NEV-DAMA a.s.

 • - , 8 nocí (so-ne)
 • Standard 2/3/4
 • Vlastná doprava
 • raňajky
2 698 €

Bike Safari - Mnichov - Benátky

*** / ****

Aktivní dovolená PLUS Bike Safari Německo / Itálie / Bike

doba letu Praha - 0 h ,

V termíne 1. 6. – 9. 6. 24
od 1 349 €

novinka minulej sezóny predkladajúca individuálne cestovanie na bicykloch cez hory až k moru

Vzdálenost od sjezdovky / pláže NIE
Jídlo BB
Domácí mazlíčci NIE
pripojenie k internetu ZDARMA
Lepek Áno

Výhody a nevýhody

 • novinka minulej sezóny predkladajúca individuálne cestovanie na bicykloch cez hory až k moru
 • vhodné pre športovo ladených klientov a cyklistických nadšencov
 • zaistený prevoz batožiny počas celej trasy
 • za poplatok možnosť na mieste zapožičania bicyklov či elektrobicyklov s 500 W batériou
 • záverečný transfér mimo základnú cenu

Popis ubytovania

 • upresnenie

  Popis - Cyklotrasa Mnichov – Benátky ponúkajú veľmi pestrý itinerár, ktorý pretína 5 regiónov. Čaká vás zážitok, ktorý spája potešenie z cestovania na bicykli a dobrodružstva prejazdu Álp od Nemecka cez Rakúsko až po príjazd na Jadran v Taliansku a lagúnové mesto Benátky s historickými budovami okolo kanálov.

  Na cyklochodníkoch, cyklistických trasách a vedľajších cestách objavíte mnoho mimoriadnych prírodných a kultúrnych krás týchto troch zemí. Cyklotrasa začína v bavorskej metropoli Mníchov a končí v lagúnovom mestě Benátky. Vedie najskôr pozdĺž bavorských jazier a rieky Inn v tirolskom údolí Inntal, potom pokračuje cez nádherné Dolomiti, súčasť prírodného dedičstva UNESCO, najskôr do Trevisa a potom do lagúnového mesta Benátky s kanálmi a historickými budovami. Jedinečné striedanie veľkých miest a malých romantických dediniek, jazier, údolí, hradov a pevností... túto trasu si nie je možné nezamilovať!

  Technické charakteristiky - Najnáročnejší úsek cez Alpy (Innsbruck – Brenner) prebieha vlakom alebo autobusom. Z Dobbiaca do Cortiny d'Ampezzo trasa vedie bez väčších ťažkostí po cyklotrase pozdĺž starej železničnej trati. Etapy posledných dvoch dní, blížiacich sa k moru, sú už po rovinatom teréne.

  Itinerár deň za dňom - 1. deň: príjazd do Mníchova
  Individuálny príjazd do Mníchova. Parkovanie za poplatok pri hoteli počas celej doby zájazdu, prípadne za poplatok na vyhradených Park&Ride v okolí hotela.

  2. deň: Mníchov – Bad Tölz (cca 60 km)
  Pozdĺž rieky Isar sa začnete vzdialovať od Mníchova a okamžite sa ponoríte do krásnej prírody a hlbokých lesov. Narazíte na bavorské kláštory a dedinky, prekročíte mokrade rieky Isar a potok prídete do Bad Tölzu, známeho kúpeľného letoviska a malebného mestečka, ktoré spája čaro barokových stavieb s pôvabom mohutného alpského reťazca, ktorý ich na juhu obklopuje.

  3. deň: Bad Tölz – Maurach/Jenbach/Schwaz (cca 70 až 80 km)
  I dnes budete pokračovať pozdĺž rieky Isar, tentokrát k jazeru Sylvenstein. Po prekročení štátnych hraníc s Rakúskom budete prechádzať prírodným parkom Karwendel, a potom sa dostanete do turistickej oblasti Achensee s rovnakomenným horským jazerom. Tu sa môžete rozhodnúť, či budete pokračovať údolím Inn až do cieľového miesta v Maurachu, Jenbachu či Schwazu, alebo či radšej zvolíte variantu lodného výletu po jazere (cestovné nie je v cene).

  4. deň: Maurach/Jenbach/Schwaz – Mühlbach / Rio di Pusteria (cca 95 km nebo cca 85 km + vlak/autobus)
  Z Jenbachu alebo Schwazu budete pokračovať po cyklotrase pozdĺž rieky Inn do Innsbrucku, hlavného mesta Tirolska. Užijte si prechádzku historickým centrom, navštívte slávnu „Zlatú strechu“ alebo „Bergisel“, olympijský skokanský mostík na hore Isel, skutočnú architektonickú atrakciu od svetoznámej Zahy Hadid. Náročný úsek tejto etapy medzi Innsbruckom a Brennerom na hranicu medzi Rakúskom a Talianskom je možné prekonať za pomoci vlaku alebo autobusu (cstovné v cene). Z Brenneru pôjdene na bicykli pozdĺž starého železničného úseku okolo Vipitena (Sterzing) a Fortezzy (Franzenfeste) až do Rio di Pusteria (Mühlbachu).

  5. deň: Mühlbach / Rio di Pusteria – Villabassa/Dobbiaco (cca 55 km)
  Na bicykli pozdĺž rieky Rienza údolím Pusteria sa po drobre udržiavanej cyklotrase dostanete do Brunica: prejdete sa centrálnou ulicou starého mesta s obchodíkmi plnými typických produktov. Odporúčame tiež návštevu zemského múzea zvykov a obyčajov v Teodone, etnografického múzea pod šírym nebom, ktoré približuje život dedinskej spoločnosti minulosti – od šľachty až po rolníkov. Za návštevu určite stojí i Messner Mountain Museum Ripa vú vnútri hradu nad Brunicom, venované horským národom sveta. Z Brunica potom budete pokračovať po cyklotrase podzĺž rieky Rienza do Villabassy alebo Dobbiaca.

  6. deň: Villabassa/Dobbiaco – Pieve di Cadore (cca 60 až 65 km)
  Dnes sa vydáte smerom na Val di Landro, pôjdete po cyklotrase, ktorá vedie po trase starej železnice. Etapa vás zavedie k jazeru Dobbiaco a potom k jazeru Landro, následne si užijete krásny výhľad na Tre Cime di Lavaredo. Nesmierne atraktívnou trasou, vedúcou čiastočne tiež po bývalej železničnej trati z Dobbiaca do Cortiny d’Ampezzo z dôb 1. svetovej vojny, ktorej súčasťou sú tiež osvetlené tunely pod horou Pezovico (známe ako Galleria Pezovico), sa dostanete do živej a vyhlásenej Cortiny d'Ampezzo, „Perly Dolomitov“. Pokračovaním mierne z kopca, s výhľadom na Monte Pelmo vpravo a na Sorapis a potom Antelao naľavo a prekročením údolia Boite dorazíte do Tizianovho rodiska, Pieve di Cadore.

  7. deň: Pieve di Cadore – Conegliano (cca 80 km)
  Po novej cyklotrase dorazíte do Longarone, mesta kompletne prestavaného po tragédii v roku 1963, kedy zosuv pôdy, ktorý sa oddelil od Monte Toc a spadol do umelej nádrže priehrady Vajont, zpôsobil vlnu, ktorá sa prevalila cez hrádzu priehrady a zaplavila mesto v údolí. Z Longarone budete pokračovať na bicykli do Conegliana, cieľa dnešnej etapy.

  8. deň: Conegliano – Venezia/Mestre (cca 95 km)
  Necháte Alpy za sebou a budete pokračovať po rovinatom teréne smerom k Trevisu a jeho kanálom. Budete môcť obdivovať nádherné vily architekta Palladia, ktorý v tejto oblasti vytvoril mnoho svojich majstrovských diel. Pokračujte smerom k moru a pôjdete po cyklotrase, ktorá vedie pozdĺž rieky Sile až do Benátok, resp. do ich pevninského predmestia Mestre. Prenocovanie v Mestre.

  9. deň: Venezia/Mestre, odjazd alebo možnosť predĺženia pobytu

  Cena zahŕňa: - • Prenocovanie v 3* a/alebo príležitostne 4* hoteloch
  • Raňajky
  • Video briefing v anglickom a nemeckom jazyku
  • Prevoz batožiny z hotela do hotela
  • Pripravený itinerár trasy
  • Podrobné cestovné dokumenty (mapy, popis trasy, miesta, dôležité telefónne čísla)
  • Navigačnú aplikáciu
  • Telefonickú asistenčnú službu počas celej doby zájazdu

  * služby za príplatok

  Cena nezahŕňa: - • Spiatočnú cestu na konci trasy: transfér z Benátok – na vyžiadanie v nedeľu, návrat kyvadlovým autobusom z Benátok do Mníchova, za poplatok (minimálne 4 osoby). Alternatívne z Benátok vlakom do Mníchova.
  • Pobytové taxy a všetky príplatky obecne
  • Parkovanie v Mníchove
  • Zapožičanie bicyklov / elektrobicyklov
  • Poistenie
  • Čokoľvek, čo nie je výslovne uvedené v časti „Cena zahŕňa“

  Odjazdy 2024 - Každú sobotu od 27.04.2024 do 03.08.2024 a od 24.08.2024 do 28.09.2024.
  Iné termíny na vyžiadanie (pri minimálnom počte 5 účastníkov).

 • Stravovanie

  raňajky - formou kontinentálneho či medzinárodného bufetu vrátane nápojov

 • popis izieb

  Standard 2/3/4 - izba s 1 či 2 samostatnými lôžkami či manželskou posteľou a prípadne 3. a 4. lôžkom, či rozkladacím gaučom pre 1 či 2 osoby či poschodovou posteľou, sociálne zariadenie so sprchou či vaňou, zriedka balkón

  Standard 1 - izba s 1 samostatným lôžkom, sociálne zariadenie so srpchou či vaňou, zriedka balkón

 • vybavenosť izieb

  spravidla TV sat., telefón, wi-fi pripojenie k internetu, fén

 • upozornenie

  dôležité upozornenie: - deti do nedovŕšených 3 rokov zadarmo (bez nároku na lôžko a služby; max. 1 dieťa nad rámec plného obsadenia izby)
  parkovanie: za poplatok počas celej doby zájazdu na hotelovom parkovisku
  pobytová taxa / povinná úhrada v mieste
  Cena zahŕňa trasfér vlakom či busom z Innsbruku na Brenner
  Spätný transfér z Benátok / Mestre: v sobotu, na vyžiadanie, min. 4 osoby

Popis ubytovania

Termíny a ceny

Termíny a ceny

Fotogaléria

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?