NEV-DAMA a.s.

V tejto chvíli pre Vás zájazdy pripravujeme.

Zadajte Váš e-mail a dostanete upozornenie ihneď po spustení do predaja.

Popis oblasti

Friuli Skiregion


Friuli je najvýchodnejšia talianska lyžiarska oblasť s 5 menšími až stredne veľkými strediskami v náručí čarokrásnych Julských Álp, nachádzajúca sa na trojmedzí s Rakúskom a Slovinskom. Je až zarážajúce, prečo bola u našich lyžiarov tak dlho opomínaná neoddiskutovateľná kvalita tunajších areálov, keď môžu ponúknuť okrem krásy hôr i ambiciózne terény za vynikajúcich cenových podmienok a hlavne pre moravských lyžiarov ide o jednoznačne najbližšie talianske lyžovanie - veď stačí prejsť 460 km cez Rakúsko po pohodlnej diaľnici a už lyžujete v Tarvisiu.


 

Množstvo vrcholných športových udalostí potvrdzujúcich kvalitu

 


Vysoká úroveň tunajšej športovej infraštruktúry bola potvrdená usporiadaním Svetového pohára na zjazdovkách v Piancavalle, Svetovej univerziády 2003 v Tarvisiu a dokonca i (aj keď zatiaľ neúspešnou) kandidatúrou regiónu na usporiadanie Zimných olympijských hier. Ďalšími strediskami regiónu sú Ravascletto - Zoncolan, nedávno cez hranice prepojený taliansko-slovinský skiareál Kanin (Sella Nevea / Bovec) a Forni di Sopra, celkovo so 131 km stopercentne umelo zasnežovaných zjazdoviek.


 

Rodinné lyžovanie a celoplošný skipas za zaujímavú cenu

 


Lahôdkou pre lyžiarov, ktorí radi spoznávajú v priebehu jednej dovolenky viacero stredísk, je určite celoplošná platnosť skipasu pre všetkých 5 talianskych stredísk, ale aj pre slovinský Bovec. Pre celú oblasť je charakteristický dostatok modrých zjazdoviek pre deti a začiatočníkov vo všetkých strediskách a zároveň nikde neabsentujúci pestrý výber najnáročnejších terénov pre pokročilých. Pozitívom je nepochybne i neexistencia radov pri lanovkách a davov lyžiarov na zjazdovkách, pretože všetky strediská Friuli zostávajú doposiaľ tak trochu mimo hlavného náporu masovej turistiky.


 

Atraktívne ponuky ubytovania vrátane skrátených pobytov

 


Ponúkame Vám pestrý výber ubytovacích kapacít spravidla v bezprostrednej blízkosti zjazdoviek za miestami až neuveriteľné ceny a celkovo v celej oblasti môžeme garantovať vynikajúci pomer medzi kvalitou a cenou ponúkaných služieb. Dovoľujeme si upozorniť aj na ekonomicky nadmieru atraktívne varianty skrátených pobytov štvrtok-nedeľa a nedeľa-štvrtok, lákajúce k využitiu priaznivej dojazdovej vzdialenosti tejto oblasti z ČR a SR. Garantujeme, že naši návštevníci sa tu budú cítiť skutočne ako doma a príjemné posedenia s pravou friulskou kuchyňou miešajúcou vplyvy talianskej, slovinskej i rakúskej kuchyne, s miestnymi vínami i grappou sa celkom určite zaradia medzi celkom nezabudnuteľné zážitky.

Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?