Popis oblasti

Dolomiti Superski - najrozsiahlejšia lyžiarska oblasť Európy

Dolomiti Superski sú najrozsiahlejšou lyžiarskou oblasťou nielen Talianska, ale aj celej Európy. Začínajú takmer pri brennerskej diaľnici českými lyžiarmi nadmieru obľúbenými strediskami Valle Isarco a Val di Fiemme / Obereggen a končia až o mnoho desiatok kilometrov ďalej na východe celosvetovo preslávenou Cortinou d’Ampezzo. Na severnej strane je ich územie ohraničené juhotirolskými strediskami Kronplatz - Plan de Corones a Sextner Dolomiten – Alta Pusteria a na opačnej južnej strane naopak rýdzo talianskymi oblasťami Civetta, Tre Valli a San Martino di Castrozza / Passo Rolle. V samom strede oblasti leží monumentálny horský masív Grupo del Sella, ktorý je obkrúžený obojsmerným lyžiarskym okruhom Sella Ronda, pomyselnou čerešničkou na „bielej“ torte prepojujúcou 4 strediská najväčšej svetovej vychýrenosti - Val Gardenu / Alpe di Siusi, Alta Badiu, Arabbu / Marmoladu a Val di Fassa e Carezza.

Najkrajšie prírodné scenérie Dolomít

Ak sa hovorí o tých najkrajších prírodných scenériách Dolomít, tak sa pravdepodobne hovorí o niektorom mieste v rámci Dolomiti Superski. Až neuveriteľne vykreslené skalné vrcholky, vysokohorské jazierka i väčšie jazerá v údoliach, husté ihličnaté lesy, rozľahlé zasnežené pláne, a tiež majestátna a prekrásna Marmolada, najvyššia hora Dolomít hrdo sa týčiaca do nadmorskej výšky 3.342 metrov, to všetko nájdeme práve tu.

1.171 kilometrov zjazdárskej dokonalosti

Po lyžiarskej stránke sa jedná o takmer absolútny raj, ktorý je vyhlásený predovšetkým sústavou najmodernejších prepravných zariadení, prepracovaným systémom umelého zasnežovania, dokonalou organizáciou i značením a až úzkostlivou starostlivosťou miestnych pracovníkov o absolútnu bezpečnosť a upravenosť zjazdových tratí. Ak vezmeme do úvahy miestnu „zjazdársku“ ponuku, tak dôjdeme k len ťažko predstaviteľnému číslu - až 1.171 kilometrov tratí.

Variabilita skipasov a pestrá paleta zábavy, alebo každý si vyberie

Každý lyžiar má na výber hneď z niekoľkých druhov skipasov a častokrát je tak postavený pred ťažko rozlúsknuteľný „oriešok“. V niektorých strediskách je výhodnejšou voľba skipasu s celoplošnou platnosťou a v iných je naopak, vzhľadom na polohu, finančnú náročnosť a napríklad rozsah základného skiareálu, výhodnejšou alternatívou lokálny skipas, prípadne lyžiarska kombinovaná permanentka, ktorá umožňuje 1 až 3 dňové výjazdy za hranice základného areálu. Nech sa však každý rozhodne tak či onak, z lyžovania v Dolomiti Superski rozhodne nebude sklamaný. A nielen to. Určite bude každý miestny návštevník milo prekvapený aj takmer dokonalou infraštruktúrou, pestrou paletou aktívnej a pasívnej zábavy a v neposlednom rade i nadštandardne vysokou úrovňou miestnych ubytovacích kapacít.

Doporučené trasy

sú uvedené vždy na úvodnej stránke každého strediska; vzdialenosti z Prahy sú uvádzané pre najkratšiu trasu cez Rozvadov, trasa cez České Budějovice je, za predpokladu, že vedie cez Brenner, o 15 km dlhšia; okrem poplatku za rakúsku diaľničnú známku je nutné počítať i so samostatne hradenou rakúskou časťou brennerskej diaľnice (8,50 € jednosmerne) a diaľničnými poplatkami na území Talianska (podľa „miesta zjazdu“ od 2,80 € do 7,60 € jednosmerne) alebo pri trasách z Č. Budějovíc cez Spittal a. d. D. a Lienz, s plateným prejazdom tunelmi Tauerntunnel a Katschbergtunnel (10 € jednosmerne)

Lyžiarske strediska

Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?