NEV-DAMA a.s.

V tejto chvíli pre Vás zájazdy pripravujeme.

Zadajte Váš e-mail a dostanete upozornenie ihneď po spustení do predaja.

Popis oblasti

Valle d’Aosta – pod najvyššími štítmi Talianska

Rozsiahla lyžiarska oblasť Valle d’Aosta sa rozkladá v samom severozápadnom cípe Talianska. Rovnomenné, široké a takmer 100 kilometrov dlhé údolie je doslova obkolesené najvyššími alpskými vrcholmi, ako sú Mont Blanc, Monte Rosa či Matterhorn. Vysoko do hôr sa šplhajú údolia ďalších, spravidla vedúce k pestrej lyžiarskej ponuke tejto doposiaľ medzi slovenskými lyžiarmi nie príliš známej oblasti. Celkovo viac ako 850 kilometrov zjazdových tratí tvorí nielen 5 veľkých lyžiarskych stredísk svetového mena (Cervinia, Monterosa Ski, Courmayeur, La Thuile a Pila), ale i ďalšími 12 menšími skiareálmi.

Francúzsky esprit na talianskej zemi

Aj napriek tomu, že sme stále v Taliansku (ako lyžiarsky prepojená ponuka zasahuje i do švajčiarskeho Zermattu a francúzskeho La Rosière), v mnohých smeroch je Valle d’Aosta bližšia skôr dobre známym francúzskym horám. A to nielen tým, že pre mnohých domorodcov je francúzština rodným jazykom, o čom okrem iného svedčia aj názvy miestnych obcí. Nekonečné pláne s prachovým snehom lákajú milovníkov voľných terénov a nadmorská výška často až vysoko nad 3 000 metrov garantuje excelentnú kvalitu snehu až do neskorých jarných mesiacov.

Adrenalínové pochúťky, ktoré v Taliansku nemajú konkurenciu

Ojedinele je tu možnosť heliskiingu (ide v podstate o jedinú oblasť v Taliansku, kde je možné plnohodnotne prevádzkovať tento atypický spôsob zdolávania svahov), o možnostiach snoubordingu, skialpinizmu, skiparaglajdingu a extrémneho lyžovania ani nehovoriac. Ak pripočítame rôzne typy skipasov, platné napríklad aj pre celú oblasť, zaujímavú miestnu kuchyňu a celý rad historických pamiatok, tak dôjdeme k záveru, že aj Valle d’Aosta si našu návštevu dozaista zaslúži. Ak zohľadníme iba lyžovanie, tak môžeme garantovať, že lepšie podmienky je možné nájsť inde len ťažko, najmä ak sme tento rok ako reprezentantov lyžovania v tomto regióne zvolili Cerviniu, skutočnú kráľovnú talianskych hôr ležiacu pod majestátnym Matterhornom, a znovu aj Monterosa Ski, položenú na hraniciach s Piemontom, rozľahlé a pozoruhodné top stredisko.

Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?