NEV-DAMA a.s.

V tejto chvíli pre Vás zájazdy pripravujeme.

Zadajte Váš e-mail a dostanete upozornenie ihneď po spustení do predaja.

Popis oblasti

Alta Valtellina – svetové lyžovanie na severe Lombardie

Oblasť Alta Valtellina se rozkladá v najsevernejšom cípe regióna Lombardie, kde na severe a severozápade je lemovaná hranicou so Švajčiarskom. Tunajšej krajine dominujú dlhé údolia vklínené medzi hory presahujúce nadmorskú výšku 3.000 metrov, starobylé malebné dedinky a mestečká a tiež nepoškvrnená príroda Národného parku Stelvio. Po lyžiarskej stránke sa pod Alta Valtellinu radia strediská Livigno, Bormio, Santa Caterina a San Colombano. Snáď len s výnimkou San Colombana teda pojmy naozaj zvučné.

Livigno – výhodné bezcelné nákupy v snehovom kráľovstve

Livigno každému lyžiarovi predkladá, po 5 rokov starom rozšírení o 2 nové modré zjazdovky, už 77 kilometrov širokých zjazdových tratí, vysoko nadštandardný priemer lanoviek čo do modernosti, na Taliansko skutočne nevídane pestrú paletu voľného terénu doplnenú o kvalitné podmienky pre snowboarding (v roku 2026 sa práve tu uskutočnia snowboardové disciplíny Zimnej olympiády) a tiež špecifická mikroklíma so slnečným počasím a abnormálnou snehovou nádielkou.

Bormio – lyžiarska extázia na dlhých zjazdovkách Majstrovstiev sveta

Bormio, hostiteľ Majstrovstiev sveta v zjazdovom lyžovaní 2005, pravidelný usporiadateľ jedného z najnáročnejších zjazdov mužov v rámci Svetového pohára, a rovnako dejisko zjazdových a skialpinistických disciplín pri ZOH 2026, vyniká predovšetkým nadmorskou výškou do 3.012 metrov, úctyhodným prevýšením takmer 1.800 metrov, až 10 kilometrov dlhými zjazdovkami i modernými prepravnými zariadeniami.

Santa Caterina Valfurva – dedinka v srdci Národného parku Stelvio

Santa Caterina Valfurva, zaujímavá dedinka v srdci Národného parku Stelvio, bola spoluusporiadateľom už zmienených MS v alpských disciplínach a nedávno na niekoľko rokov zaskočila za Bormio v roli usporiadateľa zjazdu a Super-G Svetového pohára mužov. Ponúka síce rozsahom menší, v mnohých smeroch však úplne jedinečný skiareál. Náročné severné svahy a zadné, slnečnými lúčmi stále zaliate údolie – to je súčasná realita Santa Cateriny.

San Colombano – prekvapivá kvalita doposiaľ skoro neobjavená

A konečne San Colombano, lyžiarsky areál síce nie tak známy, o to viac však prekvapivý. A to hlavne fantastickými a takmer prázdnymi zjazdovkami i kabínkovými i sedačkovými lanovkami.

Rozmanitosť oblasti preskúmate s celoplošným skipasom

„Lyžiarsky“ zhrnuté sa jedná o oblasť nadmieru kvalitnú, ktorá je vhodnou alternatívou nie len k naznámejším strediskám Rakúska, Francúzska a Švajčiarska, ale i ku špičkovým areálom Talianska. Jej rozmanitosť najlepšie preskúmate s celoplošným skipasom.

Alta Valtellina ale nie je len lyžovanie. Komornosť „Santy“ kontrastuje s romantikou stredovekého centra Bormia i typicky turistickým Livignom, termálne pramene v podobe kúpeľov i prírodných mlák sú dokonalým doplnkom relaxácie po náročnom dni a o výhodnosti bezcelnej zóny v Livignu, ktorá priamo láka a vyzýva k nákupom, ani nehovoriac. Ale i Alta Valtellina má svoje problémy. Tými je najmä horšia dopravná dostupnosť, kedy každý návštevník „zo severu“, musí absolvovať posledných viac než 100 kilometrov mimo dialnicu, a naviac využiť jednosmerný tunel na hranici so Švajčiarskom, u kterého sa občas vytvoria nepríjemné fronty.

Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?