NEV-DAMA a.s.

V tejto chvíli pre Vás zájazdy pripravujeme.

Zadajte Váš e-mail a dostanete upozornenie ihneď po spustení do predaja.

prepravné zariadenie: 11

Zjazdové trate: 42 km

  • 8 km
  • 18 km
  • 16 km

bežecké trate: 3 km

Snowpark:

Nadmorská výška:

2011 - 3225 m n. m.

Vážení zákazníci,
radi by sme vás upozornili, že informácie uvedené o lyžiarskom stredisku nie sú aktualizované. Vzhľadom k tomu, že stredisko ešte nezverejnilo všetky aktuality ohľadne sezóny 2024/2025, môžu sa niektoré údaje zmeniť.
V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať na adrese online@nevdama.sk..
Ďakujeme za pochopenie.

Lyžovanie vo Val Senales / Schnalstal

  • jeden z mála talianskych ľadovcových areálov so 42 km zjazdoviek
  • nová 80miestna visutá kabína z mestečka Maso Corto do závratnej výšky 3 212 m n. m.
  • stabilné lyžiarske podmienky a skvelý pevný sneh i so slniečkom v apríli 
  • prázdne zjazdovky s prevažujúcimi „čiernymi“
  • 8 km dlhý zjazd Schmugglerabfahrt vedúci až do údolia
  • 3,3 km dlhá sánkarska dráha pre pobavenie detí i dospelých
  • vinou vysokej nadmorskej výšky často nevyspytateľné počasie

Val Senales / Schnalstal – ľadovcové lyžovanie v kráľovstve pravekého muža Ötziho

Juhotirolské údolie Val Senales (nemecky Schnalstal) je jedným z mála talianskych ľadovcových areálov. Láka nielen ľadovcom a vysokou nadmorskou výškou, ale i 42 kilometrami perfektne upravovaných tratí.

80miestna visutá kabína (úplne nová po totálnej rekonštrukcii sa znova spúšťa 23. decembra 2023) vás vyvezie z mestečka Maso Corto až do závratnej výšky 3 212 m n. m.

Vďaka tunajšiemu ľadovcu a extrémnej nadmorskej výške panujú vo Val Senales stabilné lyžiarske podmienky a skvelý pevný sneh i so slniečkom tu nájdete napríklad v apríli. 

Prázdne zjazdovky zaujmú náročných lyžiarov prevažujúcimi „čiernymi“. Dokonca ani v hlavnej sezóne tu naozaj nie je preplnené.

Veľmi atraktívne lanovky i zjazdovky

Atraktívny 8 km dlhý Schmugglerabfahrt alebo „pašerácky zjazd“ vedie až do údolia a dá preto zabrať i tým najvytrvalejším lyžiarom. Pár sezón späť bola sprevádzkovaná nová 10miestna kabínka Lazaun a tiež zjazdovka prepájajúca ľadovec so sektorom Lazaun, umožňujúca zároveň pohodlnejší prístup na lyžiach k ubytovacím kapacitám. Od sezóny 2018/19 funguje 550 metrov dlhá čierna závodná zjazdovka „Leo Gurschler“ na ľadovci so sklonom až 60 % pre naozajstných expertov. Priemerne zdatní lyžiari sa však nemusia obávať – široké červené a modré zjazdovky sú priateľské i k menej ambicióznym jedincom.

Menší, príjemný a spravidla úplne prázdny svah pri novej kabínke Lazaun je vhodnou alternatívou pre prípad zlého počasia na ľadovci. Dva menšie modré svahy Glocken 1 a 2 sú útočiskom pre začiatočníkov a tiež základňou inštruktorov lyžiarskych škôl. Lyžiarska škola pre deti Ötzilino je situovaná priamo pri dolnej stanici kabíny.

Rozptýlenie pre deti i dospelých

Možností rozptýlenia v odľahlom údolí nie je mnoho, ale napríklad taká 3,3 km dlhá sánkarska dráha poskytuje perfektné pobavenie detí i dospelých.

Pre vyznávačov behu na lyžiach je upravovaná na jeseň trať Hochjoch na ľadovci, v zime potom nižšie položený okruh Lazaun. Veľmi atraktívne sú výlety na snežniciach k miestnej zaujímavosti v podobe ľadovcovej jaskyne. Niekoľko útulných horských chát láka k ochutnaniu lokálnej juhotirolskej kuchyne. Kuriozitou je najvyššie položený horský hotel v Alpách, Berghotel Grawand, pri hornej stanici kabínovej lanovky.

Na hrebeni tunajších hôr neďaleko rakúskej hranice boli v roku 1991 náhodne nemeckými turistami nájdené viac než 5 tisíc rokov staré ostatky pravekého človeka „Ötziho“, uložené teraz v múzeu v Bolzane.

V údolí „na konci sveta“

So svojimi 42 km zjazdových tratí je Val Senales stále skôr menší skiareál, ovšem vyhľadávajú ho najmä skalní lyžiari, nie milovníci bujarých večierkov. Možnosti zábavy v mestečku Maso Corto i v celom údolí sú limitované a alternatívy mimo neho sú už značne vzdialené.  

S odľahlou polohou súvisí i väčšia dištancia medzi ostatnými strediskami Ortler Skiareny, a tým tiež obmedzená možnosť efektívneho využitia tohoto celoplošného skipasu.

Dlhšia príjazdová cesta s ostrejšími stúpaniami a serpentínami až na samý koniec 22 km dlhého údolia je potom logickou daňou za extrémne vysokohorskú pozíciu strediska.

Vinou vysokej nadmorskej výšky tu môže byť väčšie riziko nevyspytateľného počasia než inde v Taliansku.

V neposlednej rade je potrebné zmieniť, že aktuálna náročná rekonštrukcia visutej kabíny na ľadovec tu tento rok neumožní toľko populárne jesenné lyžovanie a rovnako limituje predvianočnú prevádzku strediska.

Typy skipasov:

Val Senales:

platí pre celý skiareál Val Senales

Ortler Skiarena:

platí navyše pre všetky 14 ďalších skiareálov oblasti Ortler Skiarena, teda pre Rosskopf / Monte Cavallo, Ladurns, Corno del Renon, Merano 2000, Monte S. Vigilio, Val d'Ultimo / Schwemmalm, Plan, Reinswald, Trafoi, Solda, Watles, Malga San Valentino, Belpiano, rakúsky skiareál Nauders a švajčiarsky skiareál Minschuns; z dôvodu značných vzdialeností medzi jednotlivými skiareálmi nie je sprostredkovaný CK

Miestne vzdialenosti:

Maso Corto:

Naturno: 26 km

Merano: 40 km

Passo Resia: 85 km

Bolzano (diaľnica): 65 km

Landeck (diaľnica): 132 km

Miestny skibus:

skibusová linka prechádzajúca 1x za hodinu celým údolím; skibusy sú zadarmo pre držiteľou karty Bus card, ktorú klienti získajú bezplatne od svojho ubytovateľa; ak si ju nevezmú, musia skibus platiť

Skiareál na ľadovci bude podľa predpokladov v prevádzke od 23. 12. 2023 do 7. 4. 2024.

Doporučené trasy:

Plzeň, Rozvadov, Regensburg, München, Garmisch - Partenkirchen, Imst, tunel u Landecku, Nauders, Passo Resia,

České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Salzburg, Innsbruck, Brenner, Bolzano, Merano

Brno, Mikulov, St. Pölten, Linz, Salzburg, Innsbruck, Brenner, Bolzano, Merano

Bratislava, Wien, Linz, Salzburg, Innsbruck, Brenner, Bolzano, Merano

a ďalej

Senales, Maso Corto

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?