NEV-DAMA a.s.

V tejto chvíli pre Vás zájazdy pripravujeme.

Zadajte Váš e-mail a dostanete upozornenie ihneď po spustení do predaja.

Popis oblasti

Valle Aurina – juhotirolská dokonalosť v každom ohľade


Veľmi zaujímavá lyžiarska oblasť Valle Aurina sa rozkladá na samom severe Talianska, na pomyselnej spojnici medzi juhotirolským Brunico a rakúskym Zillertalu. Jedno z najkrajších miest v Južnom Tirolsku zatiaľ zostáva trochu ukryté pred zrakmi našich návštevníkov. Svoju úlohu určite zohráva aj fakt, že v tunajších strediskách Klausberg a Speikboden neplatí, na rozdiel od neďalekého, podstatne známejšieho, Kronplatzu, skipas Dolomiti Superski.


Speikboden a Klausberg – dôstojní vyzývatelia známejšieho Kronplatzu


Napriek tomu však oba tunajšie hlavné skiareály, Speikboden a Klausberg (oveľa menej sa používajú ich talianske mená Monte Spicco a Monte Chiusetta), za kvalitou väčšieho a známejšieho suseda menom Kronplatz (taliansky Plan de Corones) vôbec ničím nezaostávajú, ba naopak. Stretnete sa tu výhradne s modernými prepravnými zariadeniami, s povestne juhotirolskou dokonalou úpravou zjazdových tratí a vďaka výdatnej kapacite umelého zasnežovania sa tu môžete spoľahnúť na skvelé lyžiarske podmienky panujúce až do polovice apríla. Celkové množstvo cez 70 km tratí nie je síce nijako impozantný súčet, ale optimálnym pomerom zjazdoviek čiernych, červených i modrých spolu s veľmi zaujímavým prevýšením sa oba hlavné areály môžu smelo porovnávať s talianskou „prvou ligou“.


Dlhý rad bonbónov pre náročných alebo po stopách Christofa Innerhofera


Ten, kto aspoň raz absolvoval predlhý zjazd po „čiernej“ zo Speikbodenu do údolia, dá tomuto tvrdeniu dozaista za pravdu. A to tu nájdete aj ďalšie zaujímavé výzvy, skutočné bonbóniky pre náročných lyžiarskych „maškrtníkov“. Nie je iste náhoda, že mnoho špičkových zjazdárov Svetového pohára, vrátane majstra sveta Christofa Innerhofera, vyrástla práve tu. Ale aby sme nelákali len lyžiarskych expertov – na svoje si tu prídu aj snoubordisti vďaka skvelému snowparku na Speikboden, najmenší návštevníci v detských parkoch, bežkári či sánkari, a to na tratiach nezriedka aj osvetlených. V miestnych typických horských chatách s ponukou vynikajúcich špecialít nezapochybujete ani na okamih, že práve tu ste v pravom Južnom Tirolsku. Bohužiaľ, ruka v ruke s tým idú aj vyššie ceny, ako býva zvykom v talianskojazyčných oblastiach. Samozrejmosťou je široká ponuka vysokokvalitného ubytovania v celom údolí a nezanedbateľnou výhodou je aj ľahký prístup z brennerskej diaľnice.

Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?