NEV-DAMA a.s.

V tejto chvíli pre Vás zájazdy pripravujeme.

Zadajte Váš e-mail a dostanete upozornenie ihneď po spustení do predaja.

Popis oblasti

Rozsiahla lyžiarska oblasť Skirama Dolomiti Adamello Brenta sa ťahá od hraníc Trentina s Benátskom až do Lombardie. Na východe ju delí len brennerská dialnica od susednej megaoblasti Dolomiti Superski. V strednej časti je tvorená jedinečnými Dolomiti di Brenta s až neuveriteľne vykreslenými skalnými vrcholkami a ďalej na západe končí štítmi Adamella a Ortlerských Álp. Táto oblasť sa teší stále väčšiemu záujmu lyžiarov, čo je zákonitým následkom neustálej modernizácie prepravných zariadení a skvalitňovania servisu.

Veľmi pestrá ponuka lyžovania i kombinácií skipasov

Skirama Dolomiti Adamello Brenta je tvorená 8 skiareálmi, kedy sú v ponuke skipasy s miestnou platnosťou, a i skipasy rôzne kombinované a celoplošné. Lyžiarska paleta je tu nadmieru pestrá, od areálov svetových parametrov až po menšie strediská rodinného charakteru.

Z údolia Val Rendena do údolia Val di Sole a späť s lyžami na nohách

V centre celej oblasti leží najprestížnejšie miestne stredisko Madonna di Campiglio; vďaka pár rokov starému kabínkovému spojeniu s Pinzolom tu vznikol ojedinelý lyžiarsky „megaareál“, počítajúci spolu s už skôr prepojenou Marillevou / Folgaridou takmer 150 km zjazdoviek!

Kde to majú slovenskí lyžiari najradšej alebo za málo peňazí veľa muziky

Medzi zahraničnými lyžiarmi sú ale asi najznámejšie, celkom určite však najnavštevovanejšie, strediská Tonale / Ponte di Legno a Marilleva / Folgarida. V Tonale láka predovšetkým ľadovec Presena s novou kabínkovou lanovkou a s luxusnou čiernou zjazdovkou padajúcou do Tonale, široký a slnkom takmer stále zaliaty južný svah či v nedávnych rokoch výrazne rozšírený areál v Ponte di Legnu. Nespornou výhodou Marillevy sú široké možnosti ubytovania „na svahu“ doplnené naviac takmer nevyčerpateľnou lôžkovou kapacitou v údolí. Do popredia záujmu sa v posledných dvoch dekádach právom dostal i skiareál Paganella, ktorý sa stal, hlavne z hľadiska kvality a šírky svojej ponuky, pádnou konkurenciou vyššie zmienených stredísk. Menšie susedné Monte Bondone si, nielen vďaka výhodným cenám, dokázalo v povedomí širokej lyžiarskej verejnosti v rekordnom čase vybudovať neochvejne pevnú pozíciu. Folgaria / Lavarone je ďalšia ideálna voľba najmä pre rodinnú rekreáciu. Zabudnúť však rozhodne nesmieme ani menší, ale v posledných rokoch výrazne skvalitnený, areál Pejo, siahajúci po nedávnej vertikálnej expanzii až takmer ku kvóte 3 000 metrov nad morom. Návštevníkov milo prekvapí nové rifugio Pejo 3000 pri hornej stanici kabíny s reštauráciou a barom.

Odporúčané trasy

sú uvedené vždy na úvodnej stránke každého strediska; vzdialenosti z Prahy sú uvadzané pre najkratšiu trasu cez Rozvadov, trasa cez České Budějovice je o 15 km dlhšia; okrem poplatku za rakúsku dialničnú známku je nutné počítať i so separátne hradenou rakúskou časťou brennerskej dialnice (11 € jednosmerne) a dialničnými poplatkami na území Talianska (od 9,40 € do 12,30 € jednosmerne)

Lyžiarske strediska

Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?