NEV-DAMA a.s.

 • - , 4 noci (so-st)
 • Rifugio 2
 • Vlastná doprava
 • polpenzia
1 624 €

Trek Safari Gran Paradiso Tour I

** / ***

Aktivní dovolená PLUS Trek Safari Itálie - Trek

Praha: 560 km, Brno: 490 km, Bratislava: 430 km

V termíne 22. 6. – 26. 6. 24
od 620 €

vysokohorská turistika v nádnehrnom prostredí Národného parku Gran Paradiso

Vzdálenost od sjezdovky / pláže 0 m
Jídlo HB
Domácí mazlíčci NIE
pripojenie k internetu ZDARMA

Výhody a nevýhody

 • vysokohorská turistika v nádnehrnom prostredí Národného parku Gran Paradiso
 • itinerár učený pre skúsených turistov
 • vzhľadom k vysokej nadmorskej výške sú nutné zodpovedajúca fyzická zdatnosť a vybavenie
 • ubytovanie s polpenziou na horských chatách s typickou atmosférou
 • pečlivo pripravený itinerár trasy na každý deň
 • prenos batožiny len na vyžiadanie a za poplatok

Popis ubytovania

 • upresnenie

  Individuálny zájazd - 5 dní / 4 noci

  Popis - Trek v Národnom parku Gran Paradiso v Grajských Alpách, ležiacich v Taliansku v regiónoch Valle d'Aosta a Piemonte, s prenocovaním v horských chatách a malom hoteli, kde si budete môct užiť vrelú alpskú pohostinnosť a tradičnú kuchyňu. Hlavnou dominantou je vrchol Gran Paradiso, ktorý je s nadmorskou výškou 4 061 metrov najvyššou vnútornou horou Talianska. Čaká vás nádherný itinerár priamo v srdci národného parku, v nedotknutom prostredí s úchvatnými výhľadmi na ľadovce a vrcholy. Budete môcť sledovať správanie miestnych kozorožcov, symbolov Národného Parku Gran Paradiso, a pri troche šťastia môžete pozorovať tiež kamzíky, lasice hranostaje, svište, orlov kráľovských a ďalších obyvateľov velhôr. Autentické prostredie horských chát vám umožní pozorovať divoké zieratá v dobe pri východe i západe slnka, teda v dobe, kedy sú nejaktívnejší.

  Pobyt na horských chatách - Vysoko v horách sa náš uhol pohľadu nevyhnuteľne mení. Vzduch sa stáva riedkym a pohľad jasnejším. Ďaleko od pohodlia miest nájdeme voľný a nekontaminovaný priestor velhôr. Opúšťame zvyky každodenného života, aby sme sa riadili zabudnuteľnými rytmami, ktoré nás privádzajú späť k podstate nášho života a zmieria nás s prírodou. Vybrať si pobyt na horskej chate znamená pochopiť tento spôsob života. Často nie sú žiadne súkromné izby, priestory sú spoločné, môžete spať vo veľkej nocľahárni, jesť pri stole s ostatnými ľuďmi a používať spoločné kúpeľne. Tieto spoločné okamihy vám umožnia stretnúť turistov a horolezcov, s ktorými môžete zdielať zážitky z celého dňa a naviazať nové priateľstvá.
  • Ubytovanie je v nocľahárňach alebo izbách pre 4–6 osôb, v závislosti na chate.
  • Na vyžiadanie a za príplatok je možné mať súkromnú izbu len pre 2 osoby (v závislosti na konkrétnej horskej chate).
  • Pre prenocovanie je nutné použiť len spacákové prikrývky (k dispozícii tiež na mieste za poplatok); prikrývky a podhlavníky poskytuje horská chata.
  • Kúpeľne majú sprchy s teplou vodou, ich množstvo môže byť niekedy obmedzené v závislosti na dostupnosti. V niektorých odľahlých chatách môže byť požadovaný príplatok za teplú vodu v sprche.
  • Jedlá sú čerstvo uvarené personálom chaty, ktorý môže na vyžiadanie a za poplatok tiež zaistiť obedové balíčky na výlet.
  • V prípade špeciálnych diétnych požiadavkov je potrebné tieto uviesť pri rezervácii.
  • Večera je spravidla trojchodová, obvykle s možnosťou výberu z dvoch jedál v menu, nápoje nie sú zahrnuté v cene; jedlá sa podávajú v pevne stanovenú dobu.
  • Na horských chatách je spravidla možné telefonovať, pripojenie na wi-fi nie je možné zaručiť.

  Technické charakteristiky - Vhodné pre turistov schopných chôdze v nadmorskej výške nad 1.000 m a na vzdialenosti približne 15 km denne s rôznymi typmi terénu. Tour je určená pre turistov s predchádzajúcimi skúsenosťami vo vysokých horách, s dobrými orientačnými zmyslami a dobrou znalosťou turistických máp, prípadne so znalosťou navigačných aplikácií. Trasa môže mať miestami ľahko exponované či zabezpečené úseky, ktoré nevyžadujú použitie zvláštneho vybavenia. Možnosť vlastného sprievodcu a pri niektorých etapách tiež možný prevoz batožiny (na vyžiadanie a za poplatok). Itinerár sa môže líšiť v závislosti na dostupnosti ubytovania.
  .
  Upozornenie:
  • Približně od polovice júna do polovice júla a od začiatku septembra je vo vysoko položených priesmykoch možná prítomnosť zasnežených plôch.
  • Vzhľadom k náročnosti trasy je odporúčaný počet účastníkov minimálne 2 osoby.
  .
  Uvedená doba chôdze v jednotlivých etapách itinerára vychádza z nižšie uvedených priemerných údajov:
  Stúpanie: výškový rozdiel +300 m = 3–4 km/h
  Klesanie: výškový rozdiel -450 m = 3–4 km/h
  .
  Pre trénovaných a skúsených turistov je možné prepočítať na dobu chôdze:
  Stúpanie: výškový rozdiel +500 m = 4–5 km/h
  Klesanie: výškový rozdiel -700 m = 5–6 km/h
  .
  Pre menej trénovaných a skúsených turistov je možné prepočítať na dobu chôdze:
  Stúpanie: výškový rozdiel +200 m = 3 km/h
  Klesanie: výškový rozdiel -350 m = 3 km/h
  .
  Dôležité:
  • Doba chôdze nezahŕňa prestávky.
  • Km vzdialenosti môžu mať určité odchylky +/- 2–4 km podľa použitej navigácie.
  • V prípade snehu po trase (väčšinou začiatok / koniec sezóny) sa môže doba chôdze predĺžiť.
  • Účastník by mal byť schopný odhadnúť vlastnú dobu chôdze podľa údajov uvedených v itinerári.
  • Vzhľadom k náročnosti trasy je odporúčaný počet účastníkov minimálne 2 osoby.

  Itinerár deň za dňom - ITINERÁR
  1. deň: Valnontey (1.675 m n. m.) – Casolari dell’Herbetet (2.442 m n. m.) – Rifugio Vittorio Sella (2.579 m n. m); 15 km, cca 5 hodín chôdze, prevýšenie cca + 1.050 m / - 150 m

  Prvý deň treku vás zavedie hore sviežim údolím Valnontey a počas trasy po krásnom chodníku vedúcom až k horskej chate Rifugio Vittorio Sella budete obdivovať ľadovce na vrcholoch Herbetet a Tribolazione. Z oblasti Casolari dell’Herbetet vedie k horskej chate Rifugio Vittorio Sella chodník po úbočí hory, niektoré úseky sú mierne exponované, ale stále sa nachádzajú na pomerne širokej ceste s madlami a nášlapmi na najviac exponovaných miestach. Alternatívne je možné zvoliť priamu a menej náročnú cestu z Valnontey k horskej chate (cca 3 hodiny chôdze, prevýšenie cca 900 m).

  2. deň: Rifugio Vittorio Sella (2.579 m n. m.) – Col Lauson (3.299 m n. m.) – Hostellerie du Paradis Eaux Rousses (1.667 m n. m.); 17 km, cca 6 hodín a 30 minút chôdze, prevýšenie cca + 700 m / - 1.600 m

  Dnes vás čaká veľká výzva s prekonaním horského priesmyku Col Lauson v nadmorskej výške presahujúcej 3.000 m. Potom už budete zostupovať do údolia Valsavarenche k útulnému rodinnému hotelu Hostellerie du Paradis Eaux Rousses. Počas cesty nádhernou krajinou môžete obdivovať vrchôlky Entrelor a Punta Bianca. V priesmyku Col Lauson sú krátke, mierne exponované úseky, ktoré sú v niektorých miestach vybavené pevnými úchytmi. Kvôli prítomnosti snehu sú obvykle nutné mačky.

  3. deň: Hostellerie du Paradis Eaux Rousses (1.667 m n. m.) – Col Entrelor (3.008 m n. m.) – Rifugio delle Marmotte (2.143 m n. m.); 13 km, cca 6 hodín a 30 minút chôdze, prevýšenie cca + 1.400 m / - 900 m

  Dnešná trasa začína pomerne dlhým stúpaním do priesmyku Col Entrelor. Krajina, ktorou budete prechádzať a výhľady na zasnežené vrchôlky Gran Paradisa vám dodajú ten správny impuls k zdolaniu i tohoto priesmyku. Potom už vás čaká klesanie do údolia Rhemes a cesta k horskej chate Rifugio delle Marmotte. Priesmyk Colle Entrelor je na niektorých miestach vybavený schodíkmi alebo pevnými lanami, zvlášť užitočnými v období, kedy sa tu ešte stále nachádza sneh.

  4. deň: Rifugio delle Marmotte (2.143 m n. m.) – Rifugio Benevolo (2.287 m n. m.); 10 km, cca 3 hodiny a 30 minút chôdze, prevýšenie cca + 500 m / - 400 m; možnosť ďalšej okružnej trasy k jazerám

  Dnes vás čaká odpočinkovejší deň s peknou prechádzkou pozdĺž rieky Dora di Rhemes do horskej chaty Rifugio Benevolo. Odtiaľto môžete prípadne podniknúť ďalšiu túru ku krásnym jazerám Lago di Goletta (2.700 m n. m) alebo Lago di Tsanteleina (2.710 m n. m.), v oboch prípadoch sa jedná o približne trojhodinový okruh. Prípadne sa môžete rozhodnúť odpočívať pri horskej chate a pozorovať miestne divoké zvieratá.

  5. deň: Rifugio Benevolo (2.287 m n. m.) – Col Rosset (3.024 m n. m.) – Rifugio Savoia (2.532 m n. m.) – Breuil Valsavarenche (1.996 m n. m.) – transfér do údolia Valnontey; 18 km, cca 6 hodín a 30 minút chôdze, prevýšenie cca + 800 m / - 1.100 m

  Itinerár posledného dňa vás zavedie do priesmyku Col Rosset a čarovného miesta Nivolet Plateau s neskutočným výhľadom na ľadovce Gran Paradisa. Potom už vás čaká dlhý zostup do údolia Valsavarenche, kde na vás bude čakať vodič s autom a odvezie vás späť do Valnontey.

  Cena zahŕňa: - • 3x prenocovanie s polpenziou v horských chatách a 1x ubytovanie s polpenziou v 3* hoteli
  • Pripravený itinerár trasy
  • Cestovné dokumenty (mapy, GPS Waypoints)
  • Telefonickú asistenčnú službu

  * služby za príplatok

  Cena nezahŕňa: - • Prenos batožiny
  • Pobytové taxy a všetky príplatky obecne
  • Poistenie
  • Čokoľvek, čo nie je výslovne uvedené v časti „Cena zahŕňa“

  Termíny 2024 - Každú sobotu od 22.06.2024 do 07.09.2024

 • Stravovanie

  raňajky - formou kontinentálneho bufetu vrátane nápojov

  večera - servírované menu s výberom z 2 až 3 teplých predjedál a 2 až 3 hlavných jedál s prílohou, spravidla servírovaný dezert či ovocie

 • popis izieb

  Rifugio 6 - spoločná izba pre 4 až 6 osôb so samostatnými lôžkami či poschodovými posteľami, sociálne zariadenie na poschodí

 • upozornenie

  doležité upozornenie - pre prenocovanie na horských chatách je nutné použiť spacákové prikrývky (k dispozícii tiež na mieste za poplatok); prikrývky a podhlavníky poskytuje horská chata; v niektorých odľahlých chatách môže byť požadovaný príplatok za teplú vodu v sprche
  povinné príplatky:
  pobytová taxa (platba na mieste hotelu / horskej chaty)
  fakultatívne príplatky:
  izba len pre 2 až 4 osoby v horskej chate: 177 € / osoba (len na vyžidanie)
  možnosť prevozu batožiny: na vyžiadanie podľa počtu účastníkov

Popis ubytovania

Termíny a ceny

Termíny a ceny

Fotogaléria

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?