NEV-DAMA a.s.

V tejto chvíli pre Vás zájazdy pripravujeme.

Zadajte Váš e-mail a dostanete upozornenie ihneď po spustení do predaja.

prepravné zariadenie: 20

  • 11×

Zjazdové trate: 47 km

  • 25 km
  • 15,8 km
  • 6,2 km

bežecké trate: 14,2 km

Snowpark:

Nadmorská výška:

1162 - 2270 m n. m.

Lyžovanie v Aprice

  • dlhodobo jedna z najobľúbenejších talianskych lyžiarskych destinácií
  • zjazdovky v ideálnom pomere čo do rozmanitosti a náročnosti
  • tento rok nová 10miestna kabínková lanovka Magnolta
  • moderné umelé zasnežovanie a skvelo upravené trate
  • jedno z cenovo nejprístupnejších stredísk Álp
  • vyššia časová náročnosť při ceste zo severného smeru

Aprica – parádne lyžovanie za skvelú cenu

Talianske lyžiarske stedisko Aprica leží v oblasti Valtellina lombardskej provincie Sondrio. Nachádza sa v nadmorskej výške 1.200 metrov na priesmyku Passo d’Aprica oddeľujúcom horské údolia Valtellina a Valcamonica.

Aj napriek tomu, že je Aprica lyžiarske stredisko menších rozmerov, má dozajista čo ponúknuť i nemalej časti lyžiarskej obce, pretože boduje predovšetkým finančnými podmienkami tak lákavými, že odmietať sa dajú len ťažko. Atraktívne sú v Aprice ceny nie len za ubytovanie, ale i skipasy.

Nie je preto divu, že sa lyžiarske zájazdy do strediska Aprica zaradili medzi vôbec najpredávanejšie z nekonečne pestrej lyžiarskej ponuky Talianska.

Jeden z najtradičnejších talianskych ski resortov

Aprica patrí medzi najtradičnejšie ski resorty vôbec, prvý vlek tu bol sprevádzkovaný už v roku 1942 a dnes má neuveriteľný potenciál – je to mestečko s necelými 2.000 obyvateľmi, môže však ponúknuť až 40.000 rekreačných lôžok v ubytovacích zariadeniach rôzneho typu a turistická infraštruktúra tu patrí medzi tie nadmieru rozvinuté – nájdete tu mimo iné plavecký bazén s relaxačným centrom, korčuľovanie, nočné lyžovanie, požičovňu snežných skútrov, jazdu na psích záprahoch a mnoho ďalšieho, o živom centre Apricy s nespočtom obchodov, barov a reštaurácií ani nehovoriac.

Dokonalá prepojenosť celého skiareálu na lyžiach

Poďme však k tomu najdôležitejšiemu, za čím sem návštevníci prichádzajú, teda k lyžovaniu. Aprica sa môže pyšniť so 47 km zjazdoviek (z toho 6 km čiernych, 16 km červených a 25 km modrých).

Celková hodinová prepravná kapacita činí slušných 25.100 osôb. Tento rok návštevníkov poteší nová kabína č. 1 Magnolta (namiesto 6miestnej 10miestna), vlani nová 4sedačka nahradila 2sedačku Piana Galli tiež v sektore Magnolta, s novým východiskovým miestom konečne na slniečku.

Výhodou lyžiarskeho strediska Aprica je bez debaty dokonalá kompletná vzájomná prepojenosť celého skiareálu na lyžiach. Zjazdovky v Aprice sú namiešané v maximálne ideálnom pomere čo do rozmanitosti a náročnosti.

Špeciálnym lákadlom hlavne pre rodiny s deťmi je široká ponuka pre najmenších vrátane krátkych lanoviek a niekoľkých praktických pojazdných kobercov, nachádzajúcich sa na pozvoľnom úpätí zjazdoviek smerujúcich priamo do centra mestečka.

Pre návštevníkov je nespornou výhodou strediska Aprica poloha všetkých ubytovacích kapacít v absolútnej blízkosti lyžovania, a tak tu je možné jednoducho stráviť celý pobyt bez použitia auta.

Lyžovanie s inštruktorom v cene zájazdu

Veľmi kladného prijatia sa dočkala nedávna novinka našej CK, teda služby lyžiarskeho inštruktora zadarmo na 2 hodiny na vylepšenie štýlu. Pre deti je tu zasa obľúbená SKI FUNTAZIE ACADEMY alebo lyžiarska škola s inštruktorom pre deti vo veku 5–12 rokov. A nemôžeme zabudnúť ani na už tradičnú uvítaciu párty s welcome drinkom zadarmo (v pondelok od 11,00 pri sedačkovej lanovke Alpe Vago – platí pre pobyty minimálne na 5 nocí). 

Poloha relatívne ďaleko od dialnice

Skiareál Aprica sa radí do kategórie stredísk skôr menších až stredných. Jeho nižšia nadmorská výška v spodných partiách limituje kvalitu a množstvo snehu v jarných mesiacoch. Tiež tu takmer neexistujú možnosti voľného terénu a slabšia je nádielka „špeciálok“ pre milovníkov freestyle snowboardingu. Mali by sme zmieniť i pre Taliansko ešte stále nepriaznivý pomer vlekov k sedačkám a kabínam, v priemere staršie prepravné zariadenie a celkovo len slabšie zázemie a vybavenosť tunajších ubytovacích kapacít. Z pohľadu dopravy ide skôr o odľahlejšie miesto, v porovnaní s ostatnými talianskymi strediskami leží relatívne ďaleko od dialnice.

Typy skipasov:

Aprica

platí pre skiareál Aprica

Valadaski

platí naviac pre 1 deň (skipasy 5 dní platnosti) či 2 dni (skipasy od 6 dní) lyžovanie v skiareále Tonale / Ponte di Legno

Miestne vzdialenosti:

Aprica

Edolo: 15 km
Sondrio: 30 km
dialnica / smer Brenner: 115 km
dialnica / smer Landeck: 180 km

Dôležité Upozornenie:

V skimape nieje zakreslených množstvo modrých zjazdoviek v spodnej časti skiareálu

Miestny Skibus:

miestna linka po Aprice

Odporúčané Trasy:

varianta A

Plzeň, Rozvadov, Regensburg, München, Garmisch-Partenkirchen

Plzeň, Rozvadov, Regensburg, München, Innsbruck

České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Salzburg, Innsbruck

Brno, Mikulov, St. Pölten, Linz, Salzburg, Innsbruck

Bratislava, Wien, Linz, Salzburg, Innsbruck

a ďalej

Imst, tunel pri Landecku, Scuol, Zernez, Berninapass, Tirano, Tresenda, Aprica

varianta B

Plzeň, Rozvadov, Regensburg, München

České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Salzburg

Brno, Mikulov, St. Pölten, Linz, Salzburg

Bratislava, Wien, Linz, Salzburg

a ďalej

Innsbruck, Brenner, Bolzano, dianičný zjazd St. Michele / Mezzocorona, Mezzolombardo, Cles, Malé, Tonale, Edolo, Aprica

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?