rieky Rhôna, výdatne napájanej početnými ľadovcami. Na tejto rieke ležia tak ako metropola kantónu, Sion, aj ďalšie veľké mestá, ako sú Sierre, Martigny či Brig.

Svetoznáme horské strediská sa nachádzajú na obidvoch stranách Rhôny, na severe sú to napríklad Crans-Montana-Aminona, Leukerbad, Anzére, Aletsch Arena, Belalp či Ovronnaz, na juhu zas absolútne fenomény ako Saas-Fee, Zermatt, Grächen, Val d´Anniviers, 4-Vallées a Les Portes du Soleil. Posledné 2 menované strediská s celkovou dĺžkou svojich zjazdoviek patria medzi úzku špičku v tomto ohľade nielen švajčiarsku, ale aj celoeurópsku (polovica lyžiarskej oblasti Les Portes du Soleil však leží vo Francúzsku).

V kantóne nájdete viac ako 50 štvortisícoviek, najvyššia, Monte Rosa, je so svojimi 4 638 metrami najvyššou horou Švajčiarska a druhou najvyššou v Európe. Nepochybne najznámejším je však 4 478 m vysoký Matterhorn, ikona strediska Zermatt. Lanovkou je možné vydať sa zo Zermattu vôbec najvyššie v celej Európe, a to na Klein Matterhorn až do výšky 3 883 m a navštíviť tam ľadovcovú jaskyňu.

Wallis však láka aj na ochutnávky tamojších lahodných vín a typických pokrmov rösti, fondue a raclette, či na návštevu miestnych výrobní syrov.

4-Vallées – najrozsiahlejšia švajčiarska lyžiarska oblasť

4-Vallées alebo 4 údolia sú najrozsiahlejšou čisto švajčiarskou lyžiarskou oblasťou vzájomne prepojených lanoviek a zjazdoviek. Rozprestierajú sa vo frankofónnej časti Valais vysoko na svahoch Valaiských Álp nad údolím rieky Rhôna. Oblasť vznikla prepojením stredísk Veysonnaz, Thyon, Nendaz, Siviez, La Tzoumaz, Verbier a Bruson do jedného celku poskytujúceho 412 km zjazdoviek zapojených do jedného skipasu a vzájomne „prelyžovateľných“.

4 údolia kandidovali pod hlavičkou hlavného mesta kantónu Sionu na usporiadanie Zimných olympijských hier v roku 2006.

Slovenskí lyžiari zďaleka najviac navštevujú strediská najbližšie z diaľnice, teda Veysonnaz a Nendaz. Symbolom oblasti je však najmä jeden z najluxusnejších skiresortov v Európe Verbier a tiež najvyšší bod areálu, hora Mont-Fort (3 328 m n. m.), kam sa je možné pohodlne dostať panoramatickou kabínovou lanovkou. Odtiaľ sa otvárajú fantastické výhľady na najznámejších alpských velikánov, akými sú Mont Blanc, Matterhorn, Monte Rosa, alebo aj na vzdialenú horskú skupinu Jungfrau v Bernských Alpách.

Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?