Popis oblasti

Dolomiti Superski - najrozsiahlejšia lyžiarska oblasť Európy


Dolomiti Superski sú najrozsiahlejšou lyžiarskou oblasťou nielen Talianska, ale aj celej Európy. Začínajú pri brennerskej diaľnici obľúbenými strediskami Rio Pusteria / Bressanone - Valle Isarco a Val di Fiemme / Obereggen a končia až o mnoho desiatok kilometrov ďalej na východe celosvetovo preslávenou Cortinou d’Ampezzo, kam sa v roku 2026 vrátia po 70 rokoch Zimné olympijské hry. Na severnej strane je ich územie ohraničené germanofónnymi juhotirolskými strediskami Kronplatz a 3 Zinnen - Tre Cime Dolimiti a na opačnej južnej strane naopak rýdzo talianskymi oblasťami Civetta, Alpe Lusia / San Pellegrino (predtým Tre Valli) a San Martino di Castrozza / Passo Rolle. V samom strede oblasti leží monumentálny horský masív Sella, ktorý je obkrúžený obojsmerným lyžiarskym okruhom Sella Ronda, prepájajúcim 4 strediská najväčšej svetovej vychýrenosti - Val Gardenu, Alta Badiu, Arabbu a Val di Fassu.


Najkrajšie prírodné scenérie Dolomít


V rámci Dolomiti Superski nájdeme tie najkrajšie prírodné scenérie Dolomít. Až neuveriteľne vykreslené skalné vrcholky, vysokohorské jazierka, husté ihličnaté lesy, rozľahlé zasnežené pláne, a tiež majestátna a prekrásna Marmolada, najvyššia hora Dolomít hrdo sa týčiaca do nadmorskej výšky 3.342 metrov.


1.249 kilometrov zjazdárskej dokonalosti


Po lyžiarskej stránke sa jedná o takmer absolútny raj, ktorý je vyhlásený predovšetkým sústavou najmodernejších lanoviek, prepracovaným systémom umelého zasnežovania a úzkostlivou starostlivosťou o absolútnu bezpečnosť a upravenosť zjazdových tratí. Ak vezmeme do úvahy miestnu „zjazdársku“ ponuku, tak dôjdeme k len ťažko predstaviteľnému číslu - až 1.249 kilometrov tratí.


Variabilita skipasov a pestrá paleta zábavy, alebo každý si vyberie


Každý lyžiar má na výber hneď z niekoľkých druhov skipasov a častokrát je tak postavený pred ťažko rozlúsknuteľný „oriešok“. V niektorých strediskách je výhodnejšou voľba skipasu s celoplošnou platnosťou a v iných je naopak  výhodnejšou alternatívou lokálny skipas, prípadne kombinovaný, ktorý umožňuje 1 až 3dňové výjazdy za hranice základného areálu. Nech sa však každý rozhodne tak či onak, z lyžovania v Dolomiti Superski rozhodne nebude sklamaný. A nielen to. Určite bude každý miestny návštevník milo prekvapený aj takmer dokonalou infraštruktúrou, pestrou paletou aktívnej a pasívnej zábavy a v neposlednom rade i nadštandardne vysokou úrovňou miestnych ubytovacích kapacít.


Doporučené trasy


sú uvedené vždy na úvodnej stránke každého strediska; vzdialenosti z Prahy sú uvádzané pre najkratšiu trasu cez Rozvadov, trasa cez České Budějovice je, za predpokladu, že vedie cez Brenner, o 15 km dlhšia; okrem poplatku za rakúsku diaľničnú známku je nutné počítať i so samostatne hradenou rakúskou časťou brennerskej diaľnice (10 € jednosmerne) a diaľničnými poplatkami na území Talianska (podľa „miesta zjazdu“ od 2,90 € do 7,90 € jednosmerne) alebo pri trasách z Č. Budějovíc cez Spittal a. d. D. a Lienz, s plateným prejazdom tunelmi Tauerntunnel a Katschbergtunnel (12,50 € jednosmerne)


Lyžiarske strediska

Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?