NEV-DAMA a.s.

V tejto chvíli pre Vás zájazdy pripravujeme.

Zadajte Váš e-mail a dostanete upozornenie ihneď po spustení do predaja.

Popis oblasti

Dolomiti Superski – najrozsiahlejšia lyžiarska oblasť Európy

Dolomiti Superski sú najrozsiahlejšou lyžiarskou oblasťou nielen Talianska, ale i celej Európy. Začínajú pri brennerskej dialnici obľúbenými strediskami Valle Isarco (po novom sa prezentujúce pod názvom Gitschberg Jochtal – Brixen / Rio Pusteria – Bressanone) a Val di Fiemme / Obereggen a končí až o mnoho desiatok kilometrov ďalej na východe známou Cortinou d’Ampezzo, kam sa v roku 2026 vrátia po 70 rokoch Zimné olympijské hry. Na severnej strane je ich teritórium ohraničené germanofonnymi juhotirolskými strediskami Kronplatz a 3 Zinnen – Tre Cime Dolomiti a na opačnej južnej strane naopak rýdzo talianskojazyčnými oblasťami Civetta, Alpe Lusia / San Pellegrino (predtým Tre Valli) a San Martino di Castrozza / Passo Rolle. V samom strede oblasti potom leží monumentálny horský masív Sella, ktorý je obkrúžený obojsmerným lyžiarskym okruhom Sella Ronda, prepájajúcim 4 strediská najväčšej svetovej povesti – Val Gardenu, Alta Badiu, Arabbu a Val di Fassu.

Najkrásnejšie prírodné scenérie Dolomitov

V rámci Dolomiti Superski nájdeme tie najkrásnejšie prírodné scenérie Dolomitov. Neuveriteľne vykreslené skalné vrchôlky, vysokohorské jazierka, husté ihličnaté lesy, rozľahlé zasnežené pláne a tiež majestátna a prekrásna Marmolada, najvyššia hora Dolomitov hrdo sa týčiaca do výšky 3.342 metrov.

1.257 kilometrov zjazdárskej dokonalosti

Po lyžiarskej stránke sa jedná o absolútny raj, ktorý je vyhlásený predovšetkým zostavou najmodernejších lanoviek, prepracovaným systémom umelého zasnežovania a úzkostlivou starostlivosťou o absolútnu bezpečnosť a upravenosť zjazdových tratí. Ak vezmeme v podtaz miestnu ponuku „zjazdársku“, dôjdeme až k len ťažko predstaviteľnému číslu počítajúcu súhrnom cez 1.257 km tratí.

Variabilita skipasov a pestrá paleta zábavy čiže každý si vyberie

Každý lyžiar tu má naviac na výber hneď z niekoľkých druhov skipasov a častokrát je tak postavený pred ťažko rozlúsknuteľný oriešok. V niektorých strediskách sa viac než ponúka voľba skipasu s celoplošnou platnosťou a v iných je naopak výhodnejšou alternatívou skipas lokálny, prípadne kombinovaný, ktorý umožňuje 1- až 3dňové výjazdy za hranice základného areálu. Nech sa však každý rozhodne tak či onak, z lyžovania v Dolomiti Superski rozhodne sklamaný nebude. A nielen to. Určite bude každý miestny návštevník milo prekvapený i takmer dokonalou infraštruktúrou, pestrou paletou aktivnej i pasívnej zábavy a v neposlednej rade i nadštandardne vysokou úrovňou miestnych ubytovacích kapacít.

Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?